Wyciek płynu, wysoka temperatura silnika i zwiększone spalanie

Mazda 323 1998–2003

Postprzez Vovann » 24 lip 2019, 18:32

Witam!
Szukam pomysłów, bo jeden mechanik nastraszył mnie już, że to zapewne uszczelka pod głowicą. :| Choć dziś inny przeprowadzał jakiś test specjalnym płynem i podobno nie wykazał tego. Od pewnego czasu jeżdżę na wodzie, odkąd płyn się wylał, bo szkoda mi zalać układ skoro miałby zaraz płyn znowu wylecieć.. problemy z nagrzewaniem zaczęły się ok. Miesiąc temu w upały, choć spalanid mojej Madzi to od dłuższego czasu ok 12- 14l (gaz), więc bardzo dużo. Wentylatory chodzą, był wymieniany korek chłodnicy. Zwłaszcza przy postoju temperatura się podnosi mocno i ledwie zdążę gdzieś dojechać – woda ze zbiorniczka leci ciurkiem i znowu dolewka.. po włączeniu klimy silnik jeszcze bardziej się grzeje. Kupiłem termostat i czujnik temperatury cieczy, na dniach wymienię. Ale może w międzyczasie ktoś podpowie co można jeszcze sprawdzić jeśli to nie pomoże?
Z góry dzięki!
Początkujący
 
Od: 24 lip 2019, 18:18
Posty: 1
Auto: Mazda 323f BJ
1.6 72kw gaz
2001

Postprzez Krzysztofb » 25 lip 2019, 15:18

hej,
termostat możesz sprawdzić wrzucając do gorącej wody (temp otwarcia wygoglujesz), natomiast jeśli przegrzewa się silnik to warto sprawdzić czy nie bierze gdzieś powietrza. Maska do góry przy włączonym silniku, plak lub coś podobnego i popsikaj tam gdzie powietrze idzie (od obudowy filtra powierza, przepustnica, kolektory) – jak sassie plaka to skoczą obroty.
teoretycznie pasowałoby to do spalania (ten silnik to tak z 9-10lpg, a masz jak V6 ;) )
ale sprawdzałeś na benzynie czy tak samo się zachowuje ?
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2017, 20:54
Posty: 41
Auto: 323 1.5 '99
626 2.0 '01
Xedos 9 2.5 '01
Honda CB650 Custom '83

Postprzez rav 75 » 26 lip 2019, 05:50

Dokładnie. Sprawdź dolot,pewnie ma nieszczelność, pompa wody do sprawdzenia (kiedy i czy w ogóle była wymieniana). Szukaj przyczyny usterki.
rav 75
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323