Brak własciwych wskazań temperatury silnika – brak masy

Mazda 626 1979–1982

Postprzez bajer0 » 11 mar 2005, 20:54

Witam

Ostatnio robilem maly remoncik mazdy i zawuwazylem, ze na desce rozdzielczej mam temp. ok 40 – 50stp, a silnik normalnie sie grzeje i mam ciepelko w kabinie. Obstawialem na uszczkodzony czujnik, kupilem drugi i jest to samo :|

Co to moze byc?

Dodam tylko, ze jak koncowke czujnika dotkne do masy, to na blacie wskazowka idzie na 120, czyli wszystko jest OK
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 12:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez wicekk » 12 mar 2005, 13:51

Stawiam na nieoryginalny czujnik temp. pracujacy w innym zakresie a stary uszkodzony.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2004, 21:43
Posty: 106
Skąd: Tarnowskie Gory
Auto: Mazda 626 1.8 16V

Postprzez bajer0 » 12 mar 2005, 14:09

błąd

własnie wrocilem od mechaniora, okazalo sie nie bylo masy na obudowie silnika :|, wiec czujnik nie mial czego "przekazywac" na deske. P.S. Oba czujniki dzialaja OK
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 12:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez wicekk » 12 mar 2005, 14:20

No zdarza sie, ale pisales ze jak dotkniesz masy to jest dobrze wiec myslalem ze dotykasz silnika, dziwne jak dzialal silnik i rozrusznik skoro nie bylo masy:)
drunt ze dziala :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2004, 21:43
Posty: 106
Skąd: Tarnowskie Gory
Auto: Mazda 626 1.8 16V

Postprzez bajer0 » 12 mar 2005, 19:18

wicekk napisał(a):pisales ze jak dotkniesz masy to jest dobrze wiec myslalem ze dotykasz silnika

w zasadzie, to nie Ja, tylko mechanik, ktory skladal auto w taki sposob udowadnial mi, ze to czujnik jest winny


wicekk napisał(a):dziwne jak dzialal silnik i rozrusznik skoro nie bylo masy:)

jak poprawiali fuszerke, to powiedzieli, ze za duzo silikonu dali pod pokrywe zaworow i odcieli mase :|

Ja sie nie znam i nie wiem, ale silnik normalnie odpalal.
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 12:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6