Mazda RX-8 (FE) – Szybkie pytania

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez KMBak » 17 sie 2012, 12:05

Dziś we Wrocku przed moją maską przeleciała zółta RX-8. Nie wiem na jakich blachach była – pytanie – czy oficjalnie Mazda oferowana była w żółtym kolorze? Czy ktoś sobie sam to zafundował – wyglądało super. <serduszka>
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez Michal91 » 18 sie 2012, 15:36

Witam

Mam zamiar w poniedziałek kupić mazde rx-8 ale od czytania waszych opinii to już sam nie wiem .

Ile da się tym pojeździć bo z tego co słyszałem i mówili to odradzają bo długo nie pojeżdżę tym .

Bardzo mi się ona podoba , aktualnie mam alfe 156 ale chcę zmienić.

Proszę o radę .

Jestem z warszawy morze ktoś ma w wawie ten samochód i wie jak się sprawuje.
Michal91
 

Postprzez Kojot_garage » 18 sie 2012, 17:17

Witam,
Jeśli chcesz zajrzyj na te stronki:

http://kojot.attim.pl/
http://www.facebook.com/kojotgarage

W razie pytań służę pomocą.
Pozdrawiam
Kojot_garage
 

Postprzez Sąsiad » 18 sie 2012, 23:34

Nic tam nie ma <diabełek>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2011, 12:31
Posty: 410
Skąd: Gdańsk
Auto: RX8

Postprzez rxwawa » 19 sie 2012, 12:47

W Gdańsku też nic nie ma, nawet pogody :D <co?>
SILNIK WANKLA OD A-Z ! WSZYSTKIE Japońce
Naprawa, tuning, skup i sprzedaż!
https://www.facebook.com/kojotgarage
668 824 980 – Kojot
www.kojotmagazine.pl
-------------------------------------------------
Zielonka k/ Warszawy
ul. Paderewskiego 2
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 14 paź 2007, 20:25
Posty: 287 (1/1)
Skąd: Centralna Polska
Auto: Eunos Cosmo 3Rotary --RX 7 FC Turbo --RX 8 Turbo Renesis

Postprzez blademan89 » 20 sie 2012, 00:25

Michal91 napisał(a):Witam

Mam zamiar w poniedziałek kupić mazde rx-8 ale od czytania waszych opinii to już sam nie wiem .

Ile da się tym pojeździć bo z tego co słyszałem i mówili to odradzają bo długo nie pojeżdżę tym .

Bardzo mi się ona podoba , aktualnie mam alfe 156 ale chcę zmienić.

Proszę o radę .

Jestem z warszawy morze ktoś ma w wawie ten samochód i wie jak się sprawuje.



Samochód bardzo nieprzewidywalny i kapryśny :) Więcej się dowiesz jak uważnie poczytasz dział RX7/RX8 tu jest wszystko ;) Pozdrawiam.
I always tell the truth even when i lie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2011, 17:06
Posty: 455
Skąd: Stoke on Trent/ Włodawa
Auto: RX-8 – SOLD :(
E60 530D
Audi A4
ST

Postprzez Sąsiad » 20 sie 2012, 09:02

rxwawa napisał(a):W Gdańsku też nic nie ma, nawet pogody :D <co?>



Tomaszu, nie byles, nie pisz bzdur :D W tym tygodniu wysylam Ci paczke!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2011, 12:31
Posty: 410
Skąd: Gdańsk
Auto: RX8

Postprzez rxwawa » 20 sie 2012, 19:21

Już dawno po Świętach :P
SILNIK WANKLA OD A-Z ! WSZYSTKIE Japońce
Naprawa, tuning, skup i sprzedaż!
https://www.facebook.com/kojotgarage
668 824 980 – Kojot
www.kojotmagazine.pl
-------------------------------------------------
Zielonka k/ Warszawy
ul. Paderewskiego 2
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 14 paź 2007, 20:25
Posty: 287 (1/1)
Skąd: Centralna Polska
Auto: Eunos Cosmo 3Rotary --RX 7 FC Turbo --RX 8 Turbo Renesis

Postprzez adamsud » 20 sie 2012, 22:41

KMBak napisał(a): pytanie – czy oficjalnie Mazda oferowana była w żółtym kolorze?

Była, i nawet nie tak mało jeździ ich w naszym kraju.
Początkujący
 
Od: 29 gru 2011, 16:54
Posty: 13

Postprzez blademan89 » 20 sie 2012, 22:59

eicke napisał(a):Witam. Ostatnio zauwazylem, ze na niskich obrotach w moim rexie zaczyna dochodzic dziwny odglos z okolic jakby katalizatora. Dokladnie ciezko wysledzic. Jest to cos takiego jakby terkotanie. Cos jakby bylo luzne i drgalo. Ciekawi mnie co to moze byc. Po niedzieli bede wymieniac olej to sprawdze, no ale moze ktos z Was mial podobny przypadek.


Witaj, katalizator Ci się sypie kolego. Po kupnie Mazdy miałem ten sam objaw, ale oprócz dziwnych dźwięków i stuków nic się nie działo, komputer nic nie pokazywał więc się nie przejmowałem – było to rok temu. Gdy robiłem sprzęgło (Jakieś pół roku temu), mechanik powiedział mi, że mam katalizator na wymarciu i w sumie dzisiaj jest on już prawie zdechnięty. Zakładałem temat o tym problemie bo chciałem w ogóle wyrzucic katalizator, ale koledzy odradzili. Ja na dniach zamawiam nowy. Pozdrawiam.
I always tell the truth even when i lie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2011, 17:06
Posty: 455
Skąd: Stoke on Trent/ Włodawa
Auto: RX-8 – SOLD :(
E60 530D
Audi A4
ST

Postprzez jkucmida » 21 sie 2012, 15:13

Hej,
Czy ktoś z forumowiczów zna dobrego mechanika który zna się na silnikach wankla z okolic trójmiasta? Takiego, że sam bez obaw oddał by swoją mazde w jego ręce :)
jkucmida
 

Postprzez grzech_s » 28 sie 2012, 18:49

Witam dumnych posiadaczy jedynego królewskiego samochodu na świecie (w końcu R(e)X znaczy król), chciałbym dołączyć do Waszego grona i planuję zakup RX8. Dysponuję skromnym budżetem w wysokości 30 000 PLN, liczę więc na okazję (benzyna w górę i koniec lata) i Waszą pomoc. Mazda musi mieś skórzaną tapicerkę w kolorze czerwonym, kolor auta czarny lub czerwony. Moją uwagę przykuła ta oferta.
Co o niej sądzicie?
Kim jest ten kojot, o którym wszyscy piszą? Forum przeglądam od trzech dni (Madzię zobaczyłem w zeszłym tygodniu, całą w czerwieni, i ta jej skóra, no zakochałem się normalnie, ale tego chyba Wam nie muszę tłumaczyć, bo wszyscy pewnie tam mieliście)i jeszcze się trochę nie orientuję.
grzech_s
 

Postprzez blademan89 » 28 sie 2012, 21:45

grzech_s napisał(a):Witam dumnych posiadaczy jedynego królewskiego samochodu na świecie (w końcu R(e)X znaczy król), chciałbym dołączyć do Waszego grona i planuję zakup RX8. Dysponuję skromnym budżetem w wysokości 30 000 PLN, liczę więc na okazję (benzyna w górę i koniec lata) i Waszą pomoc. Mazda musi mieś skórzaną tapicerkę w kolorze czerwonym, kolor auta czarny lub czerwony. Moją uwagę przykuła ta oferta.
Co o niej sądzicie?
Kim jest ten kojot, o którym wszyscy piszą? Forum przeglądam od trzech dni (Madzię zobaczyłem w zeszłym tygodniu, całą w czerwieni, i ta jej skóra, no zakochałem się normalnie, ale tego chyba Wam nie muszę tłumaczyć, bo wszyscy pewnie tam mieliście)i jeszcze się trochę nie orientuję.



Fakt, ten rex z Twojego linku świeci się jak psu jajca i wygląda fajnie, ale zadaj sobie JEDNO zajeb***ście ważne pytanie: Czy 24tyś za samochód z 2006r z BARDZO realnym przebiegiem to kwota realna jak za takie auto? Poczytaj trochę jeszcze o RX8 i jego wadach i szybko zauważysz, że większośc tutaj kupionych samochodów w tej cenie nie miała Happy Endu (no chyba, że wrzucisz w remont silnika, który do tanich nie należy). Za taką kwotę można kupic Mazdę 6 w diesel'u i tego będę się trzymał. Tak czy inaczej: Życzę powodzenia.

Mr. Kojot to złota rączka jeżeli chodzi o wankle i ogólnie o ReXy i jakbyś już kupisz mazdę z tego linku to pewnie poznacie się osobiście <spoko>
I always tell the truth even when i lie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2011, 17:06
Posty: 455
Skąd: Stoke on Trent/ Włodawa
Auto: RX-8 – SOLD :(
E60 530D
Audi A4
ST

Postprzez moozyk » 30 sie 2012, 00:10

Wczoraj stuknęło mojemu rexowi 50000 km bezawaryjnej jazdy. Były chwile wzruszeń, dmuchanie w świece... Tylko rabatu na paliwo w prezencie zabrakło, a czuję że zasłużyłem.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 19 lut 2010, 14:54
Posty: 15
Skąd: Kraków
Auto: RX-8 (231) 07/08

Postprzez blademan89 » 15 wrz 2012, 18:12

Czy ktoś z Was zakładał dolot K&N typhoon? Potrzebuję pomocy i mam kilka pytań z tych związanych ;) Czekam na chętnych pomocników :P
Ostatnio edytowano 15 wrz 2012, 21:19 przez blademan89, łącznie edytowano 1 raz
I always tell the truth even when i lie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2011, 17:06
Posty: 455
Skąd: Stoke on Trent/ Włodawa
Auto: RX-8 – SOLD :(
E60 530D
Audi A4
ST

Postprzez radar88 » 15 wrz 2012, 20:11

Adrian PLEASE, takie to do szybkich :| A z czym masz problem ??
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 20:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez blademan89 » 15 wrz 2012, 21:20

O to moja wypowiedź z innego forum:

http://www.knfilters.com/...6030-1_inst.pdf

Podczas instalacji nastąpiło kilka problemów. Wyżej podałem link do instrukcji k&n typhoon, więc:

4. nie mam w ogóle tego sensora... odłączyłem ten kabelek od obudowy filtra, a wtyczka w która wchodził kabel jest pusta.

5/6 w ogóle tego nie widzę w swoim aucie :|

11/12 brak tej części w moim aucie

19, też nie mam tego zacisku

30/31 j.w

32/32 j.w


O co tutaj chodzi? Dlaczego nie mogłem u siebie znaleźc tych części, czy ja coś ominąłem?? Proszę o pomoc... auto pracuje normalnie, brzmi w miarę nieźle, ale nie chciałbym nic przeoczyc. Nie zaślepiłem jeszcze tego całego VFAD/VDAF bo nie wiem co to jest nawet.... dzięki za uwagę.

__

Do tego podczas testów doszła jedna sprawa, auto jedzie dobrze do 70mil/h, a poźniej już się duzi od 6tyś obrotów ... :|
I always tell the truth even when i lie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2011, 17:06
Posty: 455
Skąd: Stoke on Trent/ Włodawa
Auto: RX-8 – SOLD :(
E60 530D
Audi A4
ST

Postprzez JUNIOR » 11 paź 2012, 21:32

Szukam RX dla żony może ma ktoś jekieś propozycje, proszę o linki =, ale tylko wersja 231 i tylko nie z czerwoną tapicerką :). Cena najlepiej w okolicach 50 tys
JUNIOR
 

PostTen post został usunięty przez radar88 1 lis 2012, 12:32.

Postprzez kukal1 » 5 lis 2012, 20:24

Witam, chciałem zapytać czy jest jakaś różnica w obudowach filtrów powietrza w Rexach z silnikami o mocy 231 i 192 KM.

Pozdrawiam.
kukal1
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7