[NA/NB/NC] Montaż klimatyzacji.

Mazda MX-5 2015 – (ND) / 2005– 2015 (NC) / 1998–2005 (NB) / 1989–1998 (NA)

Postprzez maciej_mx6 » 16 cze 2009, 18:13

Witam, mam opcję kupna mazdy mx5 NA, w wersji (jak w większości dostępnych) bez klimy. Znalazłem za to taką mazdę na części, w której kompletna klima jest na sprzedaż. Moje pytanie brzmi czy montaż takiego oryginalnego zestawu do auta bez klimy jest bezproblemowy, czy wiąże się to z dużo poważniejszymi przeróbkami? Wiem, że klima w cabrio to na pierwszy rzut oka niepotrzebny gadżet ale nawet bez dachu stojąc w korku, albo wsiadając do rozgrzanego auta po postoju przy braku klimy nie jest zbyt komfortowo.

Będę wdzięczny za pomoc i uwagi.
maciej_mx6
 

Postprzez Akar.Zaephyr » 17 cze 2009, 03:10

Hejka :)

Postaram się pomóc na tyle na ile wiem, więc:
– pod względem plastików (czyli przewodów powietrznych) nie powinno być żadnej różnicy;
– jak już będziesz kupować cały zestaw podpiernicz też przełącznik klimy, czyli pokrętełko mocy nawiewu z guziczkiem A/C; niby pierdoła ale może być problem ze znalezieniem tego osobno więc lepiej zabrać od razu, z całościa;
– do powyższego myślnika dodałbym od razu podpierniczenie całej instalacji elektrycznej żeby nie było jajec;
– poza tym powinno być plug and play, czyli chłodnica klimy, przewody, wszystko powinno dość łatwo podejść, oczywiście tak długo jak nie jest to klima z anglika, wtedy na pewno będzie rzeźba z elektryką (różna długość kabli).

maciej_mx6 napisał(a):(...)
Wiem, że klima w cabrio to na pierwszy rzut oka niepotrzebny gadżet ale nawet bez dachu stojąc w korku, albo wsiadając do rozgrzanego auta po postoju przy braku klimy nie jest zbyt komfortowo.

Będę wdzięczny za pomoc i uwagi.


Dokładnie, na pierwszy rzut oka wydaje się to być ekstrawagancją ale zdążyłem już poczuć moc słońca walącego w kark w korku – gorzej niż z zamkniętym dachem bo całe ciepło pada na kierowcę...
Co do nagrzanego wnętrza w zaparkowanym w słońcu aucie – jest na to świetna metoda której nie-kabriolety mogą tylko pozazdrościć. Otworzenie dachu :D Momentalnie całe ciepło się ulatnia i już jest tak jak na zewnątrz :)

Powodzenia z tą robotą, w przyszłości sam chciałbym założyć sobie klimę bo tylko tego brakuje mi do pełnej opcji ale to będzie ostatnia rzecz jaką zrobię.

Mam też nadzieję że ktoś bardziej doświadczony odpowie na twoje pytania ze 100% dokładnością. Warto zajrzeć tutaj: miata.com.pl , wydaje mi się że gdzieś tam taki temat się już przewijał :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2014, 14:54
Posty: 792 (3/6)
Auto: Były: Mazda 323F BA, Mazda MX5 NA
Honda NC700SDE
Jest: Hultaj Jonek Hajbryd

Postprzez greg21 » 22 mar 2013, 13:44

Witam
Czy mozna zamontowac klime do mx-5 2.0 2007, i ile bedzie to kosztowac.
Dzieki za odpowiedz
:)
greg21
 

Postprzez arjot » 30 mar 2013, 23:38

Można.
Zależy czy będziesz robił w aso na nowych częściach czy w zwykłym warsztacie na częściach z szabru.
Pierwsza opcja – zapytaj w aso
Opcja druga, dużo tańsza – zależy za ile znajdziesz części.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lut 2010, 16:33
Posty: 817 (3/14)
Skąd: Warszawa/Kabaty
Auto: Jest :MX-5 NBfl Memories III '05
Była: 3 BK Z6 sedan

Postprzez kubekch » 29 maja 2016, 21:12

Czy ktoś się może orientuje gdzie w NB FL podpina się 2 przekaźniki (1 od wentylatora i drugi od kompresora). Wiem, że maja one swoje miejsce na plastiku obok dolotu powietrza ale nie wiem jak i do której wiązki są podpinane. Może komuś to ma NB lub NB FL z klima chciałoby się zerknąc pod maskę i sprawdzić?
Załączniki
pp2.jpg
widok NB pod maską + zaznaczenie o co chodzi
kubekch
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy MX-5