FB – Artykuł Użytkowanie na codzień, serwis, problemy

Mazda RX-7 1992–2002 (FD) / 1985–1991 (FC) / 1978–1985 (FB / SA)

Postprzez Darkstar » 5 lut 2006, 22:49

Witam!

Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum to się przedstawię – nazywam się Antek i od dłuższego czasu interesuję się szybkimi Mazdami, w szczególności RX-7. Do rzeczy jednak, bo nie chcę się zbytnio rozpisywać.

Jakiś czas temu dostałem propozycję napisania pełnego artykułu do magazynu ClassicAuto dotyczącego RX-7 pierwszej generacji – SA22C, w związku z czym zasięgnięcie opinii bezpośrednio od użytkowników takich aut jest nieodzowne – nie chciałbym ryzykować przedstawienia niektórych wyssanych z palca teorii z Sieci. Wiem że jest na tym forum kilka osób posiadających takie auta, i jeżeli byłaby taka możliwość, proszę o napisanie o kilku rzeczach odnośnie RX-7:

– użytkowanie na codzień – komfort jazdy, zużycie paliwa, łatwość prowadzenia w stosunku do innych aut z tego okresu;

– serwis, utrzymywanie auta – wiem że z odbudową Wankla 12A jest problem, ale słyszałem że zarejestrowała się na tym forum osoba zajmująca się odbudową takich silników – czy jest to Andre, czy może się mylę?

– awaryjność, ceny sprowadzanych części – domyślam się że ASO w niemal każdym przypadku załamują ręce, albo w ostateczności oferują ceny z sufitu;

– modyfikacje – czy ktokolwiek w Polsce "poprawiał" wolnossącego Wankla?

Jeżeli jest taka możliwość, proszę również o wiadomości od właścicieli FC3S – najprawdopodobniej trochę informacji o niej również się pojawi w artykule. Wszelkie pomocne rzeczy od innych użytkowników forum będą mile widziane.

Artykuł ma również zawierać zdjęcia auta, najchętniej w możliwie dobrym stanie. Czy są na Forum użytkownicy, którzy zgodziliby się na sesję swojego samochodu w ClassicAuto? Mam na myśli zdjęciówkę w perspektywie najbliższych kilku miesięcy, bo nowy numer wychodzi 25 lutego. Żeby nie zaśmiecać wątku, ewentualnych chętnych proszę o pisanie na PW albo na mojego maila – darkstar@plusnet.pl – w celu wymiany kontaktów.

Mam nadzieję że nie naruszyłem tym postem regulaminu forum i nie przyprawiłem Moderatorów o palpitacje serca. W razie gdybym jednak coś zepsuł – proszę o tolerancję, jestem tu od niedawna! :)

Pozdrawiam.

EDIT: Pozwoliłem sobie zedytować posta – czy wie ktoś o jakiejkolwiek RX-7 SA do kupienia? Szukam samochodu do remontu...
Darkstar
 

Postprzez Ludwiko » 6 lut 2006, 23:09

Proponuj odezwac sie do Kamila albo Andre oni posiadaja bardzo ladne okazdy Rx-7 3gen w sam raz na okładke pisemka pozdawiam powiadomie Kamial co jest grane mam nadzieje ze sie odezwie pozdrawiam :)
Początkujący
 
Od: 24 gru 2004, 03:15
Posty: 4
Skąd: z Łodzi
Auto: Hyundai Scoupe ale zmienie

Postprzez Ludwiko » 6 lut 2006, 23:11

jezeli chcesz kupic RX-7 odezwoij sie do chlopako jeszzcve raz zapytam chlopako co i jak bop oni zadko siedza na forum i postaram podac ci sie kontakt do nich jesli tylko sie zgodza a Rx tez maja chyba na sprzedaz ale niechce nic mowic bez ich zgody :D
Początkujący
 
Od: 24 gru 2004, 03:15
Posty: 4
Skąd: z Łodzi
Auto: Hyundai Scoupe ale zmienie

Postprzez Janusz » 7 lut 2006, 21:37

Jeśli to ma być artykuł do ClassicAuto to pierwsza generacja Rx-7 pasuje znakomicie, ale druga i trzecia już raczej nie. W tym magazynie najnowsze autka to youngtimery, a pierwsza generacja dopiero zaczyna się pod to określenie łapać.
A tak by the way to służę pomocą, jedynką też jeździłem. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2004, 07:33
Posty: 131
Skąd: Opole
Auto: RX-7 FC TII `91

Postprzez Darkstar » 8 lut 2006, 19:20

Dziękuję za odpowiedzi. Tak jak Janusz napisał w swoim poście, tematem artykułu będzie 1gen – w związku z czym FD na okładkę się raczej nie załapie, bo najstarsze egzemplarze (1992?) mają po kilkanaście lat. Odnośnie FC, to myślałem raczej o wzmiance, chociażby w ramce obok tekstu – jednak to jest jeszcze do ustalenia z redakcją.

Pozdrawiam.
Darkstar
 

Postprzez MazDarek » 9 lut 2006, 14:08

Darkstar napisał(a):Mam nadzieję że nie naruszyłem tym postem regulaminu forum i nie przyprawiłem Moderatorów o palpitacje serca. W razie gdybym jednak coś zepsuł – proszę o tolerancję, jestem tu od niedawna!

Twój post zaiste nie bardzo pasuje do tego działu ;) Jednakże grupa użytkowników forum do której jest skierowany, na pewno szybciej znajdzie go tu niż w opiniach lub na ogólnym, więc w drodze wyjątku jeszcze wstrzymam się z przenosinami.
Pozdrawiam,
Moderator.
Pozdrawiam,
Darek

Kiedyś z Mazdowsza teraz na bezmaździu...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 gru 2004, 14:35
Posty: 1331
Skąd: Ząbki
Auto: Mazda Scenic II ph II :)

Postprzez Janusz » 7 lut 2007, 23:08

I w końcu doczekaliśmy się artykułu w Classicauto... :]
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=31189
Bardzo sympatycznie i ciekawie o wanklu i zielonej Maździe...
Gratulacje Darkstar ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2004, 07:33
Posty: 131
Skąd: Opole
Auto: RX-7 FC TII `91

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7