Skrzynia biegów

Mazda 323 1980–1995

Postprzez Gość » 28 lip 2004, 09:50

Witajcie spece od MAZD :),

Mam pytanie odnosnie skrzyni do MX-3. Mam Mazde MX-3 '95 1.6-16V i skonczyla sie skrzynia. Zamowilem 'nowa/uzywana'. Dostalem piekna skrzynie i zaczely sie problemy:

– Inny sposob mocowania do nadwozia [sprzedajaca
– Podeszla do silnika tylko po doslaniu sprzegla przez sprzedajacego
I teraz kolejna du*a, a mianowicie nie pasuja polosie....

Rece juz mi opadaja, sprzedajacy jest gotowy mi dosylac caly samochod po kawalku, a u mnie pojawia sie podejrzenie ze to skrzynia nie od tego samochodu. Czy ktos jest na tyle 'oblatany' w temacie MX-3+skrzynia, ze moglby mi powiedziec czy np. koles mi wyslal skrzynie od 1.8? albo od czegos innego?

Reasumujac: po doslaniu mocowania do budy do silnika podeszla, ale nie pasuja poloski.

Prosze o pomoc.
Gość
 

Postprzez poolek » 28 lip 2004, 10:41

jacek_ko napisał(a):Witajcie spece od MAZD :),

Mam pytanie odnosnie skrzyni do MX-3. Mam Mazde MX-3 '95 1.6-16V i skonczyla sie skrzynia. Zamowilem 'nowa/uzywana'. Dostalem piekna skrzynie i zaczely sie problemy:

– Inny sposob mocowania do nadwozia [sprzedajaca
– Podeszla do silnika tylko po doslaniu sprzegla przez sprzedajacego
I teraz kolejna du*a, a mianowicie nie pasuja polosie....

Rece juz mi opadaja, sprzedajacy jest gotowy mi dosylac caly samochod po kawalku, a u mnie pojawia sie podejrzenie ze to skrzynia nie od tego samochodu. Czy ktos jest na tyle 'oblatany' w temacie MX-3+skrzynia, ze moglby mi powiedziec czy np. koles mi wyslal skrzynie od 1.8? albo od czegos innego?

Reasumujac: po doslaniu mocowania do budy do silnika podeszla, ale nie pasuja poloski.

Prosze o pomoc.


Zupelnie nie wiem po czym ja poznac... ale z tego co mi wiadomo byly dwie rozne mx-3 od 91-93 i od 94 do .... (nie wiem).
Moze poprostu nie do tego rocznika ?
Pozdr.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lip 2004, 22:06
Posty: 150
Skąd: Bialystok
Auto: Mazda MX-3

Postprzez Gość » 28 lip 2004, 10:51

za nowa – wyglada idealnie optycznie... juz nawet sie zastanawiam czy poprzedni wlasciciel nie zastosowal jakiegos 'polskiego heftu' :/

czy obecny sprzedawca skrzyni chce zebym sobie zaadoptowal od sohc :/
Gość
 

Postprzez Gość » 28 lip 2004, 11:19

mam za luzne poloski w stsunku do skrzyni... wiec cos czuje ze ktos jednak polecial polski heft :/

potrzebuje tylko potwierdzenia [chociaz na logike juz wyglada ze DOPIERO TERAZ bede mial pasujaca skrzynie, jak wymienie polowe gratow z przodu :/]
Gość
 

Postprzez marek » 28 lip 2004, 13:12

A jest jakiś symbol na tej skrzyni??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2003, 02:08
Posty: 2402 (0/14)
Skąd: nad Bałtykiem
Auto: FR+Django+Rail

Postprzez Gość » 28 lip 2004, 13:43

hmmm – nie znalazlem – na tej poprzedniej mialem F5D2 [i swoja droga wygladala po zdjeciu jak z jakiegos szrotu z 90].

ta nowa [ktora naprawde jest ladna z zewnatrz] troche rozni sie mocowaniem.

po zmianie mocowania do budy, sprzegla itd podeszla na silnik, ale poloski sobie w niej lataja :/


wlasciwie obecnie chce sie upewnic czy to nie skrzynia od 1.8, albo czegos takiego... ale to pewnie zupelnie inna bajka i na silnik nie podeszla?
gdyby teraz dostal skrzynie od sohc, no to skrzynia by miala raczej za maly otwor, niz za duzy – czy sie myle?
Gość
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323