Mazda RX-8 (FE) – Szybkie pytania

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez Baanjoo » 27 cze 2012, 03:10

Jedni się boja, drudzy chca mieć coś mocniejszego, a jeszcze inni lubia eksperymenty. ;)
Powodów może być tyle ilu ludzi o tym myśli. :)
Choć wszak nie da się ukryć, że masz rację, że modyfikacje sa najdroższe. :)
Była: 626 1.8 16V | 626 Comprex | Xedos 6 2.0 24V
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2007, 12:23
Posty: 52
Skąd: Zawiercie
Auto: 323 BG 1.6 16V| RX-8 231 KM

Postprzez Pit » 27 cze 2012, 09:23

Baanjoo napisał(a):...a to z powodu osprzętu silnika i kolektora ssącego. Też o tym myślałem, bo to fajny silnik, ale zdecydowałem się silnik z MX-5 NC, ale finansowo mnie to przerosło i projekt stoi w miejscu. :(

Myślisz, że poważniejszym problemem, niż osprzęt i kolektor ssący (!) przy próbie zaaplikowania silnika z FWD do RWD nie jest sposób, w jaki smok zasysa olej z miski oraz przede wszystkim kompatybilność silnika ze skrzynią, której z FWD nie przeniesiesz? ;) Moim skromnym zdaniem, zdecydowanie to są główne bolączki, które przemawiają za tym, że do RWD swapujemy silniki z RWD.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez ravie » 27 cze 2012, 09:58

Baanjoo napisał(a):Jedni się boja, drudzy chca mieć coś mocniejszego, a jeszcze inni lubia eksperymenty.

Chyba właśnie eksperymentem jest silnik wankla, prawda? Osobiście sądzę, że RX bez tego silnika to już nie RX i trochę mnie denerwują osoby zmieniające silniki w tym aucie, bo "będzie taniej" itp..
Równie dobrze można też zakupić Nissana GTR'a wsadzić jakiś TDi i też jeździć, nie?
Think Fast. Drive Faster. Don't Blink
Forumowicz
 
Od: 2 sie 2009, 21:33
Posty: 166

Postprzez blademan89 » 27 cze 2012, 13:56

ravie napisał(a):Chyba właśnie eksperymentem jest silnik wankla, prawda? Osobiście sądzę, że RX bez tego silnika to już nie RX i trochę mnie denerwują osoby zmieniające silniki w tym aucie, bo "będzie taniej" itp..
Równie dobrze można też zakupić Nissana GTR'a wsadzić jakiś TDi i też jeździć, nie?


Dokładnie... przez zakupem trzeba przeanalizowac wszystkie ZA i PRZECIW... ja tak zrobiłem i nie płaczę, jak auto się znudzi to po prostu je sprzedam (a za pewne do niego wrócę w przyszłości) i kupię inne. Ale wola Twoja Panie.
I always tell the truth even when i lie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2011, 17:06
Posty: 455
Skąd: Stoke on Trent/ Włodawa
Auto: RX-8 – SOLD :(
E60 530D
Audi A4
ST

Postprzez Baanjoo » 3 lip 2012, 15:43

Jesteście nie postępowi. :P
Gdyby wszyscy tak patrzyli to nadal jeździlibyśmy konnymi powozami. :D
Jeśli chodzi o diesla to czemu nie, przecież to właśnie samochody z TDI ostatnimi czasy
wygrywają w Dakarze i w Le Mans. :P
Była: 626 1.8 16V | 626 Comprex | Xedos 6 2.0 24V
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2007, 12:23
Posty: 52
Skąd: Zawiercie
Auto: 323 BG 1.6 16V| RX-8 231 KM

Postprzez Michalux » 7 lip 2012, 20:55

Witam,

Chcialbym sie dowiedziec czy zakup Mazdy RX8 z budzetem do 20k PLN ma sens? Czy drugie tyle prawdopodobnie bede musial zainwestowac w nia i powinnienem zapomniec do czasu az moj budzet sie powiekszy?

Tu kilka egzemplarzy ktore znalazlem:

http://otomoto.pl/mazda-rx-8-1-3-i-C25053895.html
http://otomoto.pl/mazda-rx-8-rx-8-revol ... 52925.html
http://allegro.pl/show_item.php?item=2456171324

Dziekuje bardzo za pomoc
Początkujący
 
Od: 7 lip 2012, 20:43
Posty: 4

Postprzez Raptor77 » 7 lip 2012, 22:19

swoją kupowałem 3 lata temu – od forumowicza – wolałem zapłacić wiecej i mieć pewne auto.

Jak widać po 3 latach i 102tys km przebiegu (z czego sam nabiłem 60000) nadal używam rx'a więc wygląda że się opłaciło. Dopiero teraz zrobiłem klocki i tarcze oraz sprzęgło zaczyna o sobie przypominać (dzwoniąc sprężynkami przy mocniejszym przyspieszaniu) – ale sam mu kilkanaście razy pomogłem startem z 6k rpm :–)

Myślę że przy dzisiejszych cenach tak 28-35tys trzeba dać za sprawnego i zadbanego rx'a albo mieć dużo szczęścia ;–)

Tutaj masz http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=2444500391 auto od forumowicza Retro.

Wysyłane z mojego GT-P7320 za pomocą Tapatalk 2
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2009, 19:05
Posty: 434 (8/13)
Skąd: Słomniki | Kraków
Auto: RX-8 USDM '04,
Fiat 500e '16,
Tesla 3H '23

Postprzez Pit » 7 lip 2012, 22:34

Michalux napisał(a):Witam,

Chcialbym sie dowiedziec czy zakup Mazdy RX8 z budzetem do 20k PLN ma sens? Czy drugie tyle prawdopodobnie bede musial zainwestowac w nia i powinnienem zapomniec do czasu az moj budzet sie powiekszy?

Tu kilka egzemplarzy ktore znalazlem:

http://otomoto.pl/mazda-rx-8-1-3-i-C25053895.html
http://otomoto.pl/mazda-rx-8-rx-8-revol ... 52925.html
http://allegro.pl/show_item.php?item=2456171324

Dziekuje bardzo za pomoc


Dwa pierwsze ogłoszenia to fake'y. Trzecie wydaje się prawdziwe. Ceny ósemek poleciały na łeb na szyję idealnie odwrotnie proporcjonalnie do wzrostu cen benzyny. To auto jest bardzo trundo sprzedać w obecnych czasach, można więc trafić na desperado, który odda całkiem sprawne i zadbane auto w korzystej cenie. W mojej opinii teraz właśnie jest bardzo dobry czas na zakup RX-8. Co do spraw technicznych – najlepiej o pomoc w zakupie poprosić Kajak'a lub kojot'a, których znajdziesz na jedynym w tym kraju forum poświęconym w całości RX'om. Namiary na pewno znajdziesz poprzez wyszukiwarkę.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Michalux » 8 lip 2012, 00:17

Nie spieszy mi sie z zakupem RX8 i moge poczekac jeszcze pare miesiecy wiec moze jeszcze cos stanieje a i benzyna w Polsce pojdzie w gore :D . Samochodem mam zamiar pojechac do Anglii, gdzie mieszkam i poniewaz jako student nie jestem w stanie zaplacic tak wysokiego ubezpieczenia jakie sa w UK. Koszt ubezpieczenia rocznego jak dla mnie to okolo 2-3 wartosci samochodu wiec dlatego planuje zjechac i kupic jakas porzadna fure w Polsce. Spalanie mnie nie martwi bo paliwo tutaj jest tanie jak na te zarobki, jedyne o co sie martwie to o to zeby nie wydac swoich calych oszczednosci na samochod w ktory bede musial jeszcze raz tyle zainwestowac.

Znacie jeszcze jakies polskie strony z ogloszeniami samochod oprocz allegro i otomoto? Nie bardzo sie orientuje bo i dawno nie bylem w Polsce ;)

Dzieki z gory <spoko>
Początkujący
 
Od: 7 lip 2012, 20:43
Posty: 4

Postprzez Pit » 8 lip 2012, 00:27

Mateusz napisał(a):
Pit napisał(a):Namiary na pewno znajdziesz poprzez wyszukiwarkę.

Zapomniałeś, że masz podpis włączony, kryptoreklamiarzu :P ;)

Ależ ja sobie z tego faktu świetnie Poruś zdaję sprawę :)

Mateusz napisał(a):
Pit napisał(a):www.rxklub.pl

Oj niedobry Ty! Ryzykujesz ostrzeżenie ;)

Michalux napisał(a):Nie spieszy mi sie z zakupem RX8 i moge poczekac jeszcze pare miesiecy wiec moze jeszcze cos stanieje a i benzyna w Polsce pojdzie w gore :D . Samochodem mam zamiar pojechac do Anglii, gdzie mieszkam i poniewaz jako student nie jestem w stanie zaplacic tak wysokiego ubezpieczenia jakie sa w UK. Koszt ubezpieczenia rocznego jak dla mnie to okolo 2-3 wartosci samochodu wiec dlatego planuje zjechac i kupic jakas porzadna fure w Polsce. Spalanie mnie nie martwi bo paliwo tutaj jest tanie jak na te zarobki, jedyne o co sie martwie to o to zeby nie wydac swoich calych oszczednosci na samochod w ktory bede musial jeszcze raz tyle zainwestowac.
Znacie jeszcze jakies polskie strony z ogloszeniami samochod oprocz allegro i otomoto? Nie bardzo sie orientuje bo i dawno nie bylem w Polsce ;)
Dzieki z gory <spoko>

Jak pisałem – zajrzyj w link bezczelnie podany przez Porka, Mateuszem zwanego ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Michalux » 8 lip 2012, 14:52

Jeszcze jedno pytanie, wie ktos moze czy moge zarejestrowac samochod w Polscei ubezpieczyc jezeli mam angielskie prawo jazdy i nie jestem zameldowany w Polsce?
Początkujący
 
Od: 7 lip 2012, 20:43
Posty: 4

Postprzez blademan89 » 8 lip 2012, 19:11

Michalux napisał(a):Nie spieszy mi sie z zakupem RX8 i moge poczekac jeszcze pare miesiecy wiec moze jeszcze cos stanieje a i benzyna w Polsce pojdzie w gore :D . Samochodem mam zamiar pojechac do Anglii, gdzie mieszkam i poniewaz jako student nie jestem w stanie zaplacic tak wysokiego ubezpieczenia jakie sa w UK. Koszt ubezpieczenia rocznego jak dla mnie to okolo 2-3 wartosci samochodu wiec dlatego planuje zjechac i kupic jakas porzadna fure w Polsce. Spalanie mnie nie martwi bo paliwo tutaj jest tanie jak na te zarobki, jedyne o co sie martwie to o to zeby nie wydac swoich calych oszczednosci na samochod w ktory bede musial jeszcze raz tyle zainwestowac.

Znacie jeszcze jakies polskie strony z ogloszeniami samochod oprocz allegro i otomoto? Nie bardzo sie orientuje bo i dawno nie bylem w Polsce ;)

Dzieki z gory <spoko>


Siema, jeżeli kupowac rx8 to nie za 15k zł bo to jest nie możliwe i każdy użytkownik tego auta napisze to samo. Ten egzemplarz od retro jest godny polecenia i wygląda super <spoko> Co do polskiego samochodu w UK to przemyśl to jeszcze kilka razy ;) Ja miałem tutaj bmw z Polski i sporo było z tym problemów, a niektóre ciągną się do dzisiaj (stłuczka z nie mojej winy, dużo nie trzeba). Fakt, ubezpieczenie przewyższa czasami wartośc auta, ale oszczędzisz sobie wielu problemów w tym durnowatym pod względem prawa Kraju. Odłóż, miej na ewentualny serwis i dopiero kup. Taka moja rada. Pozdrawiam.

P.s. Koszt sprzęgła i jego wymiany w ASO to około tysiąc funtów, koszt nowego silnika i wymiany to 3k funtów, lepsze opony do tego auta to 500f, także przemyśl to raz jeszcze, bo chyba nie wiesz na co się piszesz, jeżeli chcesz kupic rx8 za 15k zł.
I always tell the truth even when i lie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2011, 17:06
Posty: 455
Skąd: Stoke on Trent/ Włodawa
Auto: RX-8 – SOLD :(
E60 530D
Audi A4
ST

Postprzez Michalux » 9 lip 2012, 07:07

Dobrze bylo sie zapytac bo myslalem ze 3k funtow i w Polsce bedzie wystarczajaco zeby kupic dobra RX8 jezeli w UK do 3k jest sporo egzemplarzy na sprzedaz. Niestety tylko sie podpalilem :)

Co do ubezpieczenia, mysle ze jak dla mnie studenta zaplacenie 3k za samochod i 6k za roczne ubezpieczenie mija sie z celem wiec kupno samochodu w Polsce to jedyna mozliwosc.

No nic, RX8 narazie musi poczekac a ja poszukam sobie jakies Astry III.
Początkujący
 
Od: 7 lip 2012, 20:43
Posty: 4

PostTen post został usunięty przez sq2jul 17 sie 2012, 11:31.
Powód: Zapraszam do skorzystania z usług znanego portalu aukcyjnego.

Postprzez TomeRX8 » 14 lip 2012, 16:09

Ten samochód rzuca się w oczy.. wiem jak swoim krążę to się każdy patrzy jak by conajmniej ferrari jechało
Początkujący
 
Od: 13 lip 2012, 14:14
Posty: 5
Auto: Mazda RX8

Postprzez blademan89 » 14 lip 2012, 20:01

TomeRX8 napisał(a):Ten samochód rzuca się w oczy.. wiem jak swoim krążę to się każdy patrzy jak by conajmniej ferrari jechało


A co to wnosi do tematu? Dziwny ten Twój post – brałbym go pod prowokację ;) RX8 to normalne, tanie auto.... nic "WOW", są fajniejsze.
I always tell the truth even when i lie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2011, 17:06
Posty: 455
Skąd: Stoke on Trent/ Włodawa
Auto: RX-8 – SOLD :(
E60 530D
Audi A4
ST

PostTen post został usunięty przez sq2jul 17 sie 2012, 11:31.
Powód: ot

Postprzez eicke » 20 lip 2012, 23:18

Witam. Ostatnio zauwazylem, ze na niskich obrotach w moim rexie zaczyna dochodzic dziwny odglos z okolic jakby katalizatora. Dokladnie ciezko wysledzic. Jest to cos takiego jakby terkotanie. Cos jakby bylo luzne i drgalo. Ciekawi mnie co to moze byc. Po niedzieli bede wymieniac olej to sprawdze, no ale moze ktos z Was mial podobny przypadek.
eicke
 

PostTen post został usunięty przez sq2jul 17 sie 2012, 11:31.
Powód: Zapraszam do skorzystania z usług znanego portalu aukcyjnego.

PostTen post został usunięty przez sq2jul 17 sie 2012, 11:31.
Powód: Ot

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7