Nowy podział forum – proszę o zapoznanie się z komunikatem

Mazda MPV 1989–1999

Postprzez Yard » 23 mar 2013, 23:15

Witam

Jak większość forumowiczów zauważyła w działach modelowych pojawił się nowy podział na wersje silnikowe, nadwozie oraz podwozie. Ten podział wynika z stałego rozrastania się forum.
Niekiedy odnaleźć się jest ciężko.

Przejdźmy do meritum sprawy:

Silniki Benzynowe – dział zawierać powinien wątki związane tylko i wyłącznie z silnikiem benzynowym czyli wszystko co nas w nich trapi, naprawy części, osprzęt itp.
Silniki Diesla * – dział zawierać powinien wątki związane tylko i wyłącznie z silnikami diesla czyli wszystko co nas w nich trapi, naprawy części, osprzęt itp.
Nadwozie – dział zawierać powinien wątki związane z elektryką, wyposażeniem wraz z audio, szybami, plastikami, klimą, blachami, oswietleniem. Jednym słowem wszystko co jest we wnętrzu auta oraz na zewnątrz
Podwozie – dział zawierać powinien wątki związane z przeniesieniem napędu, skrzynią biegów, półosiami, zwrotnicami, zawieszeniem, hamulcami, układ kierowniczym, kołami i wszystko inne co stuka, puka oraz się kręci pod samochodem

W dziale głównym modelu pozostaną watki typu ogólnego jak: FAQ działu, Szybkie pytania nt. modelu, Opinie i wszelkie rozważania takie jak:
– czy diesel, czy Pb lub LPG
– czy 1.8 czy 2.0
– spalanie
– itp. dylematy

*dotychczasowe działy diesla maja być docelowo podzielone i przeniesione do odpowiednich działów modelowych... (silniki diesla)

całość przenoszenia trochę potrwa więc proszę o wyrozumiałość i cierpliwość...

Pojawiła się też nowa opcja przypisania atrybutów do danego wątku i możecie spotkać takie atrybuty przed nazwą tematu w kolorystyce

Poradnik – wątek, w którym został opisany i wyczerpany dany problem lub szersze zagadnienie. Mówiąc inaczej może być to coś w rodzaju kompendium, fotorelacji bez zdjęć lub fotorelacji rozbudowanej o część merytoryczną itd. Chodzi przede wszystkim o to, żeby znalazł się tam spójny post (najlepiej pierwszy), z którego można czerpać wiedzę.

Fotorelacja – wątek, w którym znalazła się instrukcja ze zdjęciami pokazującymi, jak pewną czynność wykonać. Nie każdy wątek ze zdjęciami jest fotorelacją. Fotorelacja musi być przydatna. Zdjęcie zacisku nie robi z wątku fotorelacji.

FAQ –wątki, w których pojawia się jakieś bardzo typowe, często powielane pytanie, ale które to wątki nie są poradnikami, bo ich forma jest dyskusją i brakuje im wspomnianego spójnego opracowania w jednym poście.

Rozwiązanie – oznaczenie dla wątków, w których pojawił się problem, który udało rozwiązać i opisać przyczynę oraz sposób jej usunięcia

pozdrawiam Yard mod działu autobusów
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 21:32
Posty: 3016 (61/37)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy