Modul BSI do wymiany. Prosba o porade.

Mazda3 2003–2008

Postprzez paweligawel » 27 maja 2020, 18:59

Witam!
Niestety moja benzynowa Mazda ostatnio cierpi z powodu przygasajacych zegarow, problemow z brzeczkiem sygnalizujacym zapalone swiatla i gasnacych swiatel pozycyjnych z tylu. Dzieki forum i Wam wszytkim ktorzy aktywnie angazuja sie w jego zycie zdecydowalem sie na lekki demontaz aby znalezc usterke. Typy byly dwa :
1. Zarowka w schowku – niestety nie wiem czy swiecila kiedykolwiek ale po jej wyciagnieciu(nie podmienialem na inna) nic sie nie zmienilo nadal nic nie dzialalo :)
2. Modul BSI rozlaczylem go z kabli i przedmuchalem na tyle mocno ile sil w plucach ale niestety po zlozeniu nadal problem wystepuje. Jestem jednak prawie pewien ze to modul BSI jest odpowiedzialny za moje problemy glownie dlatego ze jezeli go pukne kilka razy to brzeczek od swiatel zaczyna dzialac. Po czym po przelaczeniu swiatel z pozycji ON –> OFF –> ON znowu nie dziala i wymaga lekkiej fizycznej motywacji.
Tutaj pojawia sie moje pytanie modul BSI ktory jest w moim samochodzie to modul : BP4k 66730 F 130105 rozumiem ze ostatnie 6 cyfr to data produkcji dlatego nie bierzemy tego pod uwage w trakcie poszukiwan?
Znalazlem identyczny modul BSI na Allegro, ale sprzedawca twierdzi ze zostal wymontowany z samochodu Diesla(ja mam benzyne) dlatego nie jestem przekonany czy bedzie pasowac? Rowniez jest to model BP4K, bezpieczniki sie zgadzaja przynajmniej tak to wyglada na podstawie lekko rozmazanych zdjec. Dodatkowo martwi mnie dziwny kabelek ktory jakby laczy dwa bezpieczniki w module BSI ktory jest wystawiony na allegro(wyglada to na jakas polska naprawe – sprzedawca nie zna tego historii) ktorego oczywiscie w moim module nie ma.
Jak myslicie czy ten modul bedzie pasowac pomimo tego, ze jest od samochodu napedzanego innym paliwem? Jak myslicie? Moze ktos z Was na forum naprawia oczywiscie za zaplata takie moduly i jest wstanie ewentualnie pomoc?
Dziekuje za dotrwanie do konca :)

Modul z Allegro:
BP4k 66730 F 260105
Modul z mojej Mazdy

BP4K 66730 F 130105
Załączniki
allegro.PNG
Modul z Allegro
IMG_6990.jpeg
Modul z mojej mazdy
Początkujący
 
Od: 27 maja 2020, 18:41
Posty: 2

Postprzez Mr_Bartek » 27 maja 2020, 19:05

Końcówka to rok produkcji. Już mamy o tym temat. Poczytaj tutaj: https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=161944
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323

cron