przełącznik w drzwiach pod klamką (podświetlenia stacyjki)

Mazda 626 1979–1982

Postprzez bajer0 » 18 wrz 2004, 10:50

Co to za pstryczek w drzwiach mam pod klamką??

Działa na takiej zasadzie, że jak pociągne za klamke, to on się załącza i..... nic, bo mam urwane od niego przewodziki, a niewiem co powien dawać.

No i niemam podświetlenia stacyjki, i tu też niewiem jak się za to zabrać( żaróweczka jest ok)


Pozdro
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 12:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez es » 18 wrz 2004, 14:22

Wydaje mi sie, ze sam sobie odpowiedziales na pytanie. Lewa klamka steruje prostym ukladem elektronicznym zalaczajacym podswietlenie stacyjki. Ten uklad reaguje wlaczeniem zarowki po zlapaniu za klamke i wylaczeniem owej zarowki po przekreceniu kluczyka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 sie 2004, 12:17
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Auto: 626 2,2 i GV 95, chevy s10 02

Postprzez Tiber » 18 wrz 2004, 14:28

heh ja tez mam u siebie pstryczek widmo :D Znajduje sie w tej rynience gdzie reczny a dokladniej w gornym rogu od strony kierowcy. Oczywiscie nic sie nie dzieje jak go naciskam. Mysle ze to jakas pozostalosc niedzialajacego alarmu ktory jest tam zinstalowany. Apropo czy ktos moze polecic jakis alarm do autka. Taki zeby byl ok dla ubespieczyciela no i zeby cos tam zabespieczal zwlaszcza przed kolesiami ktorzy lubia sie przejechac furom. Bo prawdziwego zlodzieja to alarm pewnie nie zatrzyma.
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2004, 21:06
Posty: 54
Skąd: zabrze

Postprzez bajer0 » 19 wrz 2004, 21:03

co do pstryczka, to sprawa wyglada tak:

Biegna od niego dwa kaelki
w jednym jest +, a podejzewalem, ze w drugim plus sie pojawi, po pociagnieciu klamki(zamknie sie obwod), ale nie, otoz ten pierwszy plus wtedy znika!!!! a w drugim kalu dalej jest masa. Dziwna kwestia, więc chyba się poddam i podlacze dodatkową czasówke, ale pod tą włąśnie klamke, co myślicie??


P.S. Gdzie u was kale od pstryczka biegna?? (czytaj gdzie macie czasowke)


Pozdro
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 12:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez b2 » 22 wrz 2004, 21:47

a podświetlanego zamka nie masz?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2004, 16:33
Posty: 1100 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 08 GH 2.5 Dynamic Sport

Postprzez bajer0 » 23 wrz 2004, 09:37

chyba bylo, ale ktos wyjal obudowe od lampki, lacznie z zaroweczka i niewiem co i jak


ale ogolnie jest wlasnie miejsce jak na oswietlnenie
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 12:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez zeb » 19 gru 2005, 21:51

Tak sie wlasnie zastanawialem co to za przewody sa przy klamce...
A wiecie moze co to sa za przewody podlaczone do zamka w drzwiach?
Naprawialem wlasnie zamek po tym jak ktos chcial sie mi wlamac do auta (wlozylem kluczyk i wyjalem go razem z zamkiem) i sa tam dwa zolte przewody. Jeden z nich jest oderwany i nie bardzo wiem gdzie go podlaczyc i po co sa te kabelki.
____________Loading.ZeB.626.GC____________
||||||||||||||||||||||||67%|||||||---------------
Początkujący
 
Od: 16 gru 2005, 00:26
Posty: 23
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 626 GC Limited K6 87'

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6