Kontrolka oleju pomimo że jest na maks

Mazda3 2003–2008

Postprzez domek1991 » 8 lut 2020, 16:20

Witam. Dzisiaj jadąc samochód zgasł mi na drodze pokazując kontrolkę oleju. Problem w tym, że na bagnecie olej jest prawie na maksa. Po dolaniu małej ilości do oleju silnik odpalił, ale chodzi trochę inaczej, jak by tego oleju było bardzo mało. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu obroty co chwile spadają i rosną, i samochód gasi się z kontrolką. Co może być przyczyną takiej dolegliwości? Na komputer jadę w poniedziałek.
Początkujący
 
Od: 11 sie 2018, 12:45
Posty: 5
Auto: Mazda 3, Hatchback, 2007, 1.6 110KM

Postprzez zadra » 8 lut 2020, 16:57

wydaje mi się, że kontrolka oleju to tylko skutek albo spadku obrotów albo wyłączenia silnika.
Oczywiście może wskazywać brak oleju lub niewłaściwe jego ciśnienie co należałoby sprawdzić.
kontrolka nie unieruchomi Twojego silnika. Jeśli się umrzesz,kto możesz spuścić olej z silnika i odpalisz silnik również bez oleju mimo zapalonej kontrolki, jak łatwo przewidzieć odpalisz go.. OSTATNI RAZ... NIE POLECAM TESTOWAĆ w taki sposób sprawnego działania kontrolki...

Sugeruję sprawdzić ciśnienie oleju w czasie pracy silnika, a po potwierdzeniu że ze smarowaniem jest wszystko ok szukać innej przyczyny gaśnięcia auta.
Może są jakieś błędy do odczytania..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3148 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323