RX8 utrata mocy z 231km na 172km

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez on_line_tuning » 30 kwi 2012, 20:59

Witam
Wszystkich forumowiczów jestem od 3 miesięcy posiadaczem rx8 2004 57tyś 231km wjechałem dzisiaj na hamownie okazało sie po sprawdzeniu auto wypluło 172km podobno bardzo słabo sie wkręca nie ma mocy , tydzień wcześniej w ASO zostały wymienione świece i sprawdzona kompresja jest w normie, dodam że jak kupiłem rexa odpalał od razu a od jakiegoś miesiąca trzeba go dłużej kręcić z góry dziękuje za pomoc.
Ps. jestem nowym uzytkownikiem RX8, takze moja wiedza na temat tego samochodu nie jest jeszcze tak rozlegla.
Początkujący
 
Od: 30 kwi 2012, 20:18
Posty: 4
Auto: Mazda RX8 231

Postprzez blademan89 » 3 maja 2012, 15:26

Cześc, w ASO sprawdzałeś kompresję przed czy po hamowni? Jeżeli przed to proponowałbym zrobic test ponownie i wtedy może coś wyjdzie.... te samochody lubią tracic komprechę z dnia na dzień. W sumie sporo tych koni uciekło ze stada :| Może ktoś inny napiszę coś więcej, a Ty daj znac jak się czegoś konkretnego dowiesz. Pozdrawiam.
I always tell the truth even when i lie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2011, 16:06
Posty: 455
Skąd: Stoke on Trent/ Włodawa
Auto: RX-8 – SOLD :(
E60 530D
Audi A4
ST

Postprzez on_line_tuning » 3 maja 2012, 22:20

Hej
Najpierw rexa wstawiłem do ASO zostały wymieonione świeczki olej i sprawdzona kompresja 2 dni póżniej wstawiłem na hamownie oczywiście chłopaki po sprawdzeniu powiedzieli że wogóle nie wkręca sie na obroty i nie ma mocy noi oczywiście wykazało 172km auto jak kupiłem 3 miesiące temu chodziło zupełnie inaczej ,dodam ze mam już swoje lata i nie katuje tego dzwoniłem do aso kazali podwieść wykres z hamowni i powiedzieli że wyśla to do głównej centrali i nic więcej nie wypowiedzieli sie na ten temat czy ma ktoś może z kolegów jakieś koncepcje ? z góry dzieki za odpowiedzi
ps: jesśli ktos by był zainteresowany ospoierowaniem typu speed jestem producentem dla forumowiczów dobra cena
Początkujący
 
Od: 30 kwi 2012, 20:18
Posty: 4
Auto: Mazda RX8 231

Postprzez Sąsiad » 4 maja 2012, 07:00

Dsc bylo wylaczane przy hamowaniu? Jaka kompresja? Przeplywka czysta? Nie wyrzuca zadnych checkow? Rozrusznik nowy? Skad jestes?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2011, 11:31
Posty: 410
Skąd: Gdańsk
Auto: RX8

Postprzez on_line_tuning » 4 maja 2012, 20:31

hej
Jak najbardziej DSC było wyłaczone (ale póżniej słyszłąłem że dsc trzeba dużej przytszymac żeby wylaczyło sie całkiem ) kompresja sprawdzana w ASO napsiali ze w normie wachała sie między 6,6 6,9 dokładny zapis mam w aucie jutro wrzuce w aso powiedzieli na sprawdzeniu ze silnik jest w porządku tylko za jakiś czas proponowali go uszczelnić, rozrusznik jest starego typu ale jak kupiłem rexa mozna powiedziec palił na dotyk ale po 2 miesiacach cos jest nie tak trzeba go krecic z 5-7sek ,co do przepływki nie sprawdzałem po weekendzie wstawiam rexa z powrotem na hamownie i będa dochodzic co jest nie tak wstepnie mówili o katalizatorze przepływka sona lamda cewki i kable i o jakis czujnikach ,czy moze spotkał sie ktoś juz z takim przypadkiem ? Pozdrawiam ps: Jestem z Łodzi
Początkujący
 
Od: 30 kwi 2012, 20:18
Posty: 4
Auto: Mazda RX8 231

Postprzez Sąsiad » 5 maja 2012, 18:49

Dsc do hamowania wylacza sie poprzez wyjecie bezpiecznika. Z kabiny masz 2 poziomy; krotki klik; cos tam reaguje – kontrolka DSC OFF, przytrzymanie; niby calkowicie wylaczony – kontrolka samochodu w poslizgu.

Zmien rozrusznik na nowy typu – problem zniknie. Szukaj na alle; sa.

Nie chce Cie martwic, ale z kompresja nie ma szalenstw.

Cewki: moze!

Lambdy i kat nie spowoduja takich strat i problemow z wkrecaniem :|


Nie daj sie naciagac, zadzwon do Kojota, na pewno lepiej powrozy <ok>


Usunięte przez moderatora



Jakie body produkujesz? Przeslij fotki i cene.




EDIT:


Jako, ze zostalo wyedytowane... zapraszam na rxklub.pl gdzie znajdziesz najwiecej informacji o 8mce w jezyku polskim
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2011, 11:31
Posty: 410
Skąd: Gdańsk
Auto: RX8

Postprzez buczoescobar » 30 cze 2012, 13:15

czesc mam chyba podobny problem...tzn...utrata moce auto wkreca sie jak by do 4000rmp a pozniej juz ciezko...dlawi sie...przy odpalaniu tez jest roznie....mam je od jakich 3 lat i nigdy wczesniej nie odczuwalem tego...stalo sie to jakos ppo tej zimie....dodam tylko ze auto ma 51tys przebiegu...2006 rok....moze ktos pomoc ????pzdr
buczoescobar
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7