Problem? Proszę o pomoc

Mazda5 2005–2010

Postprzez Lukelu » 4 wrz 2020, 16:49

Witam!
Jak zauważyliście jestem nowy ;) wiec przepraszam przed opisaniem problemu tak przekopałem internet w poszukiwaniu rozwiązania o raz forum również. Ale czasem po prostu lepiej jest napisać coś po swojemu.
Jestem szczęśliwym posiadaczem Mazdy 5 z bezkluczykowy dostępem czy jak tam zwał.
Problem polega na tym ze ten system do którego się człowiek przyzwyczaił przestał działać. Nie otwiera się za pomocą guzika na klamce (tylko pilot) denerwuje mnie już ciągłe wysuwanie grota z karty. Pozostawić go w aucie nie mogę bo się nie chce zamknąć. Od czasu do czasu zadziała zamknięcie po przez przycisk w drzwiach na nawet 2 razy udało mi się ja odpalić za pomocą plastikowego kluczyka w stacyjce. Ale w obecnej chwili gdy włożę plastikowy kluczyk jest sygnał dźwiękowy oraz key swieci się na czerwono i nie mogę przekręcić tego plastikowego Ala kluczyka gdy tylko włożę grota (normalny kluczyk) przekręcam odpalam jadę. Otwieram zamykam go w obecnej chwili tylko z pilota. Byłem u jednego znachora stwierdził ze cały system do wymiany, drugi powiedział ze się rozkodował system i go trzeba zaprogramować , trzeci znachor co zajmuje się kluczykami kartami stwierdził ze to sobie ktoś dołożył jakiś chiński system bo w tym plastikowym okrągłym niby kluczyku nie ma jakiegoś transpondera i to nie ma prawa działać. Pomoże ktoś coś ? Jak to naprawić ?
A przestało to działać od tak po prostu po wymianie akumulatora.
Początkujący
 
Od: 4 wrz 2020, 16:36
Posty: 1
Auto: Mazda 5
2006 r
2.0 desel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy