Gaśnie zaraz po uruchomieniu

Postprzez SebastiaN_PL » 5 maja 2020, 07:29

Witam. Od jakiegoś czasu moja madzia zaczęła gasnąć zaraz po uruchomieniu silnika .
Na początku zdarzało się to rzadko, wiec dało sie jakoś jeździć .
Opisze mój problem bardziej szczegółowo.
Rano np. ospalam silnik i to na dotyk. Wbijak wsteczny i...??? po metrze gaśnie... odpalam raz na 1sek i gaśnie, 2 raz i po sek gaśnie za 3-4 razem odpali i to samo , albo wsteczny albo 1 przejadę jeden metr i gaśnie. Jest też tak, że na pierwszym biegu po kilku próbach jade juz normalnie i po wrzuceniu 2 gaśnie...
tak cały czas do póki sie nie zagrzeje silnik... błędów na zegarze brak, pod kompa nie podpinałem jeszcze bo chce przed mechanikiem sam popatrzeć z waszą pomocą. Po meczeniu ciągłym odpalaniem standardowo (chyba???) pali się na zapłonie przed uruchomieniem silnika aku, wspomaganie, olej i coś jeszcze. Ma ktoś pomysł gdzie szukać przyczyny tego problemu?
Początkujący
 
Od: 2 sie 2017, 20:20
Posty: 21 (1/1)
Auto: Mazda 3 sedan 2005

Postprzez Chlejus » 7 maja 2020, 12:21

Hej, witam

Mam podobny problem, to się dołączę. U mnie auto (Mazda 3 BK 1.6 2007) jak jest zimne, po odpaleniu dławi się i albo gaśnie albo przejedzie parę metrów i dopiero gaśnie albo nierówno pracuje. Jak już zacznie chodzić to jest ok.

Oddałem do mechanika, wstępna diagnoza to wtryskiwacze <płacze> . Mechanik wydaje się być rzetelny i mówi że nie regeneruje ani nie wymienia wtrysków na regenerowane bo z tym są same problemy (gwarancje, narzekania itd.)

Czemu stawia na wtryski? – mówił że jak odłącza jeden (chyba pierwszy) to auto przestaje dymić. Ja tego nie zauważyłem, ale on twierdzi że auto strasznie dymi przy odpaleniu. Coś w tym może być.

Pytania mam jako laik:
– czy jest możliwe że coś się rozregulowało po ładowaniu akumulatora? – ostatino wyjmowałem go i mało jeździłem (sporadycznie w trakcie pandemii)
– czy jest możliwe że to coś innego? – czytałem że możliwymi przyczynami mogą być czujnik położenia wału albo czujnik ciśnienia na szynie CR , ewentualnie zawór CSV.
– czy jeśli problem jest z jednym zaworem, to czy pomoże wymiana jednego czy lepiej wymieniać wszystkie?

pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 7 maja 2020, 12:12
Posty: 9

PostTen post został usunięty przez SebastiaN_PL 10 maja 2020, 13:54.

Postprzez SebastiaN_PL » 10 maja 2020, 13:55

Ktoś wie jak pomóc? :)
Początkujący
 
Od: 2 sie 2017, 20:20
Posty: 21 (1/1)
Auto: Mazda 3 sedan 2005

Postprzez SebastiaN_PL » 18 maja 2020, 20:04

Problem rozwiązany.
Do wymiany był czujnik paliwa. Może się komuś przyda a objawy opisane wyżej. :)
Początkujący
 
Od: 2 sie 2017, 20:20
Posty: 21 (1/1)
Auto: Mazda 3 sedan 2005

Postprzez Chlejus » 2 lip 2020, 07:03

jeśli chodzi o objawy które opisałem ja to były niestety wtryskiwacze. po wymianie to zupełnie inne auto :D ale i tak się psuje.
Początkujący
 
Od: 7 maja 2020, 12:12
Posty: 9

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323