Wymiana oleju, stukające zawory

Mazda 323 1980–1995

Postprzez BIGer » 1 kwi 2006, 00:35

Witam mam mazde 323 1.6i BF gdy kupilem mazde nie wiedzialem jaki mam olej na kartce byl polsyntetyk, ale ostatnio jak rozmawialem z sprzedawca powiedzial mi ze bylo malo oleju i dolal mineralnego lotosa za 10zl, ponad 2l!!!!!!!! <klotnia> i teraz moje pytanie czy silnik ucierpial? pewnie tak ale w jakim stopniu???? powiem ze na poczatku mialem ciezka noge bo chialem autko sprawdzic,jezdzilem na nim jakies 3000 tys km, po tym zmienilem bo stuknelo 10 tys od przebiegu na kartce w silniku(nie wiedzialem na poczatku ze byl mieszany) druga sprawa to ostatnio przysluchalem sie pracy silnika i od strony paska rorzadu slychac taki pomruk jak by diesel chodzil tylko cichutko,dzwiek nie jest rownomierny i ciagly? zdaje mi sie ze to popychacz hydraliczny ale moge sie mylic! czy to znaczy ze silnik juz pada?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2005, 19:59
Posty: 294
Skąd: Szczecin
Auto: Audi A4 B5 2.6 V6

Postprzez Briareos » 1 kwi 2006, 01:24

Różne rzeczy cisną się na usta, ale sam chyba wiesz już że olej to się zmienia zaraz po zakupie (aleś zaoszczędził...) albo przynajmniej w najbliższym możliwym terminie. Powiem jednak tak – skoro dolał świeżego (nawet za 10zł) i zrobiłeś na tym tylko 3000km to może nic się nie stało. Zależy czy wysilałeś autko, czy nie.
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2005, 16:26
Posty: 906 (0/1)
Skąd: Gliwice
Auto: Mazda 323F BA 1.8 '95

Postprzez BIGer » 1 kwi 2006, 01:36

wymienia fakt,moj blad, przeczytalem w ksiazce mazda323 reguluje i naprawiam, ze mieszanie olejow wszystkich gatonkow jest dopuszczalne, i producent nie ma nic przeciwko :D
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2005, 19:59
Posty: 294
Skąd: Szczecin
Auto: Audi A4 B5 2.6 V6

Postprzez Cysiek » 1 kwi 2006, 14:33

BIGer napisał(a):czy to znaczy ze silnik juz pada?

Zanim ten silnik padnie to pewnie ty już będziesz stary i brzydki <lol>
Zalej motor dobrym olejem 10w-40 np Midland i powinno być OK
Jak słychać hydraulike to się tym nie przejmuj.
Była 323f bg
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2005, 23:18
Posty: 169
Skąd: Przasnysz
Auto: Audi 80 B4 Avant 1,9 Tdi

Postprzez BIGer » 1 kwi 2006, 16:23

Silnik zalalem tym olejem http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=94793647

myslicie ze jest dobry? przebieg to 232 tys km,spala olej na 7000 tys km ok 1.5 l
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2005, 19:59
Posty: 294
Skąd: Szczecin
Auto: Audi A4 B5 2.6 V6

Postprzez Cysiek » 1 kwi 2006, 16:57

BIGer napisał(a):myslicie ze jest dobry? przebieg to 232 tys km,spala olej na 7000 tys km ok 1.5 l

Na forum Castrol zbiera raczej kiepskie noty. Czemu mineralny ?? u mnie bierze 0,7 na 1000km i mam pół syntetyk mobila, ale teraz zalewam Midlanda. Z resztą jak dobry motor to na każdym będzie jeździł czy to Mobil czy Castrol
Była 323f bg
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2005, 23:18
Posty: 169
Skąd: Przasnysz
Auto: Audi 80 B4 Avant 1,9 Tdi

Postprzez BIGer » 2 kwi 2006, 12:30

Czemu mineralny


bo mechanik polecial mi takiego <killer> ze wzgledu na przebieg, ta madzia smigam do czerwca,albo wsadzam w nia 3000 tys i bede mial fajne autko na nowych czesciach:)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2005, 19:59
Posty: 294
Skąd: Szczecin
Auto: Audi A4 B5 2.6 V6

Postprzez borgolot » 2 kwi 2006, 15:41

witam wszystkich
poprzedni właściciel tuż przed sprzedażą wlał syst.0w30 elf. Chyba tylko cudem nie zatarłem silnika bo wymieniać już nie było co. Teraz jeżdzę na min 10w40 właśnie ze względu na przebieg i nie dolewam od wymiany do wymiany!!! tylko zawory na zimno trochę słychać.
za całe wyposażenie wystarcza mi znaczek na masce.
całą resztę już muszę zmienić
Początkujący
 
Od: 2 kwi 2006, 15:26
Posty: 7
Skąd: Kraków
Auto: 323 BG 1.6 8v 170kmil 91'

Postprzez Cysiek » 2 kwi 2006, 15:47

borgolot napisał(a):tylko zawory na zimno trochę słychać.

W maździe to normalka. Jak tylko na zimnym i w miare szybko cichną to jest wszystko OK. Podobno dobry olej na te stukanie to Midland.
Była 323f bg
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2005, 23:18
Posty: 169
Skąd: Przasnysz
Auto: Audi 80 B4 Avant 1,9 Tdi

Postprzez BIGer » 2 kwi 2006, 16:00

W maździe to normalka. Jak tylko na zimnym i w miare szybko cichną to jest wszystko OK. Podobno dobry olej na te stukanie to Midland.


tylko przysiegam wam ze nie widzialem ze mam hydraliczne zawory, dopuki mechanik mi nie powiedzial,nigdy ale to nigdy ich nie slyszalem dokupi poziom oleju nie spad mi na min, wtedy zaczely grac juz myslalem ze silnik sie rozpadl,wtedy pojechalem do mechanika,a on stwierdzil panie dolej oleju a zamilkna,a ja co ma zamilknac, a on zawory chydraliczne, bylem w szoku.Moj stary ma 626 ge 103 tys i jemu rano graja przez kilka sekund a mi nic poprostu szok, teraz rano jak otworzy sie maske to gra jeden jak sie przyslucha,ale tylko do osiagniecia tem,roboczej.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2005, 19:59
Posty: 294
Skąd: Szczecin
Auto: Audi A4 B5 2.6 V6

Postprzez GofNet » 2 kwi 2006, 20:50

BIGer napisał(a):dolal mineralnego lotosa za 10zl, ponad 2l!! i teraz moje pytanie czy silnik ucierpial?
Ponad 2L a w układzie powinno być 3,68L – a więc dużo – dolał więcej, niż połowę.
BIGer napisał(a):czy silnik ucierpial?
Wątpliwa sprawa. Dolał nowy olej, a że mineralny, to nie oznacza, że silnik ma się nagle zatrzeć. Zresztą jak widzę teraz sam
BIGer napisał(a):Silnik zalalem tym olejem (CASTROL GTX HIGH MILEAGE 15W40 – przyp. GofNet)
Cysiek napisał(a):Na forum Castrol zbiera raczej kiepskie noty
zalałeś silnik olejem mineralnym! A teraz w związku z tym nie boisz się, że silnik zatrzesz? Pewnie nie! Syntetyk, semisyntetyk, minerał – każdy jest olejem i każdy jest dobry. Oooczywiście jeden jest lepszy, a drugi gorszy, ale każdy ma atesty i przewidziany jest do pracy w silnikach. Nie byłby dopuszczony do sprzedaży, gdyby powodował destrukcję jednostki napędowej.
BIGer napisał(a):jezdzilem na nim jakies 3000 tys km
Więc na tyle krótko, abyś bez jakichkolwiek obaw mógł powrócić do lepszego oleju!
Briareos napisał(a):olej to się zmienia zaraz po zakupie
Prawda, ale w części. Przyjął się mit, że rozrząd i olej zmieniamy tuż po zakupie pojazdu. Prawda i zalecane, gdy kupuje się pojazd z niepewnego źródła (import, komis, itp.). Ale jak sprzedający jest człowiekiem uczciwym, masz kartkę z datą i przebiegiem bieżącego oleju, to obaw nie ma – możesz dalej jeździć na takim oleju (do założonego przebiegu). Nie zwalnia Cię to jednak z kontroli poziomu cieczy w swoim nowo nabytym pojeździe – przynajmniej przez okres upewnienia się co do ich konsumpcji w procesie eksploatacji.
BIGer napisał(a):w ksiazce mazda323 reguluje i naprawiam, ze mieszanie olejow wszystkich gatonkow jest dopuszczalne, i producent nie ma nic przeciwko
I nie ma się co temu dziwić. Takie są założenia nie tylko prodecentów pojazdów, ale przede wszystkim samych olejów. Bez obaw więc można mieszać dowolne oleje ze sobą (nawet sezonowe, które raczej ciężko w obecnych czasach już kupić). Niestety zasada ta nie działa przy płynie chłodzącym. Nie powinno się mieszać płynów chłodzących różnych kolorów ze sobą, bo może dojść do ich zważenia. Podobnie jest z koncentratami. Tych ostatnich najlepiej wogóle nie stosować!
Cysiek napisał(a):Zanim ten silnik padnie to pewnie ty już będziesz stary i brzydki
Dokładnie. Albo padnie wcześnie z przypadku (zajeździsz go, będzie pracował na sucho i się zatrze, itp.).
BIGer napisał(a):bo mechanik polecial mi takiego(CASTROL GTX HIGH MILEAGE 15W40 – przyp. GofNet)
Stara szkoła – nie zawsze słuszna.
BIGer napisał(a):przebieg to 232 tys km
Przebieg silnika nie jest ściśle powiązany z procesem wytwarzania oleju. Ja mam przebieg 221kkm i w silniku pływa sobie syntetyczny olej (tak, jak zresztą i w skrzyni biegów) silnikowy MIDLAND MicroOil Synqron 10W-50.

Pozdrawiam
..::GofNet::..
http://download.mx3.info/mazdaspeed.exe
                           (v4.10)
_______________
q-n.pl
q-v.pl
u-q.pl
oc.gd
zb.gd
zo.gd
zu.gd
agd.gd
fiat.cc
0sy.pl
vmix.pl
2sze.pl
feryt.pl
redface.pl
newjeans.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lis 2004, 18:33
Posty: 1952 (0/2)
Skąd: Piotrków Trybunalski
Auto: Mazda 323 BG B6E 1,6i 8v 4/OHC

Postprzez BIGer » 2 kwi 2006, 23:24

GofNet zle mnie zrozumiales, chodzilo mi o to czy olej pomieszany z polsyntetykiem, bo podobno moogl sie zwazyc,dzikuje ci za wyjasnienie tego jak zwykle jako jednyny pomagasz mi:) ale pozostalym tez dziekuje.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 paź 2005, 19:59
Posty: 294
Skąd: Szczecin
Auto: Audi A4 B5 2.6 V6

Postprzez GofNet » 3 kwi 2006, 00:26

BIGer napisał(a):chodzilo mi o to czy olej pomieszany z polsyntetykiem, bo podobno moogl sie zwazyc
No, no, no... Bez obaw. To nie mleko, czy płyn chłodzący... :).
BIGer napisał(a):dzikuje ci za wyjasnienie tego jak zwykle jako jednyny pomagasz mi
Proszę. Na PW podam Ci numer konta bankowego na które możesz przelać pieniądze hahaha hahaha hahaha.

Pozdrawiam
..::GofNet::..
http://download.mx3.info/mazdaspeed.exe
                           (v4.10)
_______________
q-n.pl
q-v.pl
u-q.pl
oc.gd
zb.gd
zo.gd
zu.gd
agd.gd
fiat.cc
0sy.pl
vmix.pl
2sze.pl
feryt.pl
redface.pl
newjeans.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lis 2004, 18:33
Posty: 1952 (0/2)
Skąd: Piotrków Trybunalski
Auto: Mazda 323 BG B6E 1,6i 8v 4/OHC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323