NA/NB W której jest więcej miejsca?

Mazda MX-5 2015 – (ND) / 2005– 2015 (NC) / 1998–2005 (NB) / 1989–1998 (NA)

Postprzez qwsazx » 11 mar 2021, 22:25

Dobry wieczór.

Podjąłem decyzję – kupuję MX-5. Zaliczyłem przejażdżkę generacjami NB i NC. NC skreślam, bo mi nie podeszła, zdecydowanie NB lub (być może) NA. Lubię surowość NB, zakładam, że NA będzie pod tym względem jeszcze lepsza.

Minus jest taki, że jest mi w NB ciasno. Bardzo. Ekstremalnie ciasno. Bez modzenia wnętrza po zakupie jeździć nie będę w stanie. Wiem na co się piszę i to akceptuję.

Znalazłem w necie opinie na temat tego, że w NA jest więcej miejsca w środku, głównie na nogi, ale i na głowę. Znalazłem także zupełnie odwrotne – że najmniej jest w NBFL, potem w NA, a najlepiej wypada NB.

Chciałbym więc poprosić o jednoznaczne rozstrzygnięcie – czy faktycznie w NA jest jakakolwiek różnica na plus pod względem ilości miejsca? Czy nie ma żadnej? Liczy się dla mnie każdy centymetr i absolutnie nic innego. Naprawdę w tym momencie nie żartuję, bo mam powyżej 2 m i się w aucie czuję jak ropa w dojrzałym pryszczu...

Bardzo dziękuję za wszelkie opinie!
Początkujący
 
Od: 11 mar 2021, 22:18
Posty: 2

Postprzez child » 2 wrz 2021, 20:12

Trochę poniewczasie odpowiedź, ale może się przyda przyszłych pokoleniom :)

Też słyszałem teorię, że miejsca ubywało do NB FL, a potem gwałtownie przybyło w NC. Natomiast jeśli liczy się każdy centrymetr, to musisz się po prostu sam przymierzyć i to najlepiej pojeździć chociaż z pół godziny – pozycja pozornie akceptowalna po 5 minutach może stać się nie do zniesienia 20 minut później...

Szczerze mówiąc bardzo się dziwię, że przy twoim wzroście rozważasz ten samochód – ja wiem, że jest świetny, ale mając 182cm jestem blisko granicy, a tu jakieś 20cm więcej <boje się> Najsensowniejsza byłaby NC, ale skoro ci nie podeszła... A rozważałeś ND? Jest jednak dość zbliżona charakterem do wczesnym generacji, a miejsca jest trochę więcej. No chyba, że poza twoim zasięgiem finansowym.

No i proste mody, jeśli jednak się zdecydujesz na NA/NB:
* posadzenie fotela na podłodze (bez szyn)
* zmniejszenie pianki w siedzeniu
* wymiana kierownicy na mniejszą (to dużo daje w kwestii kolan)
* jeżdżenie stale bez dachu :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Postprzez Celcamp.pl » 14 lip 2022, 14:14

Surowość i radość z jazdy mamy tylko w NA. To jest jedyny słuszny wybór:)))))
Początkujący
 
Od: 14 lip 2022, 14:06
Posty: 1
Skąd: Poznań
Auto: mazda mx3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy MX-5