Kontrolki ABS ESP DSC i problem z elekteyką

Mazda6 2007–2012

Postprzez Nervowy » 30 lip 2020, 19:36

Witam.
Od nie dawna jestem posiadaczem Mazdy i wczoraj pojawił się pewien problem z którym nie mogę sobie poradzić.
Podczas jazdy zapaliły się kontrolki ABS ESP DSC ręcznego keyless oraz blokady natykradziezowej.
Dodatkowo radio oraz wyświetlacz środkowy zaczęły gasbąć i zapalać się. Kilka skanów Forscanem nie wykazało błędów. Dopiero chyba za 5 razem pojawiły się następujące

===ABS DTC U0214:00-0A===
Kod: U0214 – Utrata łączności z modułem uruchamiania funkcji zdalnego sterowania

Status:
– DTC obecny w czasie wydania polecenia
– Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Układ przeciwdziałający blokowaniu hamulców (Antilock BrakingSystem).
===END ABS===

===RKE DTC B11C4:23-48===
Kod: B11C4 – Przycisk zamykania bagaznika

Dodatkowe symptomy usterki:
– Zablokowanie sygnału na niskiej wartości

Status:
– Wczesniej zapisany kod DTC – nieobecny w czasie wydania polecenia.
– Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC
– Test nie został ukończonyp

===BCM/GEM DTC U0214:00-2A===
Kod: U0214 – Utrata łączności z modułem uruchamiania funkcji zdalnego sterowania

Status:
– DTC obecny w czasie wydania polecenia
– Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Moduł sterujący układami nadwozia / Moduł kontrolujący działanie instalacji elektrycznej
===END BCM/GEM===

Po zgaszeniu i odpaleniu samochodu kontrolki nie świeciły ale po przejechaniu pewnej odległości znowu się zapaliły.
Myślę że konsekwencją tego problemu był problem z odpaleniem silnika dzisiaj po myjni. Po wcisieciu sprzęgła nie zapalała się kontrolka z zielonym kluczykiem i auto nie reagowało na przycisk start. Po dłuższej chwili samochód odpalił i po krótkiej trasie kontrolki znowu się zapaliły.
Robiąc testy w forscanie zauważyłem błąd wstecznego a mianowicie po jego wrzuceniu pojawia się informacja o zwarciu do akumulatora. Jeden raz pojawił się błąd świateł stopu obwód otwarty.
Teraz moje pytanie
Jakieś 2 tygodnie temu instalowałem kamerę cofania i wpinałem się we wstecz do wiązki w klapie. Czy ewentualne zwarcie w nim może być przyczyną tych błędów i problemów. Zastanawia mnie także dlaczego jeżeli jest zwarcie to kamera cofania działa i nie wywala żadnego bezpiecznika
Początkujący
 
Od: 10 cze 2020, 09:49
Posty: 1
Auto: MAZDA 6 GH 2.5 170 KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6