Modyfikacje wankla

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez spe3d1 » 23 mar 2008, 23:43

Mam pytanko czy ktos wogóle robi silniki wankla w polsce :P czy ktos ma moze jakie kolwiek pojecie jak można w jaki sposób z tego silnika cos wiecej wyciągnąć jakieś chipowanie albo nie wiem jakies turbo spreżanki zainstalowąć zna sie ktos na tym ??? jesli taki temat juz był prosił bym bardzo o podczepienia albo naprowadzenie bardzo jestem zainteresowany jaka modyfikacjia tego silnika i prosił bym o kontakt

Dzieki
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 mar 2008, 18:31
Posty: 11
Skąd: Szczecin
Auto: Mazda RX-8 Shinka

Postprzez Fiveopac » 24 mar 2008, 00:07

spe3d1 poprawielm za ciebie temat, zapoznaj sie prosze z regulaminem forum!

Zacznij od tego tematu –> http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=23830 sporo ciekawych informacji o zwiekszaniu mocy rx8.
Less roof, more fun
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4295 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez Pit » 24 mar 2008, 21:47

spe3d1 napisał(a):Mam pytanko czy ktos wogóle robi silniki wankla w polsce :P czy ktos ma moze jakie kolwiek pojecie jak można w jaki sposób z tego silnika cos wiecej wyciągnąć jakieś chipowanie albo nie wiem jakies turbo spreżanki zainstalowąć zna sie ktos na tym ??? jesli taki temat juz był prosił bym bardzo o podczepienia albo naprowadzenie bardzo jestem zainteresowany jaka modyfikacjia tego silnika i prosił bym o kontakt
Dzieki

Silnik Renesis RX-8 jest bardzo słabo podkręcalnym motorem. Pineapple Racing (firemka, która ma jakieś tam osiągnięcia w rotacjach) odstąpiła od uturbiania tych silników, gdyż najzwyczajniej w świecie silniki te nie wytrzymują tego typu zabaw. Był na forum Renesis z podtlenkiem (MegaLoL), nie mam pojęcia jednak jak wpłynęło to na jego żywotność. Generalnie – RX-8 nie stało się niestety tym, czym miało zostać, czyli supersportem Mazdy, osiągi nie powalają a i rozwojowość silnika bardzo dyskusyjna... Jest to ładne, nie najwolniejsze autko, ale bez fajerwerków :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez _Pe-Pe_ » 26 mar 2008, 16:25

nieprawda :P
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez Pit » 26 mar 2008, 19:35

_Pe-Pe_ napisał(a):nieprawda :P

Pogadaj z userem Aniołek. ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez _Pe-Pe_ » 29 mar 2008, 02:03

Aniołek, Diabełek --> ja mam moją już rok :P nic nie ma, chodzi jak młody bóg, i ostatnio to tylko Ferrari Modena, ktory zakupil moj znajomy robi z niego małego kurdupelka :) ;)
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez Fiveopac » 29 mar 2008, 08:56

Oj, to chyba malo sie scigales ;) Wpadnij na jakis nasz spot, to zobaczymy jak eriks pomyka ;)
Co do modyfikacji wankla, to cos jest na rzeczy co Piotrus rzecze, skoro nawet wersja mazdaspeed ma seryjny motor a przypominam, ze wszystko co wyjechalo z jej stajni MS bylo zawsze uturbione...
<czytaj> http://rotarynews.com/node/view/428
Less roof, more fun
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4295 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez MegaLoL » 29 mar 2008, 23:33

Oj chlopaki. Wy znawcy powinniscie wiedziec, ze podtlenek jest duzo lepszy do wankli, niz do tlokowych, jesli chodzi o zywotnosc ;) Jesli ktos ma jakies pytania, to pisac do mnie. BTW, wszystkie graty mam na sprzedaz z mojej mazdy. Wlacznie z podtlenkiem.
Sie gra, to sie Mazde RX-8 ma...:P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2005, 16:12
Posty: 203
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8

Postprzez Fiveopac » 29 mar 2008, 23:50

MegaLoL nie pochwaliles sie jak twoja madzia spisywala sie na gazie. Napisz cos wiecej jak twoj silnik to znosil. Mierzyles czas na cwiartke?
Less roof, more fun
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4295 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez MegaLoL » 30 mar 2008, 00:05

Piotruś napisał(a):Pineapple Racing (firemka, która ma jakieś tam osiągnięcia w rotacjach)

1 slysze. Znam duzo firm, ktore maja jakies tam osiagniecia w wanklach, ale o tej nigdzie nie slyszalem, nie widzialem, nie wyczytalem na forum.

Piotruś napisał(a):rozwojowość silnika bardzo dyskusyjna

Raczej wiekszosc silnikow N/A nie daja sie latwo podkrecac wybierajac droge tuningu N/A. Mam na mysli tutaj sportowe auta a nie civici itp. Z turbem to inna sprawa. Auto, ktore fabrycznie ma turbo, to wiadomo, ze jest duzo latwiejsza baza na bawienei sie moca. Renesis ma wysoka kompresje + wankiel, wiec wiadomo, ze z turbem dlugo sie nie pojezdzi bez problemow. Uturbianie renesisa, to delikatna sprawa. Trzeba duzo wysilku, zeby te silniki byly w miare zywotne. Jest pare firm, ktore robia to z sukcesem i jak narazie bez wiekszych problemow. Sa gotowe kit-y od 300 do 400 kucy +, ktore jezdza, a nie jak chocby greddy, ktory nie dosc ze nie jezdzi, to jeszcze pada.
Sie gra, to sie Mazde RX-8 ma...:P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2005, 16:12
Posty: 203
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8

Postprzez MegaLoL » 30 mar 2008, 00:13

No fajnie sie lata na czyms takim. Co prawda, nie za czesto pstrykalem, bo raz nie bylo okazji, a dwa, poprostu mi to co mialem w mojej madzi wystarczalo w zupelnosci. Jak sie juz natrafilo na okazje, np. na swiatlach;) to bardzo mile doswiadczenie. Mialem takie np. z 997 S. Ponizej 13.5 mierzone jakis tam urzadzeniem. Raz tylko mierzylem. Co do tego jak znosi, to tak jak napisalem wczesniej, wankle sa duzo fajniejsze do podtlenku, niz tlokowe.
Sie gra, to sie Mazde RX-8 ma...:P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2005, 16:12
Posty: 203
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8

Postprzez aybabtu » 30 mar 2008, 00:25

O kolega MegaLol powrócił na forum? Kilka razy Cie widzialem (tzn Twój wózek) na mieście, ale zawsze byłem na piechotę ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2007, 13:18
Posty: 180
Skąd: krakówek
Auto: RX-8 Revolution SP

Postprzez Pit » 30 mar 2008, 09:27

MegaLoL napisał(a):
Piotruś napisał(a):Pineapple Racing (firemka, która ma jakieś tam osiągnięcia w rotacjach)

1 slysze. Znam duzo firm, ktore maja jakies tam osiagniecia w wanklach, ale o tej nigdzie nie slyszalem, nie widzialem, nie wyczytalem na forum.

Zdarza się. Nikt nie jest alfą i omegą. Najczęściej stosowane templatesy do portingu w USA pochodzą właśnie od nich. Jeżeli siedzisz na forum rx7club.com, to nie mam pojęcia, jak mogłeś się nie natknąć na nich.

http://www.pineappleracing.com/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez _Pe-Pe_ » 30 mar 2008, 12:41

Piotruś napisał(a):MegaLoL


MegaLOL ile mac KM w tej chwili?? i co masz na sprzedaż? wiesz może gdzie mógłbym dostać "skrzela" ?? ale w miare tanio bo w ASO w centrum W-wy nie dośc ze nie wiedza co to jest to jesli juz ktos wie to nie zna ceny, bo raz mówią 400zł a potem 1300zl – chore i właściwie to jakie miałes doświadczenia z gazem, bo wyżej ktos tu coś napisał :) i najważniejsze ile pali twoje monstrum w tej chwili?? :)
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez MegaLoL » 30 mar 2008, 13:05

aybabtu napisał(a):O kolega MegaLol powrócił na forum? Kilka razy Cie widzialem (tzn Twój wózek) na mieście, ale zawsze byłem na piechotę

Trzeba bylo sie rzucac pod kola :D

[/quote]MegaLOL ile mac KM w tej chwili?? i co masz na sprzedaż? wiesz może gdzie mógłbym dostać "skrzela"[/quote]. Juz nie mam, bo sprzedalem. Skrzela najtaniej w usa. Na ebayu widzialem chyba po 60$. Na sprzedaz mam wszystko, co mialem wsadzone do mojego autka. Czyli caly 3 calowy wydech, dolot, kola pasowe, kolo zamachowe i zestaw podtlenku. Tutaj masz wszystko opisane:
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=23830
Sie gra, to sie Mazde RX-8 ma...:P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2005, 16:12
Posty: 203
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8

Postprzez aybabtu » 30 mar 2008, 13:39

MegaLoL napisał(a):Juz nie mam, bo sprzedalem. Skrzela najtaniej w usa. Na ebayu widzialem chyba po 60$. Na sprzedaz mam wszystko, co mialem wsadzone do mojego autka. Czyli caly 3 calowy wydech, dolot, kola pasowe, kolo zamachowe i zestaw podtlenku.


Czyli poszła z seryjnymi częsciami? Bo widzę, że wszystkie upgrejdy poza piggy masz na sprzedaż?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2007, 13:18
Posty: 180
Skąd: krakówek
Auto: RX-8 Revolution SP

Postprzez MegaLoL » 30 mar 2008, 14:57

aybabtu napisał(a):Czyli poszła z seryjnymi częsciami? Bo widzę, że wszystkie upgrejdy poza piggy masz na sprzeda

Tak.
Sie gra, to sie Mazde RX-8 ma...:P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 gru 2005, 16:12
Posty: 203
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8

Postprzez _Pe-Pe_ » 1 kwi 2008, 02:25

no a jaka moc??
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7