Czy ktoś wie, co to za wersja mojej Mazdy?

Mazda 323 1994–1998

Postprzez rafał88 » 12 gru 2012, 14:39

Masz racje Lantis ale nie musisz sie stresowac:) my tu nie od wczoraj jestem na forum takze wiemy co i jak, a nowy to nowy i nic nie poradzi:)

p.s. podales mi kiedys link do tych zestawow naprawczych przednich zaciskow, dzisiaj przyszly:) Dzieki wielkie :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2010, 18:20
Posty: 7406 (216/46)
Skąd: RLE 0...0 RLE 4..91
Auto: Mazda BA 323f 97' Z5 PB+LPG
Ford Focus 11' 1.6 tdci Titanium

Postprzez Spooky Fox » 12 gru 2012, 15:45

Lantis, polecam napić się meliski. Dzięki za okazaną pomoc. Możesz iść dalej hejtować. Nie obchodzi mnie to, czy to jest oznaczenie mk czy nie. Ja czytać potrafię, nawet ze zrozumieniem. Gdybyś mógł się tym pochwalić, pewnie doszłoby do Ciebie, że nie mam jeszcze mazdy i nigdy nie miałem. Oznaczenie owszem, z forum dla golfów, gdzie muszę powiedzieć, że poziom elokwencji jest troszeczkę wyższy, przynajmniej jeśli wziąć pod uwagę Twoją osobę. Dlatego, skoro jesteś taki super-ultra bezbłędny i zawsze byłeś, to proszę Cię, nie zniżaj się do poziomu takich maluczkich jak ja i idź się hejtować do innych tematów.

kamild_91 i arafal21 – dzięki za te podpowiedzi. Mam jeszcze pytanie. Czy części od mk1 pasują do mk2? Oczywiście wiem, że nie wszystkie, ale na przykład nie wiem, klocki czy tarcze hamulcowe, coś w ten deseń. No i czy rzeczywiście jedyneczka jest lepsza od dwójki?

No i jeśli któryś z Was byłby tak wspaniałomyślny i napisał mi, jakie są oznaczenia jedynki i dwójki, żeby znowu mi ktoś nie wyjechał, że jestem nieobeznany i tym podobne. Dziękuję.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 gru 2012, 20:17
Posty: 7
Auto: VW Golf mk2 1.8RP 90KM A.D.1991

Postprzez Lantis 89 » 12 gru 2012, 16:06

arafal21 napisał(a):Masz racje Lantis ale nie musisz sie stresowac:) my tu nie od wczoraj jestem na forum takze wiemy co i jak, a nowy to nowy i nic nie poradzi:)

p.s. podales mi kiedys link do tych zestawow naprawczych przednich zaciskow, dzisiaj przyszly:) Dzieki wielkie :)


Myślę że cena była dobra ;)
Wiesz ze ja lubię sie stresować i nie popuszczam...

A koledze spooky proponuję zakładać tematy w odpowiednich miejscach i poprawnie je nazywać,wtedy nie będzie problemu. ;)

Wystarczy umieć czytać:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mazda_323
Lantis 89
 

Postprzez Spooky Fox » 12 gru 2012, 16:14

No i widzisz? Trza było tak od razu. Dziękuję. A jeśli chodzi o zakładanie tematów w nieodpowiednich działach, to uwierz mi, że daleki jestem od robienia tego specjalnie. Na forum o zjawiskach paranormalnych jestem adminem od ładnych paru lat i sam z doświadczenia wiem, że wystarczy okazać tylko troszeczkę cierpliwości. Jeśli ten temat naprawdę tak przeszkadza, to nie widzę przeciwwskazań, żeby go zamknąć. Chodziło mi tylko o małą pomoc od ludzi, którzy mają Mazdy, znają się na nich i zjedli na nich zęby.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 gru 2012, 20:17
Posty: 7
Auto: VW Golf mk2 1.8RP 90KM A.D.1991

Postprzez trzydziech » 12 gru 2012, 18:03

szczerze, mając powiedzmy w jakiś tam sposób ograniczone fundusze nie wiem czy ładowałbym się w mazdę. niby można ją tanio kupić, niby są do niej tanie części, ale często takiej jakości że lepiej kupować używki. utrzymanie mazdy w dobrej kondycji jednak i tak będzie droższe od przeciętnego golfa. a żeby przywrócić tak uwielbianą japońską trwałość często trzeba stosować oryginale części albo bardzo dobre zamienniki, które swoje kosztują – są drogie.
jeżeli już mazda to przy takim budżecie raczej szedłbym w 323f BG z 1.8 DOHC bez gazu albo z sekwencją. sporo zależy też od tego co oczekujesz od auta i co potrafisz zrobić przy nim sam.
Latnis ma akurat tu rację, temat powinien być gdzie indziej, stąd raczej na pewno poleci.
Klubowicz
CUP 2011 miejsce 2
 
Od: 9 wrz 2009, 09:02
Posty: 2232 (44/33)
Skąd: Toruń
Auto: Mazda Mx5 NBfl B6 02r.

Postprzez rafał88 » 12 gru 2012, 20:28

Lantis 89 napisał(a):
arafal21 napisał(a):Masz racje Lantis ale nie musisz sie stresowac:) my tu nie od wczoraj jestem na forum takze wiemy co i jak, a nowy to nowy i nic nie poradzi:)

p.s. podales mi kiedys link do tych zestawow naprawczych przednich zaciskow, dzisiaj przyszly:) Dzieki wielkie :)


Myślę że cena była dobra ;)


18zl na jedna strone :) z dostawa juz :D czyli 36zl komplet:) w sobote montaz:) smar do cylinderkow tez juz lezy :D ale temat nie otym :)


Jak koledzy pisza kupic mazde nie sztuka tylko gorzej jak wyjda cuda po wymienaie oleju albo jak sie wjedzie na kanal. I fakt ceny czesci sa wyzsze niz do VW czy Opla, a zamiennik nie zawsze oznacza ze bd cuda. sam sie przekonalem juz ze czasem lepiej kupic dobra uzywke Ori niz zamiennik ktory posluzy 1-2m-ce:)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2010, 18:20
Posty: 7406 (216/46)
Skąd: RLE 0...0 RLE 4..91
Auto: Mazda BA 323f 97' Z5 PB+LPG
Ford Focus 11' 1.6 tdci Titanium

Postprzez radar88 » 12 gru 2012, 21:46

Panowie qufwa, czy naprawdę nie można zachować się troszkę kulturniej ??

Zbyszku powiedz mi:
Lantis 89 napisał(a):Jeszcze napisz nam o swoich zainteresowaniach,co lubisz robić itp. będzie łatwiej doradzić ;)

Lantis 89 napisał(a):kosz

Rafał ?? Dobrze załapałem ??
arafal21 napisał(a):hahaha hahaha hahaha , No tym pojechales na maksa :D doradz mu cos jak tez cos od siebie dorzuce :)


Nie rozumiem co tu jest zabawnego,bądź dla czego robić sobie z kogoś jajca...Panowie,klikacie na mój profil, zobacz posty ---> i zacznijcie od czytania tych moich pierwszych,przeczytajcie uważnie i poczytajcie odpowiedzi, jak ktoś ma wątpliwości to też może mi na wciskać. Panowie tak nie MOŻNA

Lantis 89 napisał(a):Widzisz sam jaki jest nieład w tych tematach, połowa to bzdury a połowa powinna być połączona z istniejącymi tematami.

No powiedz Kamil,czy nie mam racji?????

Tak owszem ale...ja tu nie MOD-uję, Ty również nie, ani arafal21 i pozostali ;) Nie mam racji ??

A teraz tak na szybko :
Lantis 89 napisał(a):Widzisz sam jaki jest nieład w tych tematach, połowa to bzdury a połowa powinna być połączona z istniejącymi tematami.


arafal21 napisał(a):p.s. podales mi kiedys link do tych zestawow naprawczych przednich zaciskow, dzisiaj przyszly:) Dzieki wielkie :)

Lantis 89 napisał(a):Myślę że cena była dobra ;)

arafal21 napisał(a):18zl na jedna strone :) z dostawa juz :D czyli 36zl komplet:) w sobote montaz:) smar do cylinderkow tez juz lezy

Ale jest odwaga powiedzieć:
arafal21 napisał(a):ale temat nie otym


A teraz będę tym pierwszym który powie do kolegi : Spooky Fox – Przepraszam za kolegów.

Jeżeli ktoś ma pytania,wątpliwości --> PW, chętnie porozmawiam ;)

A wracając do Twojego pytania.
Auta o które pytasz
BG – to ta starsza (MK1)
BA – to ta nowsza (MK2)

Co do kupna auta, najważniejsze jest nie napalać się, bo to największa zguba. BA – blacha, oczywista sprawa to nadkola, kielichy od amorów tył,czasami gnijąca klapa tylna, progi, ranty drzwi, przypuszczam że BG ma podobne bolączki jak i BA. Ceny części , są większe od VW,Audi, Opel, tak jak napisał poprzednik. Niestety z samochodami na dzisiejszym rynku to jest jak z loterią,albo trafisz dobrze albo nie.

Co ja bym kupił ?? Oczywiście że BA (nowszą),części używanych jest spory dostęp, sylwetka, wygląd, bynajmniej dla mnie to jest bardzo ważne. Czy auta zawodne...wszystko zależy od poprzednika. Ja kupiłem BA pod względem mechanicznym w prawie perfekt stanie, blacha ma dużo do życzenia.
Jeżeli Ci się nie śpieszy, obejrzyj kilka sztuk na spokojnie, nie jedź sam, zawsze co dwoje paru oczu to więcej się widzi.

Jak z LPG – tylko sekwencja i będziesz zadowolony ;)
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 19:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez Spooky Fox » 12 gru 2012, 22:09

Dziękuję Ci radar. W końcu jakiś post, z którego mogę coś wynieść :)

Dzwoniłem już dzisiaj do paru sprzedających BA. Jak zacząłem od tego, że przyjadę ze starym, mechanicznym wyjadaczem, to zaczęli mi wyliczać co tam tak naprawdę nie gra...i powiem Ci, że skóra mi cierpła na grzbiecie. Jak nie rost style w wersji chałupniczej, to coś z gazem, jak nie z gazem, to gdzieś tam wgnieciony, jak nie wgnieciony, to wybite zawieszenie...i tak dalej, i tym podobne. Normalnie, za przeproszeniem – osrać się można z tej radości, jak się to wszystko słyszy. BG z kolei znalazłem jeden egzemplarz, którego właściciel był bardzo pewien siebie, nawet jak wspomniałem o wjechaniu na kanał i przerypaniu auta dynksem od lakieru. Umówiłem się wstępnie na sobotę na oglądanie. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Jeszcze raz dzięki.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 gru 2012, 20:17
Posty: 7
Auto: VW Golf mk2 1.8RP 90KM A.D.1991

Postprzez Lantis 89 » 12 gru 2012, 22:15

radar88 napisał(a):


Dziękuję I Pozdrawiam-Ja już słowa nie napiszę w tym dziale, a śmietnik był jest i będzie w BA.
Lantis 89
 

Postprzez kamil_d91 » 13 gru 2012, 09:44

Spooky do Ba reperaturki na tylne nadokla nie znajdziesz w sklepie (nie wiem dlaczego akurat do BA ) poza tym no nieszczęsne sprzęgło którego wymiana kosztuje grube stóweczki tak że zwróc uwage na to:)A i zwróc uwage czy silnik nie ma problemu z obrotami czy równo chodzi.Mazde znajdziesz predzej w dobrym stanie niz golfa 3.Wiem bo szukalem pare miesiecy temu.
"Pal gumę a nie dusze.."
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2012, 23:02
Posty: 91
Skąd: Leżajsk,woj. podkarpackie
Auto: Mazda 323f BA,Z5,95r

Postprzez Przemek323c » 13 gru 2012, 10:58

Za te kase nie kupisz mazdy w super dobrym stanie. A i wiekszosc samochodow w tym wieku bedzie gdzies miala poczatki korozji czy wgniotki. Moja nie wyglada co prawda szalowo, ma pare rys i wgniotek po kamieniach ale mechanicznie sprawna i to sie dla mnie najbardziej liczy.

Lantis 89 napisał(a):Dziękuję I Pozdrawiam-Ja już słowa nie napiszę w tym dziale, a śmietnik był jest i będzie w BA.


Trzymamy za slowo :]
Przemek323c
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323