Mazda RX-8 (FE) – Szybkie pytania

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez kelevra » 23 lut 2013, 15:14

Witam mam takie pytanko czy jest ktoś z łodzi bądź okolic do kogo mógłbym przyjechac swoim rx8 zeby zobaczyl czy wszystko chodzi tak jak ma chodzic moze porownac itd

już opisuje w czym sprawa

pare dni temu przyszedł mi ten samochód lawetą z anglii, gdyż troche handluje samochodami anglikami dokładnie... i oczywiscie przyszedl mi ten samochod na handel... ale gdy juz dotarl do mnie, nie ebde ukrywal zakochalem sie w nim, i postanowilem sobie zatrzymac rexa... tylko teraz zupelnie nei znam sie na tych silnikach wankla tylko tyle ile przeczytalem... i chialbym sie z kims spotkac kto by sie ze mna przejechal popatrzyl czy wszystko ok z silnikiem, i sprzeglem itd ( jak puszcze sprzeglo to troche halasuje, zas jak wcisne to cisza, nie wiem czy to normalne)

no i wlasnei chcialbym albo porownac takie mazdy albo zeby ktos moja obejrzal ktos obeznany i sie wypowiedzial... bo po prostu jesli ta moja bedzie złom to po prostu ja sprzedam i najprawdopodobniej bede szukac innej w lepszym stanie, ale jesli okaze sie ze moja jest w bardzo dobrym stanie to sobie ja zatrzymam (kupiona od 1go wlasniciela przebieg 76 tys km nic nie malowane wszystkie szyby oryginał)

wiec jak ktos jest z pabianic albo łodzi albo jakies okolice i mialby chwile czasu to niech pisze na PW albo 535 018 707 najlepiej sms
kelevra
 

Postprzez TomCat_S » 2 wrz 2013, 22:58

Witam panowie,
wiem ze to nie mój dział ale moje pytanie dotyczy waszego modelu:) mianowicie czy ktoś byłby tak uprzejmy i mógł zmierzyć rozstaw i długość płóz w fotelu przednim?? zakładam że pasażer i kierowca maja takie same rozstawy:P Ciekawi mnie czy dałoby się włożyć fotel z rexa do GY:D
Pozdrawiam:)
Błażej
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 wrz 2011, 13:00
Posty: 35
Skąd: Bath (UK)
Auto: Mazda 3 2013r BL 1.6 Venture Benzyna 105KM

Postprzez sztajek » 8 wrz 2013, 17:45

Witam serdecznie
Miał ktoś przyjemność oglądać ten egzemplarz? Bądź jest w stanie powiedzieć o nim coś wiecej?
http://otomoto.pl/C30221420.html?output=web
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 lut 2009, 16:52
Posty: 5
Skąd: Częstochowa

Postprzez krychun3 » 14 wrz 2013, 19:35

mam pytanie co do serwisów naprawczych silników wankla w wielkopolsce(słyszałem że jest ich mało,ponoć więcej jest w woj.mazowieckim),planuje zakup rx8 i chciałbym się dowiedzieć czy są w tym regionie jakieś serwisy ? <co?> :)
krychun3
 

Postprzez TMsk » 18 wrz 2013, 23:07

witam, jak wymienić żarówkę w podświetleniu lusterka bocznego na zewnątrz?
Początkujący
 
Od: 10 wrz 2013, 21:49
Posty: 8
Auto: Osobowe, a wcześniej Mazda RX8 (Swap Skyline RB25/HondaK24/K24Frank/Wankl)

Postprzez megabebzon » 29 wrz 2013, 20:22

TMsk napisał(a):witam, jak wymienić żarówkę w podświetleniu lusterka bocznego na zewnątrz?


Jak widzisz, Kolego, sypnęła się lawina odpowiedzi na Twoje pytanie. Z całą pewnością jest tak dlatego, że tak gorąco nas powitałeś na forum i wyczerpująco przedstawiłeś siebie i swój samochód – moje zdolności percepcji ledwo ogarnęły tę lawinę informacji... Ale do rzeczy – uważam, że najłatwiej będzie Ci wyjąć spaloną (zepsutą) żarówkę z lusterka, a na jej miejsce włożyć nową (sprawną). Po otwarciu drzwi sprawdź, czy nowa świeci. Pozdrawiam.
Mistrza cechuje spokój i długie ruchy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2006, 15:30
Posty: 177 (0/1)
Skąd: Dąbrowa Górnicza/Częstochowa/Koszalin/Wędrzyn/Warszawa Targówek/Bródno
Auto: mercedes 450 SL '72 EU
smart roadster

Postprzez TMsk » 28 paź 2013, 12:16

megabebzon napisał(a):
TMsk napisał(a):uważam, że najłatwiej będzie Ci wyjąć spaloną (zepsutą) żarówkę z lusterka, a na jej miejsce włożyć nową (sprawną).

a ja dziękuje Ci serdecznie za pełną i jakże wyczerpująca odpowiedz ;) jakże to oczywiste i nie wiem jak mogłem zapomnieć o tym, że aby wymienić żarówkę należy wyjąc starą :P
Dlatego spieszę z sprecyzowaniem zapytania :D


Czy ktoś z szanownych użytkowników MAZDY RX-8 wie w jaki sposób wyjąc gniazdo żarówki z lusterek bocznych.
Początkujący
 
Od: 10 wrz 2013, 21:49
Posty: 8
Auto: Osobowe, a wcześniej Mazda RX8 (Swap Skyline RB25/HondaK24/K24Frank/Wankl)

Postprzez Wodnik » 28 paź 2013, 14:41

To jeszcze raz :D
TMsk napisał(a):Czy ktoś z szanownych użytkowników MAZDY RX-8 wie w jaki sposób wyjąc gniazdo żarówki z lusterek bocznych.


Ja wiem! <lol>

Masz tutaj opis jak lusterko rozebrać.

viewtopic.php?f=132&t=157784

Dalej chyba sobie poradzisz
[img]http://i59.tinypic.com/2h4m720.jpg[/img
Forumowicz
 
Od: 16 lut 2011, 14:37
Posty: 989 (4/28)
Skąd: Okolice Warszawy

Postprzez Potar » 1 lis 2013, 12:51

Witajcie, nie jest to spontaniczna decyzja, oglądałem się za Mazdą RX8 od prawie roku, w końcu udało mi się na nią zaoszczędzić ale mam do was kilka pytań przed zakupem.

1. W jakim zasięgu pieniężnym szukać Mazdy?
– Znalazłem wiele ofert od 12 tyś PLN aż do 28 tyśPLN (interesuje mnie tylko werja z 2005-2006 roku.
– Dlaczego jest aż taka duża rozbieżność w cenach skoro niby wszystkie są piękne i zadbane?
– Czy lepiej wybierać samochody sprowadzane?
– Na co dokładnie patrzyć przy zakupie Mazdy, wiadomo przed zakupem pełne "prześwietlenie" samochodu.

2. Jak z jazdą w zimę?
– Będzie to mój pierwszy samochód większej mocy, do tej pory posiadałem tylko Fiat-a Pandę > Grande Punto (2008) > Bravo (2009), ale dlatego że zmieniłem pracę postanowiłem sprzedać go, gdyż pracę mam pod nosem.
– Będzie to mój jedyny samochód więc jazda w zime będzie musiała odbywać się poprzez madzię.

3. Jakie są koszty utrzymania pojazdu?
– Chodzi mi głównie w skali roku, na wymianę filtrów oleju itp., podstawowe koszty poprawnej eksploatacji auta.

Z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, mój budżet jest w w zasięgu 15-25 tyś PLN, myślę że znajdę za tą cenę coś rozsądnego.

Pozdrawiam =)
Potar
 

Postprzez TMsk » 2 lis 2013, 08:44

nie trzeba było demontowac całego lusterka a nawet ściągać samego szkła:

-należy ustawić lusterko maksymalnie do środka,
-gdy mam już dostęp do wewnątrz,
-próbujemy wyciągnać żarówkę (np.obracając ja śrubokrętem lub rozbijając później kleszczykami)
jeśli nie da rady to wtedy:
-wykręcamy śrubkę która trzyma gniazdo żarówki,
-obracamy wtyczkę,
-wyciągamy,
-wymieniamy żaróweczkę,
-teraz wkładamy i obracamy (ta czynnośc jest chyba najgorsza)
Początkujący
 
Od: 10 wrz 2013, 21:49
Posty: 8
Auto: Osobowe, a wcześniej Mazda RX8 (Swap Skyline RB25/HondaK24/K24Frank/Wankl)

Postprzez Grover » 12 lis 2013, 14:41

Witam Wszystkich jestem nowy na tym forum choć powiem, że czytam go już od kilku miesięcy bowiem noszę się z zamiarem kupna Mazdy RX-8 jako trzeciego samochodu bowiem bardzo mi się podoba i zawsze mi się podobała, to jest jak taka miłość z przed lat do której w końcu człowiek dojrzewa :) Nie będę zadawał pytań w stylu ile pali na co zwracać uwagę przy kupnie bo już było wiele razy. Mam natomiast pytanie czy znajdzie się jakiś serdeczny użytkownik forum, do którego mógłbym przyjechać czy gdzieś się z nim spotkać aby pokazał mi swoją RX-8, bowiem często wiedzę te samochody na ulicy czy parkingu ale nie w środku, a zależy mi na tym aby wsiąść do zadbanego egzemplarza przejechać się nim itp. abym miał jakieś porównanie do egzemplarzy jakie będę później oglądał chcąc dokonać zakupu. Dodam jeszcze że jestem z Lublina ale bez problemu mogę zrobić trochę kilometrów oczywiście bez przesady :D
Grover
 

Postprzez rxwawa » 13 lis 2013, 14:18

Potar

W odpowiedzi. Cena jest zależna od stanu auta i od sytuacji sprzedającego. Przede wszystkim zwróć uwage na czy auto nie było bite i przede wszystkim stan ogólny techniczny i najważniejsze silnik. Silniki te jak wiadomo są specyficzne i bardzo czułe. Przed zakupem radził by zmierzyć kompresję.

Mazda w zimę zachowuje się jak każdy samochód z tylnym napędem. Osobiście uważam, że jazda nią sprawia większą frajdę właśnie zimą.

Przy eksploatacji auta trzeba dbać o :
-wymianę oleju 10 tys
-cewki co 50 tys
-zapłon (świece i kable) średnio co 30 tys

Kup auto z jak najmniejszym przebiegiem, większość nie dojeżdża do 100 tys

Możesz poczytać w innych postach, jest tego na prawdę dużo.

W razie problemu służę pomocą, telefon do mnie i adres masz w opisie

Kojot

Dopisano 13 lis 2013 14:20:

Grover

Zapraszam do mojego warsztatu, mam ich kilka na placu. I jedna po remoncie do sprzedania. Może akurat spotkasz ta wymarzona <serduszka> Mazde
SILNIK WANKLA OD A-Z ! WSZYSTKIE Japońce
Naprawa, tuning, skup i sprzedaż!
https://www.facebook.com/kojotgarage
668 824 980 – Kojot
www.kojotmagazine.pl
-------------------------------------------------
Zielonka k/ Warszawy
ul. Paderewskiego 2
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 14 paź 2007, 19:25
Posty: 287 (1/1)
Skąd: Centralna Polska
Auto: Eunos Cosmo 3Rotary --RX 7 FC Turbo --RX 8 Turbo Renesis

Postprzez Grover » 14 lis 2013, 09:04

Do rxwawa: Dzięki za zaproszenie, z wielką chęcią skorzystam, tylko mam pytanie czy pracujesz w soboty czy tylko od pon do pt ?
Grover
 

Postprzez rxwawa » 14 lis 2013, 14:12

Ostatnio pracuje od Poniedziałku do Niedzieli, także nie ma problemu. Zadzwoń wcześniej do Mnie najlepiej- to się umówimy :)
SILNIK WANKLA OD A-Z ! WSZYSTKIE Japońce
Naprawa, tuning, skup i sprzedaż!
https://www.facebook.com/kojotgarage
668 824 980 – Kojot
www.kojotmagazine.pl
-------------------------------------------------
Zielonka k/ Warszawy
ul. Paderewskiego 2
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 14 paź 2007, 19:25
Posty: 287 (1/1)
Skąd: Centralna Polska
Auto: Eunos Cosmo 3Rotary --RX 7 FC Turbo --RX 8 Turbo Renesis

Postprzez Mev » 6 sty 2014, 13:16

To i ja mam jedno szybkie pytanie:

Czy wskazówki od temperatury i oleju przy normalnej jeździe powinny się tak wychylać jak na poniższym zdjęciu czy jest to coś nie tak? Obie są "stabilne", nie latają w czasie jazdy. Niby jak oglądam inne fotki w necie to jest podobnie, no ale zastanawia mnie to ;p

Obrazek
f*ck
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2005, 13:16
Posty: 5791 (0/3)
Skąd: Piła
Auto: Mercedes CLS '18
Range Rover Sport
Fiat 500

Postprzez mlody1983 » 7 sty 2014, 00:02

Nie lataja – to dobrze. Tak ma byc jak jest teraz. Nie zastanawiaj sie wiecej :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2010, 15:37
Posty: 219 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda RX-8

Postprzez Mev » 7 sty 2014, 14:02

mlody1983 napisał(a):Nie zastanawiaj sie wiecej

Namówiłeś mnie <lol>
f*ck
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2005, 13:16
Posty: 5791 (0/3)
Skąd: Piła
Auto: Mercedes CLS '18
Range Rover Sport
Fiat 500

Postprzez rxwawa » 7 sty 2014, 21:35

DOBRZE JEST :)
SILNIK WANKLA OD A-Z ! WSZYSTKIE Japońce
Naprawa, tuning, skup i sprzedaż!
https://www.facebook.com/kojotgarage
668 824 980 – Kojot
www.kojotmagazine.pl
-------------------------------------------------
Zielonka k/ Warszawy
ul. Paderewskiego 2
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 14 paź 2007, 19:25
Posty: 287 (1/1)
Skąd: Centralna Polska
Auto: Eunos Cosmo 3Rotary --RX 7 FC Turbo --RX 8 Turbo Renesis

Postprzez TheKazz » 20 sty 2014, 22:55

Panowie i Panie, powiedzcie mi gdzie dostać takie felg do rexa?
http://img2.sm360.ca/images/newcar/2011 ... 40_042.jpg

W ASO już nie sa i nie będą dostępne..
I am the last line of defence!

Moja mazda:
viewtopic.php?f=332&t=155576
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2011, 20:22
Posty: 81
Skąd: Stronia
Auto: Mazda 3 BK 09r.

Postprzez smile » 21 sty 2014, 18:55

Daj nr katalogowy tej felgi.
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 12:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7