Mazda 3 BK Lampa LED DEPO zamiana na żarówki

Mazda3 2003–2008

Postprzez Dan_Arczi » 28 lut 2019, 09:53

Witajcie,

Mam mazdę 3 bk 2003 2.0 Poprzedni właściciel przerobił ją na mps'a w tym lampy tylne LED. Niestety od wielu miesięcy mam problem z prawą lampą – przejrzałem już chyba wszystkie wątki z naprawami tych lamp, sam też z kolegą elektronikiem zrobiliśmy co mogliśmy, żeby ją uratować jednak wszelkie próby naprawy skutkowały na maks 2-3 dni. Obecnie lampa sama decyduje czy działa czy nie. Z tego powodu zdecydowałem się na dwa warianty wyjścia z tej sytuacji

1) Wymiana lampy na zamiennik firmy DEPO – stąd też moje pytanie do osób, które korzystały/korzystają z takiej lampy lub znają tą firmę czy w ogóle warto, jak ona świeci, czy nie będzie się odróżniać od oryginalnej lewej?

2) Czy przy wymianie na zwykłe lampy (oczywiście od polifta, nie chce czerwonych) trzeba coś zmieniać w elektryce auta czy po prostu podłączam je jak poprzednie?

Niestety kupna oryginału odpada – za wysokie koszty (ok. 1000zł)

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi ;)
Początkujący
 
Od: 25 lip 2018, 22:43
Posty: 2
Auto: Mazda 3, benzyna 2.0 150KM, 2003

Postprzez macvas » 5 mar 2019, 09:28

W kwestii podmiany lampy tylne do BK (zarówno zwykłe jak te LED) oraz ich kostki są plug'n'play. Nic nie musisz przerabiać.

Dan_Arczi napisał(a):Niestety kupna oryginału odpada – za wysokie koszty (ok. 1000zł)

Poszukaj w necie używek. Z tego co kojarzę jedną sztukę LED czasem można było dostać za 350zł.

Alternatywą dla portali jest jakieś "szrotowisko" z partsami do Japońców w Twojej okolicy. Można tam wyhaczyć zdatne części nadwozia, zwłaszcza lampy. Jeśli diody będą sprawne to zwykle klosz po polerce odzyska dawny blask.

Powodzenia <spoko>
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 19:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323