Szarpanie/wyrywanie kierownicy Mazda 6 GH – brak wspomagania

Mazda6 2007–2012

Postprzez Tomiol92 » 7 kwi 2020, 11:40

Witam Panowie,

Mam problem ze swoja Mazda 6 GH (2008) mianowicie chodzi o układ kierowniczy, ostanio tj. połowa lutego robiłem krótka trase 200 km, po 130 km odczułem tak jakby kierownica mi zaczela sama skręcać w prawo, początko był to delikatny ruch, gdy zaczałem zwalniac zaczęło całkowicie szarpać kierownicą, zatrzymałem się, zgasiłem auto. Po ponownym uruchumieniu samochodu nie miałem już wspomagania, dojachełem tak te ostatnie 60/70 km. Kolejnego dnia udałem się do ASO mazdy, (wspomaganie już wróciło, wiec jechałem normalnie jak gdyby nic się nie stało) tam powiedziano mi ze uszkodzony jest czujnik momentu skrętu (sczytany został kod błędu C200B) i trzeba wymieniac cała przekładnie kierownicza, zawołali za to 6500 tys.
Postanowiłem działać na własną rękę i zregenerować przekładnie. Po regeneracji przejechałem ok 1200 km i wczoraj problem powrócił, co zabawniejsze na tej samej trasie  ( zregenerowana przekładnia na gwarancji) znowu jadąc sobie spokojnie 110/120 lekko mi ruszyło kierownicą w prawo, gdy zaczałem hamować drgania, a raczej rwania kierownicy stawały się coraz mocniejsze(torche musiałem się nasiłować aby utrzymać auto na drodze), az do momentu zatrzymania się. Ponownie brak wspomagania a na kolejny dzień wszystko działa jak należy. Dodam ze zacząłem odczuwać w kierownicy takie lekkie przeskoki w początkowych fazach ruchu kierownica, czy to prawo czy lewo, lekki ruch 1/2cm, przeskok i potem działa normalnie do pełnego obrotu. Powoli staje się bezradny w temacie, auto jest potrzebne a strach nim jeździć bo nie wiadomo co i kiedy się ponownie stanie. Gdzieś wyczytałem że może po prostu wystarczy wyczyścić styki bo są utraty w dostarczeniu prądu, komuś pomogło, ale szczerze mówiąc brakuje mi już pomysłów.
Początkujący
 
Od: 7 kwi 2020, 11:37
Posty: 1
Auto: Mazda 6 GH 2008.r 2.0 140 KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6