Mazda3 (BL) – Wrażenia i opinie

Mazda3 2008–2013

Postprzez bkapust » 19 lut 2010, 09:50

myManArm napisał(a):
bkapust napisał(a):Zasadniczo tak (cale zycie Fordy lub Mazdy:).

Mam jeszcze jedno pytanie: jak koszty utrzymania-serwisowania Mazdy 3? Chodzi mi dokladnie o czestotliwosc przegladow i ich koszt w ASO w okresie gwarancji.


Na moje pytanie o koszty pierwszego przeglądu (z czystek ciekawości) w ASO Olsztyn, powiedziano ~600 PLN. Zaśmiałem się, że wiem gdzie jest taniej – od razu Pani dodała, że dostanę rabat za bycie ich klientem. Więc nie jest tak najgorzej. Kumpel jeżdżący też Mazdą twierdzi ,że jest dużo taniej niż przy przeglądach w Renault (miał Megane)

600 PLN to jeszcze lykne, a jak dadza rabat to nie mam z tym problemu :) Fakt, ze mam inne doswiadczenia bo ostatnio tluke sie klekotem gdzie serwis jest sporo drozszy niz w benzynie.

No nic pogadali – trzeba bedzie polazic po salonach i pomarudzic. Moze ktos zmieknie i da wiecej niz oficjalna promocja.

ps. sorry za OT ale jesli chodzi o Renualta – bylem zastanawialem sie nad nowa Meganka lub Fluense [czy jak to tam] – promocje daja takie, ze szczeka spada. Meganka w dobrej wersji (w zasadzie tylko bez ksenonow i skory, ale juz z Navi) za 56 000 :)
Beztroskich, drwiących, gwałtowników – takimi chce nas mieć mądrość. Jest niewiastą, kocha zawsze tylko wojownika.

Miala byc Mazda a jest Ford :P
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2006, 16:23
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Auto: Ford Mondeo'04 2.0 TDCI

Postprzez ZOOMik » 5 mar 2010, 11:07

Jestem tu nowy, więc na wstępie witam serdecznie wszystkich fanów Mazdy a zwłaszcza modelu 3 ;) Od niedawna dołączyłem do grona szczęśliwych posiadaczy tego właśnie autka w postaci wersji Sport. To była miłość od pierwszego wejrzenia, choć po wielu wcześniejszych burzliwych „romansach” :D Co tu dużo pisać – nowa trójka urzekała mnie swoim wyglądem, wnętrzem oraz tym jak się prowadzi…wszystko to czysta przyjemność, która w pełni rekompensuje jej drobne wady, ale któż ich nie ma ;) Z nie mniejszą ochotą przyłączę się do dyskusji i wymiany doświadczeń nt. tego samochodu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez mgo » 7 mar 2010, 16:07

ZOOMik napisał(a):Jestem tu nowy, więc na wstępie witam serdecznie wszystkich fanów Mazdy a zwłaszcza modelu 3 ;) Od niedawna dołączyłem do grona szczęśliwych posiadaczy tego właśnie autka w postaci wersji Sport. To była miłość od pierwszego wejrzenia, choć po wielu wcześniejszych burzliwych „romansach” :D Co tu dużo pisać – nowa trójka urzekała mnie swoim wyglądem, wnętrzem oraz tym jak się prowadzi…wszystko to czysta przyjemność, która w pełni rekompensuje jej drobne wady, ale któż ich nie ma ;) Z nie mniejszą ochotą przyłączę się do dyskusji i wymiany doświadczeń nt. tego samochodu.


Jesteś chyba pierwszą osobą na tym forum, która kupiła BL Sport – jeśli to nie problem to chętnie bym obejrzał zdjęcia tej wersji <serduszka>
Masz hatch'a czy sedana?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 lut 2010, 18:02
Posty: 16
Auto: CR-V

Postprzez ZOOMik » 8 mar 2010, 13:49

mgo napisał(a):Jesteś chyba pierwszą osobą na tym forum, która kupiła BL Sport – jeśli to nie problem to chętnie bym obejrzał zdjęcia tej wersji <serduszka>
Masz hatch'a czy sedana?

Póki co aura nie bardzo sprzyja sesji zdjęciowej, ale wiosna już tuż, tuż, więc niedługo jakieś fotki postaram się pstryknąć…musisz się uzbroić w cierpliwość ;) Tymczasem tylko napiszę, że w stosunku do pozostałych wersja Sport posiada szumnie brzmiący pakiet stylizacyjny Sports Appearance Pack, ale są to jedynie nieco inne zderzaki – różnice na tyle subtelne, że nie każdy je zauważy, zwłaszcza w "przelocie" – jest dzięki temu dłuższa o 3 cm :) Można zatem rzec, iż na zewnątrz Sport prawie nie różni się od pozostałych, no może jeszcze poza skrętnymi bixenonami i tylnymi światłami w technologii led. Choć już fabrycznie wizualnie trójce praktycznie niczego nie brakuje, to jednak mam w planach dodać jej nieco więcej "smaczków", którymi oczywiście nie omieszkam się podzielić na forum :)
Posiadam hetch’a, bo w tym nadwoziu „3” zdecydowanie bardziej mi się podoba, ale to oczywiście rzecz gustu, jak również potrzeb, np. jeśli komuś zależy bardzo na wielkości bagażnika to pewno prędzej skłoni się ku sedanowi. A skoro już poruszyłem temat pakowności, to może nie każdy o tym wie, ale i tak nie największy bagażnik hatchbacka w wersji sport jest dodatkowo jeszcze o 40 L mniejszy ze względu na audio Bose a konkretnie subwoofer…cóż, coś za coś ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez CezaR83 » 8 mar 2010, 15:34

ZOOMik napisał(a): w stosunku do pozostałych wersja Sport posiada szumnie brzmiący pakiet stylizacyjny Sports Appearance Pack, ale są to jedynie nieco inne zderzaki – różnice na tyle subtelne, że nie każdy je zauważy

hmmm a nie masz dodatkowo progów (nakładek na progi) w tym pakiecie?
To u mnie Bose jest pod siedzeniem pasażera ;)
Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha, należy
odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która
brzmi "Pies To Je*ał"
Zawsze kiedy piszesz głupie posty, Bóg zabija Kotka!

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 17:47
Posty: 2103 (47/10)
Skąd: 100lica
Auto: Jest: M3 BK A+ 1.6 MZCD
Bedzie: BP eSkyX AT FWD

Postprzez ZOOMik » 8 mar 2010, 16:27

CezaR83 napisał(a):hmmm a nie masz dodatkowo progów (nakładek na progi) w tym pakiecie?
To u mnie Bose jest pod siedzeniem pasażera ;)

No właśnie trochę z tym "dali ciała", bo nie ma, ale planuję założyć – są dostępne w akcesoriach :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez Pedros121 » 10 mar 2010, 10:38

Witam forumowiczów :–)
Właśnie docieram żonie nową 3-kę. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne – szczególnie podgrzewane fotele w zimę. Auto prowadzi się dość dobrze i jest nieźle wyciszone. Wspomaganie dobrze zestrojone. Co do wykończenia środka to plastiku niestety dużo – ale taka już uroda większości nowych aut w tym segmencie. Co do spalania to w trasie wyszło ok. 6,4l/100km. W mieście zaczyna systematycznie rosnąć. Po pierwszym tankowaniu sprawdzę jak się mają wskazania kompa do rzeczywistości. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, a na zewnątrz autko wymiata. Mam nadzieję, że będzie bezawaryjne i bezproblemowe.
Było SUBARU i na pewno jeszcze kiedyś będzie :–) A teraz jest MAZDA...
Początkujący
 
Od: 10 mar 2010, 09:55
Posty: 13
Auto: MAZDA 3 1.6

Postprzez myManArm » 10 mar 2010, 13:50

No ja też jestem teraz na etapie docierania. Spalanie póki co:
– w mieście w tej chwili coś koło 11.3 l/100km (krótkie odcinki głównie, trochę korków, prędkość śred. ~24km/h); minimalna wartość jaką udało mi się osiągnąć to 10.7 – mam cichą nadzieję, że po dotarciu będzie się kształtowało w okolicach 10.
– trasa 260km w obie strony (3 (w jedna stronę), 4 (z powrotem) osoby + sporo bagażu) – 7l/100km (maks.130km/h + sporo obszarów zabudowanych) – jest ok.

Co do auta, najpierw minusy:
– coś mi lekko ściąga na lewo przy hamowaniu (ale tylko z niskiej prędkości); na razie obserwuje; może to wina zimówek (zobaczymy na letnich); no i stan ulic każdy wie jaki jest – póki co obserwacja;
– co jakiś czas jakieś niezidentyfikowane dźwięki z okolic nadkola tylnego (chyba lewego); sporadyczne, ale zacznie się nasilać jadę do ASO;
– w dalszym ciągu średnio podoba mi się zestaw kolorystyczny podświetlenia (biały+czerwony+niebieski) – pierdółka :)

Plusy:
– święta racja, że przyciąga uwagę;
– jak dla mnie genialnie wygląda deska rozdzielcza (niby dużo przycisków, ale szybko się łapie co do czego);
– jak na 1.6 całkiem fajnie przyspiesza (szczególnie 3 i 4 bieg);
– materiały użyte w środku (nie jest to klasa wyższa, ani premium, ale na ten segment naprawdę wyglądają super);
– zawieszenie; ładnie wybiera mniejsze/średnie nierówności (gorzej z dużymi dziurami, ale staram się je omijać + całkiem dobrze sobie radzi w zakrętach);
– auto większe od mojego poprzedniego, ale nie mam problemów z czuciem samochodu (nie jeżdżę jeszcze na zapałki, ale jest naprawdę dobrze);
– system audio (6 głośników – nie jestem audiofilem, więc dla mnie w zupełności wystarcza);
– fotele nie są może rewelacyjne (ciut za krótkie siedzisko), ale nie męczą;
– podgrzewane lusterka i siedzenia – fajne ustrojstwo;

Jedyne co sam poprawię, to chyba wywalę gaśnice do bagażnika, bo trochę mnie drażni (wygląda jak w autobusie).

Póki co przejechane 800km i naprawdę nie chcę się z niej wysiadać – choć to pewnie dotyczy wielu nowych samochodów.
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2008, 16:52
Posty: 107
Skąd: Olsztyn
Auto: Mazda3 BL 1.6 2009

Postprzez VHD » 11 mar 2010, 00:00

Hej!

Ja swoją przejechałem ok. 3500km. Spalanie zimą w mieście, ok. 10,5l/100km, na trasie niewiele mniej – 9,5l/100km. Gdy zrobiło się cieplej spalanie spadło odpowiednio do 9,5 i 7,5 l/100km. Co ciekawe też zauważyłem,ściąganie w lewo przy hamowaniu ale po wyrównaniu ciśnienia w oponach efekt ustąpił :–) Co do stuków zawieszenia coś się tłukło z lewej strony z tyłu. Stukanie udało się wyeliminować po solidniejszym zamocowaniu gaśnicy w schowku w bagażniku (przeniosłem ją tam bo faktycznie oryginalne (ASO?) miejsce montażu niezbyt fortunne – ani estetyczne ani wygodne). I-stop odkąd mróz ustąpił działa praktycznie zawsze choć wydaje mi się, że "autoodpalanie" jest głośniejsze niż było w pierwszych dniach użytkowania.

Szerokiej drogi!
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2009, 22:26
Posty: 38 (1/0)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 3 BL 2.0 HB 2009

Postprzez myManArm » 11 mar 2010, 01:24

No to w takim razie jutro jadę sprawdzić ciśnienie w oponach.
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2008, 16:52
Posty: 107
Skąd: Olsztyn
Auto: Mazda3 BL 1.6 2009

Postprzez ZOOMik » 11 mar 2010, 18:47

myManArm napisał(a):Co do auta, najpierw minusy:
– coś mi lekko ściąga na lewo przy hamowaniu (ale tylko z niskiej prędkości); na razie obserwuje; może to wina zimówek (zobaczymy na letnich); no i stan ulic każdy wie jaki jest – póki co obserwacja;
– co jakiś czas jakieś niezidentyfikowane dźwięki z okolic nadkola tylnego (chyba lewego); sporadyczne, ale zacznie się nasilać jadę do ASO;
– w dalszym ciągu średnio podoba mi się zestaw kolorystyczny podświetlenia (biały+czerwony+niebieski) – pierdółka :)

To bardziej "usterki" niż minusy ;)
Mnie się zegary i kolorystyka podświetlania podoba – uważam, że pasują do charakteru "3", no ale to rzecz gustu
Natomiast za największe wady tego modelu, choć mi akurat nie przeszkadzają, uważam:
– mało miejsca z tyłu oraz mały bagażnik, jak na wymiary zewnętrzne samochodu – tu się niestety konstruktorzy nie popisali :(
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez ZOOMik » 11 mar 2010, 18:52

Do CezaR83:
Widzę, że jednak skasowałeś założony przeze mnie wątek na temat świateł do jazdy dziennej. No cóż, Ty tu rządzisz ;) Jestem, zgodnie z Twoją sugestią, po lekturze postów o BK i owszem temat był tam „muśnięty”, ale niestety niczego konkretnego się nie dowiedziałem :( Żadnych zdjęć, polecanych produktów, łopatologicznych instrukcji montażu nie znalazłem. No nic, skoro uważasz, że nie ma o czym pisać to w takim razie sam będę drążył temat już poza forum.
-----------
Nie gadaj bo zdjecia i filmiki tam są, a jak masz pytania lub chęć odświeżenia tematu z zaznaczeniem modelu to je tam zadaj. Poza tym z takimi uwagami następnym razem na PW prosze a nie na forum!
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez myManArm » 11 mar 2010, 20:10

ZOOMik napisał(a):
myManArm napisał(a):Co do auta, najpierw minusy:
– coś mi lekko ściąga na lewo przy hamowaniu (ale tylko z niskiej prędkości); na razie obserwuje; może to wina zimówek (zobaczymy na letnich); no i stan ulic każdy wie jaki jest – póki co obserwacja;
– co jakiś czas jakieś niezidentyfikowane dźwięki z okolic nadkola tylnego (chyba lewego); sporadyczne, ale zacznie się nasilać jadę do ASO;
– w dalszym ciągu średnio podoba mi się zestaw kolorystyczny podświetlenia (biały+czerwony+niebieski) – pierdółka :)

To bardziej "usterki" niż minusy ;)
Mnie się zegary i kolorystyka podświetlania podoba – uważam, że pasują do charakteru "3", no ale to rzecz gustu
Natomiast za największe wady tego modelu, choć mi akurat nie przeszkadzają, uważam:
– mało miejsca z tyłu oraz mały bagażnik, jak na wymiary zewnętrzne samochodu – tu się niestety konstruktorzy nie popisali :(


Ja zwał tak zwał :)

Póki co, to na pewno muszę sprawdzić ciśnienie w oponach – dziś się nie udało (jakiś osiołek strasznie marudził przy punkcie pomiaru i nie chciało mi się czekać).
A co do tych "dźwięków z tyłu" to muszę się przyjrzeć mocowaniu podnośnika w schowku.

A co do małej ilości miejsca z tyłu – ostatnio woziłem z tyłu dwie dorosłe osoby i nie narzekały. Bagażnik 430l – mam sedana; hmm... mogłoby być ciut więcej, ale nie jest źle. Narzekać będę jak się potomek urodzi i nie będę mógł się zapakować. Póki co w zupełności wystarcza.
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2008, 16:52
Posty: 107
Skąd: Olsztyn
Auto: Mazda3 BL 1.6 2009

Postprzez ZOOMik » 12 mar 2010, 00:32

myManArm napisał(a):Ja zwał tak zwał :)

Póki co, to na pewno muszę sprawdzić ciśnienie w oponach – dziś się nie udało (jakiś osiołek strasznie marudził przy punkcie pomiaru i nie chciało mi się czekać).
A co do tych "dźwięków z tyłu" to muszę się przyjrzeć mocowaniu podnośnika w schowku.

A co do małej ilości miejsca z tyłu – ostatnio woziłem z tyłu dwie dorosłe osoby i nie narzekały. Bagażnik 430l – mam sedana; hmm... mogłoby być ciut więcej, ale nie jest źle. Narzekać będę jak się potomek urodzi i nie będę mógł się zapakować. Póki co w zupełności wystarcza.

Najlepiej sprawić sobie kieszonkowy manometr – grosze to przecież kosztuje. U mnie są czujniki ciśnienia, więc problem kontrolowania mam z głowy :D Stuki z okolic tylnego nadkola to faktycznie może być poluzowany podnośnik w schowku.
Moja ocena przestrzeni na nogi i bagażnika wynika z analizy bezlitosnych "cyferek" a także empirycznego porównania z zachowaniem powtarzalnych metod "pomiaru". Subiektywne odczucia, jakkolwiek słuszne i tak nie zmienią faktu, iż we wspomnianych kategoriach Mazda 3 nie bryluje, co zresztą wytykane jest w wielu testach. Tak czy inaczej najważniejsze, że obaj jesteśmy zadowoleni <jupi>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez ZOOMik » 12 mar 2010, 00:42

Globy napisał(a):Niestety, wszystkie nowe Mazdy mają zawyżone dane fabryczne. Niektóre marki mają zgodne z pomiarami, niektóre zaniżone, ale rzadko zdarza się taka sytuacja ;) Jeśli wierzyć fabryce, w 10,4 s do "setki" rozpędza się dwulitrowa wersja i-stop, a według mnie spokojnie zamyka się w 10 sekundach

A wg pomiarów w testach:
„Auto Bild” – 8,7 s
„Auto Zeitung” – 8,9 s
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez pluck » 22 mar 2010, 00:37

ZOOMik napisał(a):
mgo napisał(a):Jesteś chyba pierwszą osobą na tym forum, która kupiła BL Sport – jeśli to nie problem to chętnie bym obejrzał zdjęcia tej wersji <serduszka>
Masz hatch'a czy sedana?

Póki co aura nie bardzo sprzyja sesji zdjęciowej, ale wiosna już tuż, tuż, więc niedługo jakieś fotki postaram się pstryknąć…musisz się uzbroić w cierpliwość ;)


wiosna już jest – dawaj foty!!!! Czy w wersji sport nie masz także tych kolorowych zegarów?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 mar 2010, 00:25
Posty: 93
Auto: M3 BL Excl+

Postprzez mgo » 22 mar 2010, 13:08

+1
Poka foty :D
Jestem ciekaw jak wygląda Sports Appearance Pack i światła tył/przód.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 lut 2010, 18:02
Posty: 16
Auto: CR-V

Postprzez ZOOMik » 22 mar 2010, 14:49

Przepraszam Koledzy, wiosna faktycznie przyszła, ale ja niestety na razie nie mam czasu na robienie zdjęć a byle jakich nie chcę wstawiać. Co by zaspokoić Waszą ciekawość zapraszam póki co do poniższej galerii, gdzie jest zaprezentowana właśnie wersja sport. Są tam też foty wersji exclusive(+), więc jest możliwe bezpośrednie porównanie:
http://www.autoblog.com/gallery/2010-mazda3-hatchback
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Postprzez mgo » 22 mar 2010, 15:36

Hmm...szkoda, że nie ma u nas takich "boczków":
http://www.ozmazdaclub.com/forums/attachments/my-rides/689d1269260639-devils-3-side.jpg

Dzięki za link do galerii, rożnice faktycznie są.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 lut 2010, 18:02
Posty: 16
Auto: CR-V

Postprzez ZOOMik » 23 mar 2010, 00:27

mgo napisał(a):Hmm...szkoda, że nie ma u nas takich "boczków":
http://www.ozmazdaclub.com/forums/attachments/my-rides/689d1269260639-devils-3-side.jpg

Dzięki za link do galerii, rożnice faktycznie są.

"Boczki" są i u nas, tyle że niestety nie w serii, lecz w akcesoriach.
Cena to ok. 300 euro + lakierowanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2010, 10:22
Posty: 1997 (7/47)
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda 3BL SPORT '09

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323