MAZDA PREMACY Wymiana filtra kabinowego PATENT

Mazda Premacy 1999–2004

Postprzez zenwlo » 28 wrz 2020, 17:13

Jak wiadomo wymiana filtra kabinowego dla osób które robią to sporadycznie albo po raz pierwszy stanowi duży problem zarówno fizyczny (trzeba się dużo nagimnastykować) jak i natury manualnej. Wiem, że temat wymiany filtra kabinowego był poruszany na forum i warto skorzystać z opisu i zdjęć tam zamieszczonych (ja również z tego korzystam). Problem jest natury manualnej przy samym końcu wymiany filtra. Otóż jak wiadomo filtr składa się z 2 części. Pierwszą część wkłada się w otwór i podnosi do góry aby zrobić miejsce dla drugiej części filtra. I tutaj zaczyna się problem (przynajmniej ja taki miałem!, ale już nie mam!), gdyż po wsunięciu pierwszej części filtra ta właśnie część nie chce pozostać w górnej części otworu tylko notorycznie nim wepchnę drugą część opada na dół (może coś źle robię, może w górnej części powinna się o coś zahaczyć i tam pozostać dając miejsce dla drugiej części filtra). Otóż wymyśliłem taki patent dzięki któremu wymieniam tzn. wkładam obie części w 1 min. a potem pozostaje skręcenie obudowy. Po prostu do grzbietu pierwszej części tam gdzie jest gąbka przyklejam trzy kawałeczki taśmy [b]dwustronnie przylepnej. Tak oklejony filtr wsuwam po rowku do komory i podnoszę w górę do samego końca, tam taśma przylepna przykleja filtr , który już nie opada i można załadować drugi. Ot i wszystko PATENT DZIAŁA!!!!!!
Załączniki
Załączniki
IMG_20200928_142406.jpg
IMG_20200928_142443.jpg
IMG_20200928_142453.jpg
Początkujący
 
Od: 28 wrz 2020, 15:31
Posty: 3 (0/1)

Postprzez Yard » 28 wrz 2020, 20:03

Obrazek

Dla przypomnienia. W celu uniknięcia bałaganu, na forum wprowadzono pewne zasady.

W czasie pisania postu, nad nim na czerwono było napisane


Zanim założysz nowy temat, zapoznaj się z regulaminem działów Modelowych.
Pamiętaj również o regulaminie całego forum.

--------------------------------------------------------------------
Proszę o zapoznanie się z zasadami panującymi na forum

1. W pierwszej kolejności szukamy wątków nas interesujących... do tego celu proszę użyć wyszukiwarki.
2. Czytamy je.
3. Jeżeli nie znaleźliśmy odpowiedzi na nasz problem, to zadajemy nasze pytanie na końcu tego wątku.
4. Jeżeli nie ma takiego tematu, wtedy możemy założyć nowy w odpowiednim dziale, nadając mu tytuł, który określa problem.
5. Jeden problem, jeden wątek.
6. Jeśli dobrze nazwiesz temat problemu to na dole strony otrzymasz listę podobnych tematów.
-------------------------------------------------------------------
Tytuły wątków

Powinny być formułowane w precyzyjny i zrozumiały sposób. Staraj się zawrzeć w tytule wyrazy, które najlepiej oddadzą temat wypowiedzi i w późniejszym czasie ułatwią odszukanie wątku, zacznij go z dużej litery. Niedopuszczalne są nieprecyzyjne tematy w rodzaju: „Mam problem!”, „Co to może być?” lub nazwa elementu.
----------------------------------------------------------------------------
Proszę pisać w odpowiednich działach. Zgodnie z podziałem forum. Polecam lekturę wątku: Podział forum.
-------------------------------------------------------------------
Moderator
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 21:32
Posty: 3015 (61/37)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy