Zalalo Mazde

Mazda 626 1998–2002

Postprzez verso » 10 sty 2013, 19:40

Witam
Dlugo mnie tu nie bylo bo nie mialem problemow.... No ale to co dobre szybko sie konczy. Od jakiegos czasu zaobserwowalem wkradajaca sie wode z gornej czesci przedniej szyby z prawej strony.Kilka kropel przy intensywnym deszczu. Przekladalem naprawe tak dlugo ze ze teraz mam mnustwo wody w aucie. Ok moja wina wiem ale przez ostatnie dwa tygodnie nie moglem prowadzic po operacji a w tym czasie lalo dzien w dzien(szkocja) teraz mam wode pod siedzieniem pasazera i stylu po tej samej stronie. Jutro jestem umowiony z fachowcem i mam nadzieje ze problem zniknie ale pozostenie mokra podlogo itp. Teraz kilka pytan :
1- do osuszenia podlogi musze zdemontowac cala tapicerke?
2- po odslonieciu tapicerki znajde korki do otwarcia odplywow wody?
3- w jaki sposob najlepiej osuszyc tapicerke kiedy wiecznie pada i jest wilgotno i zimno? nie mam garazu auto stoi pod chmurka.
4- czy wymiana tapicerki na nowa jest trudna? I czy mozna zastapic ja dobra wykladzina dywanowa?
Jesli jest ktos kogo nie zanudzil moj post i mial podobny problem lub potrafi pomoc to prosze o odpowiedz.
Dziekuje i pozdrawiam
Dobry japonczyk to taki który się nie psuje, jak zaczyna się psuć to już kosztowny japonczyk
Początkujący
 
Od: 22 sie 2011, 22:07
Posty: 4
Skąd: Muirkirk,Szkocja
Auto: Mazda 626, Toyota Avensis Verso

Postprzez maxim_wawa » 10 sty 2013, 19:55

co do wyciagniecia wody to potrzebny ci odkurzacz do prania tapicerki samochodowej (ma odpowiednoi duzy ciag zeby wybrac nadmiar wody)

pamietaj ze w nogach pasazera jest komputer wiec istnieje szansa ze ci go zalało i moga sie rozne cuda dziać
NAPRAWA / POGOTOWIE KOMPUTEROWE

PRANIE TAPICERKI SAMOCHODOWEJ I DYWANÓW, TRZEPANIE MECHANICZNE I USUWANIE SIERŚCI

KOMPLEKSOWE PROJEKTOWANE ARCHITEKTONICZNE I ARANŻACJA WNĘTRZ
http://WWW.AKDECOR.PL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2008, 14:28
Posty: 753 (0/1)
Skąd: Piaseczno
Auto: '03 VW Passat B5FL Vario 1.9 TDI 130KM Tiptronic Highline

Postprzez verso » 10 sty 2013, 20:33

Dzieki za odpowiedz. Mam nadzieje ze do kompa woda jeszcze nie dotarla i nie dotrze
Dobry japonczyk to taki który się nie psuje, jak zaczyna się psuć to już kosztowny japonczyk
Początkujący
 
Od: 22 sie 2011, 22:07
Posty: 4
Skąd: Muirkirk,Szkocja
Auto: Mazda 626, Toyota Avensis Verso

Postprzez maxim_wawa » 10 sty 2013, 20:38

majac maszyne do odciagniecia wody proponuje zdjeac boczne plastki progów i podniesc tapicerke i spod niej wycioagnac tez wode bo bedzie stałą w zagłebieniach

auto musisz koniecznie wysuszyć w jakims pomieszczeniu inaczej gąbka zacznie ci gnić
NAPRAWA / POGOTOWIE KOMPUTEROWE

PRANIE TAPICERKI SAMOCHODOWEJ I DYWANÓW, TRZEPANIE MECHANICZNE I USUWANIE SIERŚCI

KOMPLEKSOWE PROJEKTOWANE ARCHITEKTONICZNE I ARANŻACJA WNĘTRZ
http://WWW.AKDECOR.PL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2008, 14:28
Posty: 753 (0/1)
Skąd: Piaseczno
Auto: '03 VW Passat B5FL Vario 1.9 TDI 130KM Tiptronic Highline

Postprzez verso » 12 sty 2013, 17:55

Dzieki za pomoc. Mazda juz zrobiona,powod banalnie prosty. Gumowa rurka podlaczona do plastikowej ktora odprowadza wode z szyberdachu w zwyczajny sposob odlaczyla sie i woda kapala do srodka. Teraz Mazda schnie i jest suszona .
pozdrawiam
Dobry japonczyk to taki który się nie psuje, jak zaczyna się psuć to już kosztowny japonczyk
Początkujący
 
Od: 22 sie 2011, 22:07
Posty: 4
Skąd: Muirkirk,Szkocja
Auto: Mazda 626, Toyota Avensis Verso

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6