Mazda RX-8 (FE) – Szybkie pytania

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez PaniczAdam » 8 maja 2009, 20:26

w słabszej wersji 192hp obrotomierz kończy się na 9.000rpm, w mocniejszej – 231hp na 10.000rpm

ja właśnie przesiadam się ze słabszego Rexa na mocniejszego. Stary niestety uległ Toyocie Yaris i teraz kupuje kolejną RX-8.

Ale z mocniejszym silnikiem. Stąd dwa wnioski: po pierwsze miłość do Rexów nie przechodzi. Po drugie i tak zawsze za mało mocy ;)

Kup sobie mocniejszą, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Różnicy w spalaniu i tak nie zauważysz.
no bo jakie ma znaczenie czy spali Ci 16, czy 17-18 litrów ;)

jeśli jesteś z Warszawy to koniecznie zabierz ze sobą Tomka: 668 824 980.

jeśli Rexy są jak rock, to Tomek jest Bobem Dylanem ;)
Sprzedam nowiutkie dokładki pod progi do RX-8.
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?p=1420818
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2009, 02:10
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda RX-8 2003 192bhp

Postprzez Deniorek » 8 maja 2009, 20:33

PaniczAdam napisał(a):ja właśnie przesiadam się ze słabszego Rexa na mocniejszego. Stary niestety uległ Toyocie Yaris i teraz kupuje kolejną RX-8.


No właśnie widziałem Twoją ofertę na OtoMoto. Szczerze współczuję i życzę powodzenia w zmienianiu na mocniejszą wersję.
Jeździłem 192KM i 232KM. Jako właściciel 232KM tak naprawdę nie odczułem większej różnicy w wersjach, ale... brakuje tego dociskania większych obrotów i szóstego biegu. :] Jak dla mnie lepiej dołożyć kilka tysięcy i cieszyć się mocniejszym autkiem. Spalanie jak porównywałem nie różni się (przynajmniej nie widać tego na gołe oczy). Jak dla mnie Mazda sztucznie wypuściła "słabszą" wersję, aby dać jakąś alternatywę klientom. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez PaniczAdam » 8 maja 2009, 20:38

Deniorek napisał(a):
PaniczAdam napisał(a):ja właśnie przesiadam się ze słabszego Rexa na mocniejszego. Stary niestety uległ Toyocie Yaris i teraz kupuje kolejną RX-8.


No właśnie widziałem Twoją ofertę na OtoMoto. Szczerze współczuję i życzę powodzenia w zmienianiu na mocniejszą wersję.


Dziękuję, dziękuję. Mam już jedną czerwoną strzałę na oku, ale wciąż poszukuję :)
Sprzedam nowiutkie dokładki pod progi do RX-8.
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?p=1420818
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2009, 02:10
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda RX-8 2003 192bhp

Postprzez Igusia » 8 maja 2009, 22:18

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi, teraz to już zupełnie nie wiem co kupić :)

Wrócę jeszcze do tej jednej http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5283129 bo to jest
ta stylistyka która pasuje mi najbardziej... możecie wypowiedzieć się coś na jej temat?
Powiem szczerze że przyglądałam się tej niebieskiej, aczkolwiek wizualnie wolę tą czarną i jeżeli jest godna uwagi to zdecydowanie skłaniała bym się ku niej.
Początkujący
 
Od: 8 maja 2009, 18:15
Posty: 14
Skąd: Warszawa

Postprzez PaniczAdam » 9 maja 2009, 03:50

powiem Ci tak. środek ma śliczny, taki jak moja obecna. W rzeczywistości wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach. Autko wygląda na w miarę zadbane.
Natomiast jest to amerykańska wersja w automacie. Automaty zazwyczaj na rynku wtórnym są tańsze niż manuale, więc cena wydaje mi się ciut za wysoka.
No i musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy na pewno chcesz automat.
dużo więcej radości z jazdy da Ci manual.
no i radziłbym poszukać auta z automatyczną klimą. w takim samochodzie to już wypada. tu masz manual.

a. i jeszcze jedna rzecz. spójrz na to jak zderzak/maska różnią się od koloru karoserii. na pewno samochód był bity. pytanie tylko jak bardzo. no i czy nie będzie Ci przeszkadzała ta różnica w kolorze.
Sprzedam nowiutkie dokładki pod progi do RX-8.
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?p=1420818
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2009, 02:10
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda RX-8 2003 192bhp

Postprzez Igusia » 9 maja 2009, 10:50

Dzięki chłopaki że mi pomagacie, bardzo się cieszę że użytkownicy rx 8 to naprawdę fajni ludzie :)

Adaś, powiem szczerze że kompletnie nie zwróciłam uwagi na klimatyzację – masz rację, manual odpada :)

Powiedz mi czy różnica w cenie między manualem a automatem wynika z tego że automat jest bardziej awaryjny czy po prostu manual to manual – lepsza zabawa?

Jeżeli można pomęczę Was jeszcze o dwa egzemplarze:
http://moto.allegro.pl/item624371771_ma ... kazja.html
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6649310
Początkujący
 
Od: 8 maja 2009, 18:15
Posty: 14
Skąd: Warszawa

Postprzez Pit » 9 maja 2009, 11:12

Igusia napisał(a):... bardzo się cieszę że użytkownicy rx 8 to naprawdę fajni ludzie :)

Użytkownicy RX-7 czują się w tym pominięci i zdegustowani :( ;)

Igusia – poprawiłem za Ciebie tytuł wątku – uprzedzając fakty, radzę zapoznać się z zasadami panującymi na tym forum (Regulamin) – pomoże to Tobie bezstresowo z niego korzystać a nam zaoszczędzi żmudnej pracy. Z góry dziękuję. Zachęcam też do odwiedzin naszego małego rotacjynego świata –> www.rxklub.pl :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Igusia » 9 maja 2009, 11:30

Pit napisał(a):
Igusia napisał(a):... bardzo się cieszę że użytkownicy rx 8 to naprawdę fajni ludzie :)

Użytkownicy RX-7 czują się w tym pominięci i zdegustowani :( ;)

No tak... przepraszam za gafę, powinnam była napisać rx
:D
Początkujący
 
Od: 8 maja 2009, 18:15
Posty: 14
Skąd: Warszawa

Postprzez Igusia » 9 maja 2009, 13:58

Chłopaki, jest ktoś w Poznaniu albo Gnieźnie kto może podjechać i obejrzeć autko gdybym tam chciała kupić?
Początkujący
 
Od: 8 maja 2009, 18:15
Posty: 14
Skąd: Warszawa

Postprzez Deniorek » 9 maja 2009, 19:45

Igusia. Ten rzekomo czarny to tak naprawdę nordic green (bardzo ciemna zieleń). Z resztą w opisie nawet chyba jest. Prawdopodobnie był bity, no i automat (stąd moim skromnym zdaniem można nieco stargować z ceny). Jest to Amerykanin > raczej nie oczekiwałbym automata klimy, ponieważ Rexy amerykańskie takich zwyczajnie nie mają. :P Zachęcam do sprawdzenia car fax przed zakupem. Jeśli wyjdzie z niego coś ciekawego, a zdecydujesz się na kupno, sprzedający ostro się zdziwi, że tyle wiesz o aucie i utargujesz kilkadziesiąt baków paliwa, które to auto będzie potrzebować (mam nadzieję, że przeczytałaś wszystkie ew. minusy perełek z napisem RX-8).

Co do tej grafitowej: też chyba była bita. Nie wiem, przeczucie. Sprawdź dobrze. Poza tym nic nie mam, ale bym się targował. Ten przebieg, nie do końca satysfakcjonująca wersja wyposażenia (zapytaj sprzedawcę, gdzie wcięło skóry, że chce 47 tysięcy za auto z takim przebiegiem i chyba bite wcześniej). Może uda się. :)

Auto czarne: europejczyk 192KM z przebiegiem niemałym, widziałem lepsze oferty, więc targuj się. Z jednego prostego powodu. Auto na 99% bite, już kiedyś z kolegą z Krakowa tą ofertę omawialiśmy, który rzekomo widział to auto (jaki ten świat mały). Jako, że nie był nim zainteresowany nie rozglądał się, ale jak byk podobno robiona była. Z resztą opis pokazuje, że mógł mieć rację.

Nie zazdroszczę sytuacji, my użytkownicy wiemy już coś o kupowaniu RX-8. :) Nie jest to łatwa sztuka, a często trzeba liczyć na uczciwość samych sprzedających. Niestety nie doświadczysz jej na pewno u właścicieli komisów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez PaniczAdam » 9 maja 2009, 22:46

wracając do Twojego pytania. Wydaje mi się, że automaty nie są jakoś strasznie awaryjne (przynajmniej ja nic nie słyszałem) ale wierz mi, że jeśli pójdziesz w ślady naszej koleżanki Dominiki to będziesz czerpała duuuużo radości z jazdy Rexem.
Mam na myśli jeżdżenie nie zawsze przodem do kierunku jazdy ;)
A automat baaardzo taką zabawę psuje :)
Sprzedam nowiutkie dokładki pod progi do RX-8.
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?p=1420818
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2009, 02:10
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda RX-8 2003 192bhp

Postprzez Igusia » 10 maja 2009, 11:13

Biorąc pod uwagę że ciężko jest naprawdę znaleźć dobrą rx 8 do 50 000, nawet jak ma się takich wspaniałych doradców jak Wy, postanowiłam dorzucić parę groszy i kupić coś lepszego (przynajmiej tak mi się wydaje).
http://moto.gratka.pl/tresc/mazda-rx-8- ... 7168abc1,1
Jadę po nią we wtorek, co o tym myślicie?
Początkujący
 
Od: 8 maja 2009, 18:15
Posty: 14
Skąd: Warszawa

Postprzez Igusia » 10 maja 2009, 11:16

Jeszcze jedno, co to jest car fax?
Początkujący
 
Od: 8 maja 2009, 18:15
Posty: 14
Skąd: Warszawa

Postprzez Deniorek » 10 maja 2009, 12:19

Mi bardzo się spodobał ten, po którego chcesz jechać. Ale na wszelki wypadek sprawdzaj wszystko i nie wierz sprzedawcy na słowo. ;) Jak dla mnie może być pod warunkiem, że nie ma ukrytych niespodzianek.

Car fax to wyciąg historii auta, które przyjechało ze Stanów. Pokazuje wszystkie informacje (każdą datę odnowienia dowodu pojazdu, ew. wypadki). Niektóre osoby, które tym się zajmują są również w stanie znaleźć ciekawostki dotyczące auta (np. druki z aukcji, na których zostały kupione, zdjęcia z wypadków itp.). Przydatna rzecz i mało kosztowna w dzisiejszych czasach.

Niestety w przypadku tej czarnej lady z Gniezna chyba nie zadziała, ponieważ wygląda na to, że jest z rynku europejskiego. 27 tysięcy km to mało jak na 4-letnie auto. Ja swoim Rexem zrobiłem już ponad 13 tysięcy od lipca 2008 (a mam w domu 3 auta). Ale znam ludzi, którzy mając dwa samochody nie robią więcej niż po 3-4 tysiące rocznie, więc przebieg może być realny. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez PaniczAdam » 10 maja 2009, 14:30

Zużycie paliwa ( cykl – l. / 100 km ) :

Poza-miejski
***~ 8,1 l / 100 km***

Mieszany
***~ 10,6 l / 100 km***

hahaha

Ale poza tym wygląda zachęcająco.
Sprzedam nowiutkie dokładki pod progi do RX-8.
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?p=1420818
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2009, 02:10
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda RX-8 2003 192bhp

Postprzez Igusia » 10 maja 2009, 15:20

No to się cieszę że w końcu znalazłam coś co przynajmniej zachęca a nie budzi obawy :)

Co do przebiegu to rożnie właśnie bywa, bo do tej pory jeździłam Capri z 1975r i był to rugi samochód w domu i przez trzy lata zrobiłam nim zaledwie 6tyś więc jestem w stanie uwierzyć że przebieg mazdy jest realny no i koleś potwierdza go wydrukiem z komputera więc...

A propos jazdy nie koniecznie przodem do kierunku jazdy – to kilka razy caprikiem też mi się udało ;)
Początkujący
 
Od: 8 maja 2009, 18:15
Posty: 14
Skąd: Warszawa

Postprzez PaniczAdam » 10 maja 2009, 15:35

tym kilka razy uda Ci się w ciągu pierwszych 30 minut po zakupie :)
o ile oczywiscie bedziesz chciala ;)
Sprzedam nowiutkie dokładki pod progi do RX-8.
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?p=1420818
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2009, 02:10
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda RX-8 2003 192bhp

Postprzez Deniorek » 10 maja 2009, 16:13

PaniczAdam napisał(a):Zużycie paliwa ( cykl – l. / 100 km ) :

Poza-miejski
***~ 8,1 l / 100 km***

Mieszany
***~ 10,6 l / 100 km***

hahaha

Ale poza tym wygląda zachęcająco.


Może nie jeździ na Wanklu? :) Oferta to poprawy. :) Chciałbym zobaczyć potencjalnego właściciela, który liczył na takie spalanie po pierwszym tankowaniu. :)

BTW: Przebieg to jedna z tych rzeczy, której często nie da się po prostu sprawdzić. Ani książką serwisową, ani wydrukami z komputera, ani żadnym oglądaniem pedałów, tapicerki itp. :) Często po prostu trzeba liczyć na niski przebieg, bo wszystko jest do podrobienia. :) Licznik po wypadkowej Maździe RX-8 ze Stanów z przebiegiem około 10 tysięcy mil (ok. 15 tysięcy km) kosztuje coś koło 200 dolarów. :) Z większymi przebiegami są trochę tańsze. Dla każdego znajdzie się coś dobrego. Książka do kupienia w ASO z pieczątkami. Żyjemy w kraju cwaniaków. :P Ja mam ze Stanów, z car faxami itp. także ja mam pewność swojego przebiegu, ponieważ tam nie ma prawie pojęcia kręcenia liczników – zwyczajnie się nie opłaca. Polacy nie wiedzieć czemu największą wagę przywiązują w używanym aucie do jego przebiegu. Szkoda tylko, że RX-8 stanowi to auto, w którym ta kwestia jest faktycznie ważna. Ale to też się czuje kiedy licznik jest skręcony, także spokojnie. A 27 tysięcy km to faktycznie przebieg całkiem realny i lepiej to niż 66 na liczniku. :) Pozdrawiam i życzę udanego zakupu!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez Igusia » 10 maja 2009, 19:19

Też liczę na to, że jak samochodzik jest świerzy to się po prostu widzi i czuje.

Obejrzałam na żywca chyba dziewięć rx8 żeby się przygotować, w różnych cenach i z rożnych roczników i wydaje mi się że mam jakiś pogląd na to jak wygląda autko świeże, zadbane no i takie troszkę skatowane...
Mam więc nadzieję że uda mi się dobrze kupićć?

Zdam relacje w środę czy się udało.
Początkujący
 
Od: 8 maja 2009, 18:15
Posty: 14
Skąd: Warszawa

Postprzez Igusia » 10 maja 2009, 19:27

Chłopaki to jeszcze raz, bardzo Was proszę.
Jak pojadę to na co mam zwrócić uwagę?
Napiszcie proszę taką listę. Wydrukuje ją sobie i przejdę punkt po punkcie.

Z góry gorące dzięki
Początkujący
 
Od: 8 maja 2009, 18:15
Posty: 14
Skąd: Warszawa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7