Mazda RX-8 (FE) – Opinie i Informacje

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez emilcio » 10 mar 2010, 23:27

Siemano :)
Czytam Was od paru tygodni i w końcu zdecydowałem sie napisac mój pierwszy post. Zakup mojej Mazii planujemy około czerwca, chory jestem odkąd tylko zobaczyłem pierwszy test tego cuda, czyli od 2003 :) W styczniu padła decyzja o kupnie, więc zacząłem dogłębną penetracje wszystkiego co związane z Bestią. Najbardziej co mi siedzi na głowie to tzw flooding. Pytanie już wcześniej padło, ale nie znalazłem odp; czy wiecie co należy robić, gdy dana sytuacja już nastąpi?? Czekać? Dzwonić po servis? Powiem szczerze, że ten problem najbardziej mnie nurtuje z tego co dotychczas wyczytałem. Dodatkowo to:
– czy ktoś mógłby podrzucić linka do manuala do RX (najlepiej roczniki 2003-2005) :]
– zauważyłem różne wersje Pięknej, m.in. GG, R3, FE, Evolve.....czy jest może gdzieś lista porównań tych rodzaji, ponieważ na mazda.pl nie mogłem nawet znaleźć podstrony na temat RX-8 :| (choć szukałem na szybko, moglem cos przegapić, ale wszystkie modele są na środku strony, a Jej nie było :( )
– czy żeby mieć rejestrację na samym dole, trzeba przerabiać cały zderzak (chodzi mi o ten wielki, zaye.... grill, wygląda jak Masseratti :D)
Pytanie o grill może i śmieszne, ale nie miałem jeszcze możliwości dokładnego obejrzenia Reksa, jedynie na szybko gdzieś na parkingu, także w "praktyce" jestem jeszcze zielony :/
Pozdrawiam i.........jezeli nic się nie zmieni.........byle do czerwca!!!!!! :D :D :D


PS: A tam to chyba powinno być Cayenne....ponieważ Cayman jakoś "koślawo" dla mnie wygląda, jak na Porsche.....ten tyłek niewymiarowy :/
emilcio
 

Postprzez Retro » 10 mar 2010, 23:57

Ehh... znowu to samo ;(

emilcio napisał(a):Najbardziej co mi siedzi na głowie to tzw flooding. Pytanie już wcześniej padło, ale nie znalazłem odp; czy wiecie co należy robić, gdy dana sytuacja już nastąpi?? Czekać? Dzwonić po servis? Powiem szczerze, że ten problem najbardziej mnie nurtuje z tego co dotychczas wyczytałem.

No to słabo szukałeś ;(
Chyba najczęściej poruszany wątek na tym forum i bynajmniej nie chodzi mi o podforum RX-8.

emilcio napisał(a):– czy ktoś mógłby podrzucić linka do manuala do RX (najlepiej roczniki 2003-2005) :]

Mógłbym ale żeby ubiec pytania o inne serwisówki podam ciut innego linka: http://www.rxklub.pl/rxforum/viewtopic.php?t=58

emilcio napisał(a):– zauważyłem różne wersje Pięknej, m.in. GG, R3, FE, Evolve.....czy jest może gdzieś lista porównań tych rodzaji

Pierwsze słysze o takich wersjach RX-8 jak GG, FE czy Evolve.
GG to chyba jakaś Mazda 6 ?
FE to Codename dla całej generacji RX-8.
R3 – to TOP wersja RX-8 po liftingu (2009 rok).

Są 3 wersje RX-8 z lat 2003-2008:
Challange, Renesis i Revolution w Europie i Sport, Gran Tourning w USA.

Ich porównanie możesz znaleść pod adresem: http://www.mazdakia.eu/dl/Mazda_RX-8_da ... niczne.pdf

Poza tym wersje limitowane:
– Shinka w Japonii i Europie zwana Sports Prestige Limited w USA (3650 sztuk)
– PZ – tyko na rynek UK – po lekkim tuningu od ProDrive (800 sztuk)
– Nemezis – również tylko na UK (350 sztuk)
– Kuro – UK only (500 sztuk)
– 40th Anniversary
– True Red Style – tylko na Japonię
– NR-A – tylko Japonia
– MazdaSpeed (600 sztuk)

emilcio napisał(a):ponieważ na mazda.pl nie mogłem nawet znaleźć podstrony na temat RX-8 :| (choć szukałem na szybko, moglem cos przegapić, ale wszystkie modele są na środku strony, a Jej nie było :( )

Nie ma i nie zapowiada się, żeby było ;/
RX-8 nie ma w ofercie Mazda Motor Poland.

emilcio napisał(a): – czy żeby mieć rejestrację na samym dole, trzeba przerabiać cały zderzak (chodzi mi o ten wielki, zaye.... grill, wygląda jak Masseratti :D)
Pytanie o grill może i śmieszne, ale nie miałem jeszcze możliwości dokładnego obejrzenia Reksa, jedynie na szybko gdzieś na parkingu, także w "praktyce" jestem jeszcze zielony :/

Nie trzeba nic przerabiać – ale rejestracja na samym dole, pod grilem zasłania wlot powietrza do silnika.

emilcio napisał(a):Siemano :)

No siemano
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 07:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez wOOx » 11 mar 2010, 19:04

Faja napisał(a):– czy żeby mieć rejestrację na samym dole, trzeba przerabiać cały zderzak (chodzi mi o ten wielki, zaye.... grill, wygląda jak Masseratti :D)
Pytanie o grill może i śmieszne, ale nie miałem jeszcze możliwości dokładnego obejrzenia Reksa,


Zawsze możesz zrobic tak(tu masz moją) :

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2009, 09:50
Posty: 182
Skąd: Katowice
Auto: RX-8

Postprzez Deniorek » 17 mar 2010, 10:18

Z rejestracją nie ma co kombinować. Ja mam na przednim grillu, nic się nie grzeje. Wygląda to "po ludzku" no i policja się nie czepia, że nie ma. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 18:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez tartarus » 24 mar 2010, 10:45

Witam wszystkich forumowiczów,

Wiem, że to pytanie często pojawia się na forum i staje sie trochę nudne ale chcę kupić Mazdę RX 8.
Moje pytanie dotyczy na co powinienem zwracać szczególną uwagę przy zakupie tego nietuzinkowego auta, przeczytałem duzo na forum co bardzo mi pomogło ale czy są jakieś wyjątkowe cechy które świadczą że może to być mina.

Drugie pytanie, czy ktoś wie gdzie we Wrocławiu można serwisować to cudo, nie licząc ASO.

Może ktoś z was wie kto ma na sprzedaż RX w mocniejszej wersji europejskiej.

Pozdrawiam

Tartarus
tartarus
 

Postprzez ravie » 24 mar 2010, 13:27

Witaj,
Ja serwisuję w Długołęce w Mazda Team. W sumie najbezpieczniej jest serwisować ReXa w ASO.
Think Fast. Drive Faster. Don't Blink
Forumowicz
 
Od: 2 sie 2009, 20:33
Posty: 166

Postprzez tartarus » 24 mar 2010, 15:03

Wiem że w długołęce był salon i serwis ale oni chyba stracili autoryzację na rzecz Auto Art koło Factory Outlet.

Drugie pytanie jak im ten serwis idzie, ponieważ 12 lat temu jak kupiłem w salonie Team Nissana to serwis mieli gorzej niż tragiczny co kwartał z autem jeździłem.
tartarus
 

Postprzez ravie » 24 mar 2010, 15:53

Hmm, na głównej stronie mazdy po kliknięciu w link Lista Autoryzowanych Stacji Obsługi figurują na tej liście, czyli są autoryzowanym serwisem obsługi :) ..
Byłem u nich na sprawdzeniu czy Mazda nie była gdzieś "puknięta", a także na serwisie okresowym. Z RXem nic się nie dzieje po wizycie u nich, także dobrze robią :]
Think Fast. Drive Faster. Don't Blink
Forumowicz
 
Od: 2 sie 2009, 20:33
Posty: 166

Postprzez emilcio » 26 mar 2010, 23:18

http://radderz.me.uk/2008/12/deflooding ... tep-guide/

Na temat głównej bolączki Reksia :) niestety strona po angielsku, jak znajdę chwilę to wrzucę po polsku ;]
emilcio
 

Postprzez tartarus » 28 mar 2010, 09:42

Dzięki emilcio, na temat floodingu bardzo dużo wyczytałem z forum, chodzi mi bardziej o sprawy na które warto zwrócić uwagę przy zakupie jak np. njabardziej charakterystyczne elementy które świadczą o dużym przebiegu i ogólnym zużyciu auta.
tartarus
 

Postprzez Marco7 » 28 mar 2010, 11:12

Chyba trzeba będzie napisać temat w stylu "Zanim napiszesz coś w dziale RX-8 – przeczytaj uważnie" ;) O odpalaniu auta zalanego było już wszystko, łącznie z tą instrukcją po polsku, która notabene jest hardcorowa żeby się udało. O wiele prościej jest odpalić auto 'na pych'.
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 paź 2006, 23:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez sasq » 12 cze 2010, 14:29

Witam.
Czy ktoś się orientuje jakie są możliwości techniczne i w ogóle jakiekolwiek możliwości jeżeli chodzi o przełożenie silnika do rx z 350z????
Początkujący
 
Od: 12 cze 2010, 14:20
Posty: 9

Postprzez Retro » 13 cze 2010, 21:02

Chyba kapke za duży ten silnik ?

W ogóle to co za profanacja ?:O
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 07:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez R-iksik8 » 13 cze 2010, 22:45

Profanacja i to jaka. Do tego nie wiem czy ten silnik od 350Z jest taki zaj... jak już to od M3 E-46. Tym bardziej, że ucierpi na pewno rozłożenie masy na przednią i tylna oś w RX-ie. Lepiej zainwestować w turbo do Wankla :)
aha... na to pytanie możesz sobie sam odpowiedzieć otwierając maskę w RX-ie i widząc gdzie jest usytuowany silnik.
...::: R X 8 :::...
ЬФЯВФ ЗЩЦУК
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=25727
Obrazek
JA NIE JEŻDŻĘ ZA SZYBKO...JA LATAM ZA NISKO :d
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2006, 19:16
Posty: 125
Skąd: Poznań
Auto: MAZDA RX-8 HIGH-POWER

Postprzez Retro » 13 cze 2010, 23:03

Od M3 też ciężkie i duże bydle :P
Ja bym wolał od Evo IX silnik jeśli już :P Ew Boxer 2.0 z Szubaru ;)
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 07:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez Lazy » 16 cze 2010, 14:12

Witam,

Nowy szczęśliwy posiadacz Reksa to ja :)

Pozdrawiam wszystkich!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 16 cze 2010, 11:42
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda RX-8 Revolution, 231KM

Postprzez R-iksik8 » 18 cze 2010, 20:43

Lazy napisał(a):Witam,

Nowy szczęśliwy posiadacz Reksa to ja :)

Pozdrawiam wszystkich!

To życzę "rotorowości" :D
...::: R X 8 :::...
ЬФЯВФ ЗЩЦУК
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=25727
Obrazek
JA NIE JEŻDŻĘ ZA SZYBKO...JA LATAM ZA NISKO :d
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2006, 19:16
Posty: 125
Skąd: Poznań
Auto: MAZDA RX-8 HIGH-POWER

Postprzez smolarek123qwe » 29 cze 2010, 08:42

Jestem bardzo bliski zakupu tej mazdy:http://moto.allegro.pl/item1084134310_mazda_rx_8.html Czy moze ktos z was zna historie tego autka i moze o niej powiedziec cos wiecej, moze zna wlasciciela??
z góry dziekuje
smolarek123qwe
 

Postprzez LeszekNow » 11 lip 2010, 14:38

Ja mam do sprzedania RX-a :) . 2006 r. 231 KM, 38 tys. km. przebiegu. Jestem właścicielem auta od maja 2007 roku i kupiłem je z przebiegiem 3.7 tys. km. (import USA ) Możemy coś negocjować.
Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 cze 2009, 11:55
Posty: 184
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8 (2006r. 231 KM)

Postprzez emilioestewez » 10 sie 2010, 17:35

Czyj to ładny srebrny reksik NE***** tak zalega cholera tygodniami na Chrościckiego w Wawie ?! Nikt go nie chce ? To ja go zaraz raz dwa przygarnę :D
emilio
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 maja 2009, 17:16
Posty: 317
Skąd: łorsoł
Auto: speed3 '08

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7