Problem z immobilizerem, całkowity brak reakcji.

Mazda MX-3 1991–1998

Postprzez androidapps » 28 paź 2017, 19:55

Witam serdecznie forumowiczów.

Jestem posiadaczem – do tej pory szczęśliwym posiadaczem – Mazdy mx-3 1.6 16v 105 koni rocznik 98, jeździłem przez ostatnie pół roku bez problemu, do momentu...

Otóż szczególnie przy wchodzeniu w zakręt, acz nie tylko zapalała się lampka oleju, mimo wymiany filtra oraz oleju lampka wciąż mrugała, w tym momencie pali się prawie non stop, ale do sedna:

Wczoraj kupiłem nowy akumulator na zimę, wymieniłem i od tego momentu nie mogę odpalić auta – rozrusznik kręci, akumulator podaje napięcie (podpinałem się kablami w nadziei, ze aku za słaby ale to nie to), z pychu też nie rusza. Co jest myślę najciekawsze to fakt, że w ogóle nie zapala się kontrolka immo (żółta z kluczykiem), która jak wiadomo powinna palić się i ew. gasić auto po błędnej 'weryfikacji' klucza.

W związku z powyższym sprawdziłem bezpieczniki w kabinie pod kierownicą – wszystkie ok, kable pod maską jak były podpięte tak są podpięte, przekaźniki również są całe (sprawdzałem te pod maską w okolicy akumulatora).

Przeszukałem internet w poszukiwaniu danych, trafiłem na podobne problemy aczkolwiek nierozwikłane...

Immobilizer istniał fabrycznie w tych modelach? Jeśli tak to gdzie go mogę znaleźć, jest na układzie komputera czy jako moduł zewnętrzny?

Drodzy Panowie/Panie, czy ktoś miał podobne doświadczenie i oszczędzi mi męki, czy zostaje mi w poniedziałek zawieźć auto do mechanika?

Pozdrawiam serdecznie, Adam.
androidapps
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323