RX 8 – Problem z odpalaniem

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez Wodnik » 16 lut 2012, 09:37

Zasada ograniczonego zaufania obowiązuje nie tylko na drodze <lol>
[img]http://i59.tinypic.com/2h4m720.jpg[/img
Forumowicz
 
Od: 16 lut 2011, 14:37
Posty: 989 (4/28)
Skąd: Okolice Warszawy

Postprzez Sąsiad » 22 lut 2012, 10:01

Jest jeszcze opcja pociągnięcia samochodu linką, jeśli powodem było zalanie na pewno odpali.

Nadmienię , że nie jest to najzdrowsze rozwiązanie :>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2011, 11:31
Posty: 410
Skąd: Gdańsk
Auto: RX8

Postprzez Oliwia » 22 lut 2012, 18:27

Opcja odpalania na dwójce nie wypaliła tym razem ponieważ mróz -20 stopni skutecznie mnie odstraszył.
Na szczęście jak to zwykle bywa z pomocą przyszedł KOJOT,który docisnął śrubkę moim mechanikoim:))
Po wymianie cewek na nowe niestety nadal nie odpalała.Dłubali z tym dwa dni.Iskra na dwóch swiecach to pojawiała się to znikała jak mówili.W końcu okazało sie ,że była to wina jednego przewodu.I niespodzianka,przyjezdżam by scholowac juz moją piekną do serwisu MAZDY bo byłam pewna że odpuszczą :) a tu stoi piękna ,umyta ,poprostu piękna i odpala.:))))))Uczucie bezcenne:)))
Początkujący
 
Od: 25 lut 2009, 11:03
Posty: 21
Auto: MAZDA RX8 RENESIS

Postprzez Sąsiad » 22 lut 2012, 19:09

Kojot docisnal? :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2011, 11:31
Posty: 410
Skąd: Gdańsk
Auto: RX8

Postprzez aleks75 » 25 lut 2012, 18:02

witam i pozdrawiam i zwracam sie o pomoc moze ktos mial taki problem jak ja mam z madzia nie ma iskry na wszystkich swiecach i mysle ze to nir cewki bo wszystkie by nie padly a stalo sie tak ze odpalila super i po 2 min zona cofala i zgasla mysalem ze to zalane swiczki faktycznie byly mokre ale o zabiegu z nimi nie ma isker pozdrawiam licze na pomoc
Początkujący
 
Od: 25 lut 2012, 17:45
Posty: 5
Auto: mazdarx8

Postprzez stifekrx8 » 9 mar 2012, 14:09

witam! moja madzie mam juz 2lata i tez mi cos tera zaczyna odpalac zle i na wolnych obrotach na cieplym cos nierowno chodzi tak jak by ja kaszlalo. jak to by byly swiece to powinien sie mi silnik zapalic nie? doradzcie coto moze byc? a moze to tak ma byc! pozdrawiam! madzie sa piekne!
stifekrx8
 

Postprzez Marco7 » 14 mar 2012, 18:56

aleks75 napisał(a):witam i pozdrawiam i zwracam sie o pomoc moze ktos mial taki problem jak ja mam z madzia nie ma iskry na wszystkich swiecach i mysle ze to nir cewki bo wszystkie by nie padly a stalo sie tak ze odpalila super i po 2 min zona cofala i zgasla mysalem ze to zalane swiczki faktycznie byly mokre ale o zabiegu z nimi nie ma isker pozdrawiam licze na pomoc


Mimo wszystko sprawdziłbym wszystkie cewki, wykręcił i zobaczył ich stan od spodu. Kolejna rzecz to kable, zobacz czy nie są popękane, sparciałe. Być może jak piszesz 'po zabiegu' z świecami coś się przy nich uszkodziło i trzeba by było wymienić na nowe.

stifekrx8 napisał(a):witam! moja madzie mam juz 2lata i tez mi cos tera zaczyna odpalac zle i na wolnych obrotach na cieplym cos nierowno chodzi tak jak by ja kaszlalo. jak to by byly swiece to powinien sie mi silnik zapalic nie? doradzcie coto moze byc? a moze to tak ma byc! pozdrawiam! madzie sa piekne!


Wybacz jeśli źle zrozumiałem ale jeśli słabo odpala Ci a dodatkowo jest z tym problem na ciepłym silniku to na 100% do wymiany rozrusznik. Jeśli za to nie równo chodzi to polecałbym sprawdzić cewki/świece/kable a dodatkowo możesz zobaczyć czy aby filtr powietrza nie jest zabrudzony lub też przepływomierz (ta 'łezka' w środku może się ubrudzić, jeśli tak jest to pod żadnych warunkiem nie dotykać jej tylko przeczyścić płynem do czyszczenia np klocków hamulcowych w sprayu pod ciśnieniem).
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 paź 2006, 23:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez _Pe-Pe_ » 11 kwi 2012, 18:27

Witam Wszystkich Użytkowników i Pasjonatów Rex'a i nie tylko :)

Dawno nie witałem na stronach forum, niestety ostatnie nieprzyjemne dni przymusiły mnie do zasięgnięcia fachowej porady od znawców i pasjonatów motoryzacji, czyli od was moi drodzy.

Problem ma się następująco:

Ponad tydzień temu byłem w Poznaniu na kilka dni – przyjechałem odwiedzić znajomych, oczywiście moją RX8. Wszystko byłoby pięknie i ładnie – gdyby nie pewien fakt. Po paru dniach gdy usiadłem ponownie za kółkiem Mazdy by udać się w podróż powrotną do domu, spotkało mnie zaskoczenie – Nie mogłem pilotem otworzyć auta. Pomyślałem sobie OK, może to baterie – Niestety! Auto nie odpaliło, co więcej nie reagowało w ogóle. Akumulator padł kompletnie. Nie dało się ani zapalić świateł ani otworzyć baganiżka – jednym słowem DUPA ZBITA:/ Dodam, że przez ten czas nie jeździłem nigdzie. Auto stało sobie 4-5dni ładnie pod domem. Dodam również, że mam nowy akumulator który dobrze ładuje i nigdy wcześniej nie miałem tego typu problemów. Auto jest z 2004 roku i ma przebieg 66.000 km

W świetle problemu który nastąpił zadzwoniłem na Assistance, (akumulator był ubezpieczony) – to była sobota. Przyjechał Pan Mechanik w zaledwie 20 min. (tu gratulacje dla Firmy) sprawdził akumulator, okazało się że kompletnie sie wyładował. Przyczyny niestety nie był w stanie zdefiniować. Podłączył na kable mój akumulator do swojej "maszyny" na pace – auto odpaliło odrazu. Sprawdził ładowanie – okazało sie że akumulator jest bardzo dobry ładowanie szło szybko i sprawnie. Dla bezpieczeństwa oddałem mu go na noc, by się spokojnie cały naładował. Nastepnego dnia (niedziela) wrócił zamontował, odpaliłem i wszystko było OK!

W Poniedziałek, chcąc już wrócić do domu, – trochę się ździwiłem gdyż na początku, zaraz po odpaleniu auto schodziło na tak niskie obroty, że gdybym nie podtrzymywał lekko pedału gazu, to prawdopodobnie auto by zgasło. Na szczęście po paru przybytych kilometrach auto się rozkręciło i było już wszystko wporządku.

Historia miałaby szczęsliwe zakończenie gdyby nie ponowny incydent. Wróciłem do domu. Auto stało 4 dni. chce pojechać – i co? Znowu to samo, Akumulator padł, nagły spadek napięcia. Nie mam pojęcia co się stało ani w jaki sposób sie do tego zabrać. Proszę was o pomoc, bo sprawa jest dośc pilna. Czy ktokolwiek miał podobny przypadek, albo wie co może być powodem tak szybkiego spadku napięcia? Jedyne co mi przychodzi do głowy to może jakieś elektryczne przebicie kabla lub inna podobna usterka.
Chciałbym zasięgnąć waszej porady, gdyż nie chce iść całkiem zielony do Mechanika.
Przepraszam z góry za długą historie, ale nie chciałem pominąć żadnego szczegółu, który mógłby sie okazać kluczowy w dochodzeniu.

Jeszcze raz bardzo prosze o pomoc,
Pozdrawiam Wszystkich, a za cenne informacje Gorące Bóg Zapłać :) – Piotrek
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 00:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez _Pe-Pe_ » 12 kwi 2012, 10:39

Widzę że na pomoc forumowiczów juz nie można liczyć :( Pozmieniało się tu troche..... a tematy tylko są przenoszone, by były mało zauważalne :/

Pozdrawiam
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 00:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez LeszekNow » 12 kwi 2012, 10:46

A nie masz może włączonego jakiegoś opcjonalnego urządzenia, które mogłoby Ci zżerać akumulator na postoju (alarm?, coś się może zwiesiło...)?
Musi coś pobierać prąd.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 cze 2009, 11:55
Posty: 184
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8 (2006r. 231 KM)

Postprzez _Pe-Pe_ » 12 kwi 2012, 11:04

alaram jest zawsze podłączony, mam auto 6 lat – nigdy alarm nie stanowił problemu, w zapalniczce mam podłączony transmiter mp3 ale zapalniczka nie działa po wyłączeniu zapłonu – więc tu również nie widze związku. Jedyne co mi większośc radzi to wymienić akumulator (być może wada akumulatora)
ma ponad 2 lata ale jak mechanik ladował to mówił że dobrze i szybko ładuje.... więc sam już nie wiem co to jest... :/
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 00:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez LeszekNow » 12 kwi 2012, 11:25

Ja miałem wcześniej BMW i właśnie alarm jadł szybko baterię.
2-letni akumulator jak najbardziej może paść, tym bardziej jeśli odbiega parametrami od zalecanych wartości (za słabe parametry).

PS. Jak zmieniasz akumulator z oryginalnego na zamiennik, to już nie ma co liczyć, że wytrzyma tyle samo. U mnie przynajmniej tak było, oryginał w BMW trzymał 6 lat, a zamiennik o tych samych parametrach, chyba BOSCHA zaledwie 2 lata właśnie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 cze 2009, 11:55
Posty: 184
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8 (2006r. 231 KM)

Postprzez _Pe-Pe_ » 12 kwi 2012, 11:29

aktualnie mam akumulator: Centra FUTURA CA602 12V 60Ah 660A

Czy zmienic na podobny?? Czy taki sam??
– Jaki polecacie?
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 00:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez LeszekNow » 12 kwi 2012, 11:33

Zmień na taki jaki zaleca Mazda, niestety nie pamiętam parametrów. Sprawdź w manualu, a jak nie masz, to poszukaj wątku na forum odnośnie akumulatorów do RX. Jest taki wątek na 100%, bo sam się już tym interesowałem. Znajdziesz tam parametry zalecane przez Mazdę.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 cze 2009, 11:55
Posty: 184
Skąd: Kraków
Auto: Mazda RX-8 (2006r. 231 KM)

Postprzez ravie » 12 kwi 2012, 14:00

Ja rok temu zmieniałem aku, bo padł mi kompletnie.. Siedziałem trochę i czytałem na innym forum i wybrałem akumulator Boscha o parametrach 12V 70Ah 630A (ponoć taki Bosch zaleca do RX8 a i idealnie się mieści).
Think Fast. Drive Faster. Don't Blink
Forumowicz
 
Od: 2 sie 2009, 20:33
Posty: 166

Postprzez smile » 12 kwi 2012, 14:09

Sprawdź miernikiem elektrycznym czy coś nie pobiera prądu gdy auto jest wyłączone i będziesz znał odpowiedź czy to aku czy coś w aucie. Ewentualnie jak masz jakiś inny, to zamień aku i sprawdź czy się powtórzy.
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 12:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez _Pe-Pe_ » 12 kwi 2012, 15:38

Jutro wymienie akumulator dam wam znać... jaki rezultat...

Szukam tylko odpowiedniego.

Edit:
ravie: "Ja rok temu zmieniałem aku, bo padł mi kompletnie.. Siedziałem trochę i czytałem na innym forum i wybrałem akumulator Boscha o parametrach 12V 70Ah 630A (ponoć taki Bosch zaleca do RX8 a i idealnie się mieści"

– Ravie czy to ten model??

http://www.akumulatory24.com/akumulator ... -260-.html

czy ten??

http://www.akumulatory24.com/akumulator ... -270-.html

...głównie chodzi o Polaryzacje P+ czy L+ jest do Rexów?? bo nie pamietam teraz :)
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 00:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

PostTen post został usunięty przez radar88 12 kwi 2012, 20:16.
Powód: Post pod postem

Postprzez ravie » 12 kwi 2012, 19:19

Nom to ten, ale nie pamiętam z której strony ma plusa :P .. Najlepiej sprawdzić.
Think Fast. Drive Faster. Don't Blink
Forumowicz
 
Od: 2 sie 2009, 20:33
Posty: 166

Postprzez _Pe-Pe_ » 13 kwi 2012, 17:54

Witam Ponownie,

Własnie jestem po zakupie nowego akumulatora. Zamontowałem świeżynkę, włączam stacyjkę wszystko ożyło... dośc energicznie, widać że nowa siła akumulatora działa!

ale niestety, i tak poległem. Kręciłem dłuuugo i nie odpalił, nie wiem czy to fatum "piątku 13" czy inna magia Nie próbuje więcej, bo nie chce go zalać, jeśli już nie jest zalany.

Pytanie do was, co robić teraz?

Próbować odpalić z "dwójki" na hol?? Kiedyś miałem podobną sytuację dawnoo..dawnoo temu, i PIT z Pawłem przyjechali wzięli mnie na hol... ODPALIŁ i chodził pięknie potem.

Czy jechać do mechanika? niech osuszy świece? (bo mechanik ze mnie żaden)

Czy to rozrusznik? (mimo iż ten po załadowaniu nowego akumulatora ostro kręci)

Czy to cewki, świece, kable??

PRoszę o wsparcie....
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 00:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7