Jakie rady dla laika po zakupie?

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez Deniorek » 16 lip 2008, 21:13

Witam!

To mój pierwszy post, chociaż na forum zaglądałem już wcześniej. Od paru dni jestem posiadaczem Mazdy RX-8. ;) Autko... po prostu zatyka. Przeczytałem prawie każdy temat na forum o rex`ie, dowiedziałem się, że czasami może być bardzo kapryśny. Chciałbym więc zaciągnąć się jakichś rad na temat używania tego cacka od doświadczonych właścicieli. Konkretnie chodzi mi o sprawy tego typu, żeby nie zapalać i gasić na zimnym silniku, o czym już wiem. Byłbym wdzięczny za wszystkie informacje. :) Aha. I pocieszcie mnie, że Wankla nie rozleci się za kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. :) Mam nadzieję, że gadanie znajomych o zawodności tych silników to lekki element zazdrości(?) i zasłyszania opinii negatywnych, które bardziej działają na człowieka niż te pozytywne. Mam 45 tysia na przebiegu, a autko jeździ... dobrze?? Wkrótce postaram się wrzucić parę zdjęć. :)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez Lucass » 17 lip 2008, 15:59

Gratuluję autka.Jeżdziłem ReXem 2 latka i szczerze powiem ze za nim tęsknie :( .
Pewnie się sporo naczytałeś już o tym autku na forum.
Mogę ci powiedziec że to świetny samochód który nielubi większości polskich dróg czyli koleiny i dziury , radzę nieszarżować na nierównościach.
W zime jak jest śnieg i ślisko radzę niewyjeżdżać z garażu.Pomimo że założyłem mu komplet felg i opon na zimę auto na śniegu zachowywało się jak świnia na łyżwach ;)
Uważaj szczególnie na jakieś podjazdy , zjazdy ,garby aby spodu nieprzytrzeć.Najlepiej brać to pod skosem.
Sprawdzaj co parę dni stan oleju.
Życze bezawaryjnej eksploatacji.
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2007, 10:43
Posty: 213
Skąd: Lodz
Auto: Była RX-8 , CX-7 2.3 jest
Cx-5 2.0 sky passion MY12
Subaru Outback H6 MY11

Postprzez Pit » 17 lip 2008, 17:55

Deniorek napisał(a):Przeczytałem prawie każdy temat na forum o rex`ie...

...więc zapewne natknąłeś się na takie, które odpowiadają na Twoje pytania. Proszę Ciebie o zapoznanie się z regulaminem forum.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Deniorek » 17 lip 2008, 19:03

Wie ktoś może coś na temat ASO w Poznaniu? Znają się tam na Rexach? Czy od razu do Berlina wybierać się na przegląd? (prawie ta sama odległość) :) Aha, to moja pierwsza Mazda, ile mogą wziąć za usługę? Są jakieś problemy z kupnem u nich elementów plastikowych wyposażenia (poprzedni właściciele m.in. złamali część dźwigni hamulca ręcznego, wiem, że to dziwnie brzmi ale to prawda. :) No i parę innych mankamentów jest czysto estetycznych, które chciałbym wyeliminować w salonie, ponieważ na zewnątrz to żyleta. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez Pit » 17 lip 2008, 19:41

Jeszcze raz zachęcam do przestrzegania netykiety i regulaminu. Ostatni raz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Deniorek » 17 lip 2008, 20:53

Ok, sorry, nie zauważyłem działów "Eksploatacja". Poprawię się. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7