Problem z oświetleniem (prawa tylna lampa)

Mazda3 2003–2008

Postprzez Vitantonio Stig » 28 lis 2019, 01:35

Czesc wszystkim !
Mam od kilku dni Mazdę 3 BK rocznik 2005 1.6 Diesel 109 kM
Nie pytajcie o więcej szczegółów :D wiem że jest na xenonach i ma czujnik zmierzchu.
Ponieważ od początku był problem z oświetleniem, oddałem do pierwszego lepszego elektryka i powiedzmy że uporał się z reflektorami przednimi. Xenony świeca, silniczki od regulacji też działają i niby wszystko pięknie ale... Nadal jest problem z prawa tylna lampą. Po przekręceniu przełącznika świateł niezależnie czy na Postojowe / Pozycyjne / AUTO – prawa tylna lampa świeci kiedy i jak chce...
Czasem się włączy czasem wcale... Czasem się załączy za którymś razem i działa normalnie jak pownna...ale podczas jazdy zgaśnie... Nie działa wtedy w niej kompletnie nic ani kierunkowskaz, ani światło stop ani pozycyjne...

Teoria elektryka jest taka że odpowiedzialny za to jest przełącznik świateł przy kierownicy w kombajnie ale czy napewno ? Czy ktoś się z tym spotkał ? Słyszał coś w tym temacie ?
Nie jestem mechanikiem/elektrykiem ale Zawsze myslalem że przełącznik załącza wszystkie naraz a za przednie czy tylne sekcje odpowiada jakiś przekaźnik... Ciężko mi w to uwierzyć że od przełącznika jest jakieś rozgałęzienie które załącza każda lampę osobno :(

Czy znacie może kogoś w Poznaniu kto mógłby mi to sprawdzić/Naprawić ?
Nie chce kupować coś metodą prób i błędów.
autem ma jeździć świeżo upieczony młody kierowca i obawiam się że policji nie będzie interesować historia braku oświetlenia ;)

Pytałem Na szrotach ale ciężko dostać taki rodzaj przełącznika żeby miał funkcje AUTO a nowy nie wchodzi w gre

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc
Początkujący
 
Od: 28 lis 2019, 01:08
Posty: 1
Auto: Mazda 3 BK

Postprzez Marcis » 17 gru 2019, 21:29

Ten elektryk najwidoczniej się pomylił w swoim fachu i go zmień.
Przełącznik nie ma nic wspólnego do jednej lampy. Skoro Ci w niej nic nie działa to sprawdź wtyczkę.
Prawdopodobnie masz tylną lampę w Ledach i tak to już jest, że ta prawa się potrafi zepsuć i trzeba ją naprawić.
Weź miernik do ręki i jeśli lampa nie działa to wypnij z niej kostkę i sprawdź napięcia. Jestem pewny, że winna jest ona. A co do kierunkowskazu to wtyczka luz żarówka nie łączy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2012, 10:48
Posty: 935 (4/18)
Skąd: Łomża
Auto: Mazda 3 GTA 2005 2.0 16V 150KM
Alfa Romeo SW 156 2003 2.0 166KM
Była Mazda 323F BA Red Classic
1.5 16V 1998r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323