Ciągle chodzący wentylator

Mazda 323 1989–1994

Postprzez bobrowska41 » 23 kwi 2008, 15:52

Witam wiem ze ten temat był juz przerabiany ale niemam konkretnej odpowiedzi mianowicie załanczania sie wentylatorow na chłodnicy , przeczytałem dosyc sporo tematow ale w zadnym niema 100% odpowiedzi.
Chodzi o to ze gdy silnik sie nagrzeje powinien sie załanczyc wentylator a on nie reagoje,
sprawdzałem termostat jest ok załancza sie jest pełen obieg ,silnik sie nie przegrzewa, ale wentylator powinien sie załonczyc a on nic sprawdzałem na postoju, moje pytanko dotyczy tego ze chciałbym sie dowiedziec gdzie znajduja sie czujniki załanczajace wentylator, wiem ze sa trzy mam klime sprawdzałem na krotko działaja oby dwa zbliza sie lato to sie troche boje o madzie byc moze sa brudne lub w kamieniu niewiem poprostu gdzie sie znajduja.
Początkujący
 
Od: 13 gru 2007, 16:23
Posty: 24
Skąd: łowicz
Auto: mazda 323 F rok pr 1996

Postprzez M@ster » 10 cze 2008, 19:39

Witam ponownie. ja już zgłupiałem z tym wiatrakiem.Madzia szaleje.dzisiaj mialem trase 150 km i wiatrak podczas jazdy ciagle chodzil. raz zauwazylem ze wskazowka podniosla sie powyzej połowy ( nawet nie było 3/4 skali) wiec zwolnilem i wskazowka wrocila do połowy. wczesniej mialem tak ze wiatrak załączał sie na moment ( 3 sekundy) a teraz chodzi caly czas.termostat i czujnik załączania wiatraka wymienione rok temu, pompa wody na poczatku roku. ktos ma jakis pomysl?
Pozdro, szacun, respect :P
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2006, 16:28
Posty: 131 (0/1)
Skąd: Łomża
Auto: szukam...

Postprzez M@ster » 26 sie 2008, 20:46

M@ster napisał(a):Witam ponownie. ja już zgłupiałem z tym wiatrakiem.Madzia szaleje.dzisiaj mialem trase 150 km i wiatrak podczas jazdy ciagle chodzil. raz zauwazylem ze wskazowka podniosla sie powyzej połowy ( nawet nie było 3/4 skali) wiec zwolnilem i wskazowka wrocila do połowy. wczesniej mialem tak ze wiatrak załączał sie na moment ( 3 sekundy) a teraz chodzi caly czas.termostat i czujnik załączania wiatraka wymienione rok temu, pompa wody na poczatku roku. ktos ma jakis pomysl?



dalej walcze z tym wiatrakiem. mam takie pytanko: czy jest mozliwe ze wiatrak się kręci nie w ta stronę co trzeba dlatego nie chlodzi w wystarczajacym stopniu chlodnicy? może ktoś wie w którą stronę ma sie krecic wiatrak? u mnie jest tak ze jak wiatrak chodzi to strasznie dmucha na silnik ale goracym powietrzem, natomiast na chlodnicę ledwo dmucha ale za to zimnym. czy to jest prawidlowe działanie?
Pozdro, szacun, respect :P
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2006, 16:28
Posty: 131 (0/1)
Skąd: Łomża
Auto: szukam...

Postprzez Rafi_Ldz » 31 paź 2008, 21:05

Witam. Mam podobny problem jednak moze troszeczke inny. Mianowicie wentylator wlacza sie nawet jak nie odpale silnika np. autko stalo 2 dni nieruszane, przekrecilem tylko kluczyk i gdy wlaczyl sie aku od razu zalacza sie wentylator mimo ze silnik jest chlodny i nie odpalony nawet. Co moze byc tego przyczyna? grynia mial podobny problem ale nie widze jasnego rozwiazania :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2008, 16:55
Posty: 34
Skąd: Łódź
Auto: Mazda MX-3 V6 (K8)

Postprzez Rafi_Ldz » 31 paź 2008, 21:38

Dodam tylko ze aku w ogole jest slaby i do wymiany bo nawet nie odpala mi na nim, musze z klemow korzystac. Moze to byc wina tego aku?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2008, 16:55
Posty: 34
Skąd: Łódź
Auto: Mazda MX-3 V6 (K8)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323