Mazda 3 BK 2.0 150PS – problemów kilka

Mazda3 2003–2008

Postprzez fistashi » 29 sie 2020, 11:56

Cześć!

Od kilku miesięcy, posiadam Mazdę 3 z mojego profilu. Na ten moment, auto sprawuje się świetnie, pod względem mechaniki, natomiast męczy mnie kilka problemów.

1. Nie działa przycisk otwierania bagażnika, który znajduje się w kabinie. Po otwarciu awaryjnie z wewnątrz, klapy bagażnika, zauważyłem przerwany jeden przewód, w wiązce po lewej stronie przy siłowniku. Oczywiście połączyłem go w sposób odpowiedni. Po zdemontowaniu przycisku otwierania, przy przycisku DSC OFF, również odpowiednio połączyłem przewody, aczkolwiek dalej nie działa, nie reaguje w żaden sposób, a bagażnik jak był, tak jest zamknięty. po wypięciu kostki z zamka, sprawdzając multimetrem, to w momencie gdzie przełącznik był w pozycji rozwarcia obwodu, multimetr wykazywał, że obwód jest zamknięty, zaś gdy przełącznik ustawiłem we właściwą pozycję do otwarcia, multimetr wykazał otwarcie obwodu.

2. Przyciskając przycisk DSC OFF, nie ma na niego żadnej reakcji

3. Biała kostka przy złączach tych przycisków, mająca tylko trzy przewody w siebie wpięte, jest odłączona, domyślam się, że to OBD. Gdzie powinna być ona wpięta?

4. W przypadku zamknięcia auta pilotem, nie migają kierunkowskazy.

5. Zamki, zarówno drzwi kierowcy, jak i bagażnika, w żaden sposób, nie reagują na kluczyk.

Jakieś sugestie? Z góry wielkie dziękuję za pomoc ; ))
Początkujący
 
Od: 25 mar 2020, 11:56
Posty: 1
Auto: Mazda 3 2005r, 2,0 150KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323