Mazda mpv 2.3 mzr pb/gaz brak mocy i check engine

Mazda MPV 1999–2006

Postprzez Rodney » 30 sty 2019, 21:50

Witam. Mam problem z moją mazda mpv 2.3 benzyna , gaz . Mianowicie auto posiada holenderska instalacje gazowa tele flex ag , po przełączeniu z benzyny na gaz auto od paru dni zaczęło przerywać , ma problem z wejściem na obroty tak jakby pracował nie na wszystkich cylindrach , po wejściu powyżej 2.5 tys obrotów wydaje się ze jest dobrze , ale po puszczeniu gazu obroty spadają i auto gaśnie -nie utrzymując się na obrotach , lub spada na 500 rpm i wachluja obroty , pracuje nie równo , gaśnie etc ...., włącza się check engine , i zaczyna mrugać . Auto dwa tygodnie temu było u jedynego serwisanta jakiego znalazłem od holenderskich instalacji zrobił serwis podłączył do komputera. I stwierdził ze instalacja jest ok . Ale falowanie obrotów które już wtedy było nie zniknęło . Wcześniej Auto było także u okolicznego mechanika od benzyny który stwierdził po podłączeniu do kompa ze jest błąd na którymś cylindrze (dokładnie nie pamietam co to dokładnie było jutro się dowiem ) ale przeczyścił przepustnice , wymienił kable , cewkę stwierdził ze świece są w bardzo dobrym stanie wiec nie wymieniał , ale problem ciagle był . Na benzynie niby jest ok , ale i tak auto ma takie trochę przytłumienie na starcie , taką trochę turbo dziurę i mam wrażenie że nie ma prawidłowej mocy . Natomiast po przełączeniu na gaz , szarpie , przerywa nie wchodzi błyskawicznie na obroty (tak jakby nie pracował na wszystkich cylindrach ale to już napisałem wcześniej ) gaśnie i tak jakby śmierdziało jakąś spalenizna czy czymś palonym !! .prosze o pomoc co ja jeszcze mogę sprawdzić wymienić naprawić ? Czy przychodzi komuś coś do głowy ?jakies sugestie ? Z góry dziękuje za pomoc

Dopisano 31 sty 2019, 17:42:

Witam , może jakiś godny warsztat polecacie który się nie podda w rozwiązywaniu problemu ??? Warszawa i okolice . Z góry dziękuje .
Początkujący

Od: 30 sty 2019, 11:49
Auto: Mazda mpv 2.3 mzr pb/gaz 2004r

Postprzez Sławolek » 21 lut 2019, 11:13

Siema. Mam tak samo jak Ty ... Nie wiem co się dzieje , ja niedługo będę sprawdzał czy aby prxypadkiem nie są wypalone gniazda zaworów. U mnie dodatkowo pojawia się czasem błąd p0300 p0302 tzn wypadanie zapłonu. Wskazywało by na cewke... Mam pytanie czy ucieka Ci płyn chłodniczy ? Zapraszam też na forum mazdy mpv na Facebooku. Pozdro
Początkujący

Od: 18 cze 2018, 22:33
Auto: Mazda mpv 2.3 lpg 2004

Postprzez Yard » 22 lut 2019, 19:58

Obrazek

Dla przypomnienia. W celu uniknięcia bałaganu, na forum wprowadzono pewne zasady.

W czasie pisania postu, nad nim na czerwono było napisane

Zanim założysz nowy temat, zapoznaj się z regulaminem działów Modelowych.
Pamiętaj również o regulaminie całego forum.

--------------------------------------------------------------------
Proszę o zapoznanie się z zasadami panującymi na forum

1. W pierwszej kolejności szukamy wątków nas interesujących... do tego celu proszę użyć wyszukiwarki.
2. Czytamy je.
3. Jeżeli nie znaleźliśmy odpowiedzi na nasz problem, to zadajemy nasze pytanie na końcu tego wątku.
4. Jeżeli nie ma takiego tematu, wtedy możemy założyć nowy w odpowiednim dziale, nadając mu tytuł, który określa problem.
5. Jeden problem, jeden wątek.
6. Jeśli dobrze nazwiesz temat problemu to na dole strony otrzymasz listę podobnych tematów.
-------------------------------------------------------------------
Tytuły wątków

Powinny być formułowane w precyzyjny i zrozumiały sposób. Staraj się zawrzeć w tytule wyrazy, które najlepiej oddadzą temat wypowiedzi i w późniejszym czasie ułatwią odszukanie wątku, zacznij go z wielkiej litery. Niedopuszczalne są nieprecyzyjne tematy w rodzaju: „Mam problem!”, „Co to może być?” lub nazwa elementu.
----------------------------------------------------------------------------
Proszę pisać w odpowiednich działach. Zgodnie z podziałem forum. Polecam lekturę wątku: Podział forum.
-------------------------------------------------------------------
Moderator
konduktor w autobusie
Moderator

Od: 13 mar 2004, 21:32
Auto: 323 BG 1992 1,3 16V 73 KM
Premacy Active 2003 2,0 DiTD 101 KM