dziwny dźwięk

Mazda3 2003–2008

Postprzez ktulu85 » 13 mar 2019, 11:45

Witam,

od jakiegoś czasu spod sprzęgła/gazu/hamulca dochodzi dziwny dźwięk. Ciężko to dokładnie opisać, tak jakby coś szarpało jakiś drucik, nie jest to mocne szarpnięcie i nie cały czas dochodzi spod nóg, głównie przy zmianie biegów ale też nie zawsze tylko raz na jakiś czas. Czasami zdaje mi się że szarpnięcie jest pod sprzęgłem, czasami tak jakby pod gazem szarpnęło, czasem pod hamulcem. Nie mam pojęcia co to może być i czy to jest groźne czy z tym można jeździć. Niedawno miałem wymienione wszystkie hamulce i zdaje mi się że od tego momentu zdarzają się czasem takie szarpnięcia. Czy to może mieć jakiś związek?
Bardzo bym prosił o pomysły co to może być :)
Początkujący
 
Od: 6 lut 2019, 23:43
Posty: 3

Postprzez yama » 13 mar 2019, 18:41

sprężyna powrotna ??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 mar 2007, 19:14
Posty: 570 (1/7)
Skąd: Rzeszow
Auto: mazda 3 1.6 BK/Eclipse 4g63(T awd)

Postprzez ktulu85 » 18 mar 2019, 19:49

jak tak trochę pojeździłem i więcej uwagi zwróciłem na ten dźwięk to głównie to szarpnięcie słychać jak mam wrzuconą jedynkę i chce na dwójkę wrzucić, dodaję lekko gazu i takie szarpnięcie pod gazem, sprzęgłem, hamulcem czuję, jak już wrzucę na dwójkę i dodaję do trójki to też to czuję, już przy trójce i czwórce tak nie mam, też muszę dodać że nie cisnę ostro gazu, raczej spokojnie jeźdzę ;) i tak jak pisałem wcześniej nie za każdym razem to szarpnięcie czuć ;)
Początkujący
 
Od: 6 lut 2019, 23:43
Posty: 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323