Demontaż rozrusznika

Mazda5 2005–2010

Postprzez kappa00 » 3 sty 2021, 13:36

Koledzy czy ktoś z Was może posłużyć poradą lub fotorelacją jak zdemontować rozrusznik w Mazdzie 5 2.0 benzyna z roku 2007? Podejrzewam że potrzebny jest kanał ponieważ nie mogę nawet zlokalizować rozrusznika "od góry". Podczas rozruchu kontrolki na moment całkowicie gasną lecz po chwili samochód odpala. Na ciepłym silniku już jest ok. Akumulator trzyma prąd a podczas rozruchu napięcie spada do 6,5 V. Na innym akumulatorze jest tak samo. Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i pomoc.
Początkujący
 
Od: 20 sty 2020, 20:45
Posty: 8
Skąd: Krosno
Auto: Mazda 5 2.0 benzyna 2007 rok

Postprzez Marek.mazda5 » 26 lis 2022, 22:38

Witam .Ja to zrobiłem bez kanału . U mnie wystarczy próg który mam w garażu .Przód jest wyżej jakies 6 cm .Operacja jest trudna z powodu tylko i wyłacznie ciasnoty braku miejsca miedzy blokiem silnika a chłodnica a kolektorami .Operacje zaczynamy od zdemontowania obudowy filtra powietrza .Z góry odkrecamy 2 śruby i rozrusznik jest wolny . Ja nie mogłem odkręcić przewodu zasilajacego + w miejscu gdzie znajduje sie rozrusznik . Brak miejsca . Wiec trzeba cała wiazke po kolei uwolnic az do kabla przykreconego do alternatora .Jak uwolnimy cała wiazke daje sie poobracac rozrusznikiem i wyjdzie .Wtedy odkrecamy kabel zasilajacy z akumulatora i rozrusznik jest wolny .Moze ktos wie jak odkrecic kabel od zasilania aku na miejscu gdzie znajduje sie rozrusznik (z miejscem jest masakra )Wykrecałem rozruszniki w xedosie 6 2.0 i mazdzie 626 1.8 l .To auto jest najgorsze pod tym wzgledem .
Początkujący
 
Od: 25 lis 2022, 10:15
Posty: 3
Auto: Mazda 5 cr19 2006 2.0 benzyna + gaz

Postprzez ronin00 » 13 gru 2022, 18:56

Witam! Rozrusznik ściągałem niedawno,potwierdzam, dojście tragedia. Masa przewodów ,wiązek,ciasnota,przydałyby się małe złodziejskie rączki. <lol> Osobiście najechałem na dwa najazdy i to wystarczyło by dostać się od dołu do ustrojstwa. Trzeba rozpiąć taką plastikową osłonkę ,w której znajduje się nakrętka 12ka mocująca przewód " +" z aku, który trzeba odkręcić by wyjąć rozrusznik. Zrobiłem to małą grzechotka z krótka przedłużką
Forumowicz
 
Od: 7 sty 2011, 13:43
Posty: 68 (0/2)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 5 2.0 MZR LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy