Mazda3 (BL) – Wrażenia i opinie

Mazda3 2008–2013

Postprzez buczos » 12 gru 2009, 19:45

mathim napisał(a):przygotuj się na olbrzymie zaciekawienie ludzi autem – prawie każdy Cię będzie pytał o auto na stacji benzynowej i parkingach:)

Aż na takie zaciekawienie się nie przygotowywałem :) W tym tyg widziałem 2 szare nowe trójki (sedan i hatch) i prawdą jest że autko na ulicy rzuca się w oczy :)
Kamil
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 16:20
Posty: 3447 (23/39)
Skąd: Rzeszów
Auto: 2019 Mazda 6
2008 Peugeot 107
Było:
Laguna 3 GT
Mazda 3 Sedan BK Top Sport 323F BA

Postprzez myManArm » 13 gru 2009, 00:48

Auto zarezerwowane, zaliczka wplacona, dostarczyc maja do 15.02.2010, choc obecuja ze bedzie wczesniej.

Grafitowych juz nie bylo, wiec automatycznie zniknal problem wyboru pomiedzy czarnym a grafitowym. Wzaliem czarnego z czarno-szaro tapicerka. Wyglada calkiem niezle, tylko mam nadzieje, ze ta szara czesc nie bedzie sie za szybko brudzic
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2008, 16:52
Posty: 107
Skąd: Olsztyn
Auto: Mazda3 BL 1.6 2009

Postprzez dudmar » 17 gru 2009, 15:44

I jak wychodzi spalanie w 1,6 benzyna?? Udaje się komuś wykręcić takie jak podaje producent??

Ja po dwóch dłuższych jazdach testowych mam wrażenie że spalanie katalogowe jest dużo zaniżone.
Początkujący
 
Od: 14 kwi 2009, 22:18
Posty: 10
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 6 GH MZR 2.0 Ex+

Postprzez marcar » 17 gru 2009, 18:09

dudmar napisał(a):I jak wychodzi spalanie w 1,6 benzyna?? Udaje się komuś wykręcić takie jak podaje producent??


Mój wg komputera na razie trzyma się w okolicach 8,1. Jak więcej po mieście to rośnie do 8,4 a jak trochę więcej w trasie to nawet zszedł do 7,8. Nie jest źle, z tym że jazda w miarę spokojna jak na porę roku i docieranie przystało. Realnych danych wg tankowań na razie nie mam.
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2009, 12:20
Posty: 33
Skąd: Śląsk
Auto: Mazda 3 BL 1.6 MZR 2009

Postprzez J.Beck » 20 gru 2009, 21:03

ja nie zszedłem poniżej 10 litrów po mieście :)
ale fakt , że nie jeżdze wolno , tak sie drogi trzyma i nie czuć prędkości <lol> <lol>
Początkujący
 
Od: 7 lis 2008, 00:11
Posty: 27

Postprzez amichu » 22 gru 2009, 21:48

Zima,miasto i krótkie dystanse to 9 l. jak w ba(n)ku.
Ale na trasie zszedłem do 6,7, chociaż momentami wlokłem się niemiłosiernie (ciemno, mokro i tir za tirem...)
Początkujący
 
Od: 22 gru 2009, 12:46
Posty: 9
Auto: Mazda 3 1.6 BL '09

Postprzez VHD » 30 gru 2009, 23:39

Hej!

Kilka dni temu odebrałem swoje autko :–) Srebrna Trójka HB z dwulitrowym silnikiem benzynowym. Od zamówienia do odbioru minęły trzy tygodnie, więc nie czekałem zbyt długo. Pierwsze wrażenia z jazdy są świetne. Auto jest dynamiczne i fajnie się je prowadzi. Tempomat – z ciekawości – przetestowałem w drodze do pracy – zabawnie przyspiesza się operując przyciskami przy kierownicy zamiast gazem :–). System głośnomówiący bluetooth działa dobrze – w całości jest sterowany głosem. Oprócz nawiązywania połączeń można np. dodawać, edytować i usuwać wpisy w książce telefonicznej auta. Trochę irytujące jest każdorazowe potwierdzanie operacji przed wykonaniem połączenia. Czytałem opinie użytkowników narzekających na poziom hałasu podczas jazdy. Moim zdaniem auto jest dobrze wyciszone – oczywiście kiedy mocniej przycisnąć pedał gazu, we wnętrzu robi się głośniej. Kiedy obroty spadną poniżej 4k znów jest cicho. System i-stop działa – jak na razie – bezbłędnie. Po zatrzymaniu auta i wrzuceniu "luzu" autko gaśnie (u mnie jest to lekko odczuwalne jako delikatnie "bujnięcie"). Wciśnięcie sprzęgła powoduje natychmiastowy zapłon i można ruszać. Warto dodać, że wyłączenie systemu i-stop działa tylko do wyłączenia silnika. Po ponownym rozruchu należy wyłączyć go ponownie. Prawdopodobnie można to wyłączyć na stałe korzystając ze złącza diagnostycznego, lub z poziomu "menu serwisowego" komputerka pokładowego (o ile takie menu jest i znajdzie się do niego dostęp). Co do ustawień komputera to niewiele z jego poziomu można zmienić. A przydało by się na przykład aby można było wyłączyć potwierdenia dla systemu głośnomówiącego lub zmienić działanie czujnika świateł. W wersji sprzedawanej w Polsce światła mijania są tak skonfigurowane, że – przy uruchomionym silniku – świecą w 3 pozycjach: Auto, >D i Off. I tego ostatniego nie rozumiem, Off powinno wyłączyć światła! A może tylko u mnie tak jest i da się to skonfigurować inaczej? Przy okazji mam pytanie dotyczące alarmu w Waszych samochodach. Czy te instalowane przez dealera są obsługiwane oryginalnym kluczykiem, czy też jakimś dodatkowym ustrojstwem (typu brelok itp?). Może znacie nazwy modeli swoich systemów alarmowych?

Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi.
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2009, 22:26
Posty: 38 (1/0)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 3 BL 2.0 HB 2009

Postprzez marcar » 31 gru 2009, 01:46

VHD napisał(a):Czytałem opinie użytkowników narzekających na poziom hałasu podczas jazdy.


A na pewno te opinie dotyczyły modelu BL a nie BK? Mam wprawdzie silnik 1,6 ale uważam że w tej klasie trudno o lepiej wyciszone auto niż BL.

VHD napisał(a):W wersji sprzedawanej w Polsce światła mijania są tak skonfigurowane, że – przy uruchomionym silniku – świecą w 3 pozycjach: Auto, >D i Off. I tego ostatniego nie rozumiem, Off powinno wyłączyć światła! A może tylko u mnie tak jest i da się to skonfigurować inaczej?


Wszystkie tak mają. Tak naprawdę to bez sensu jest pozycja Auto, bo co Ci po czujniku zmierzchu który automatycznie zapala światła po zmroku, skoro przepisy każą na nich jeździć przez całą dobę?

Pozycja Off ma niefortunną nazwę, ale to jest pozycja do jazdy dziennej wg polskich przepisów. Wyświetlacze komputera oraz klimy/radia w tej pozycji nie przygasają oraz nie działa podświetlenie przycisków, pokręteł (deski rozdzielczej). Wygodne, bo w ten sposób nigdy nie zapomnisz zapalić świateł.

VHD napisał(a): Czy te instalowane przez dealera są obsługiwane oryginalnym kluczykiem, czy też jakimś dodatkowym ustrojstwem (typu brelok itp?). Może znacie nazwy modeli swoich systemów alarmowych?


Wystarczy oryginalny kluczyk. Ja znam nazwę swojego, ale podawanie jej na publicznym forum nie wydaje mi się najlepszym pomysłem :P
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2009, 12:20
Posty: 33
Skąd: Śląsk
Auto: Mazda 3 BL 1.6 MZR 2009

Postprzez VHD » 31 gru 2009, 11:01

marcar napisał(a):A na pewno te opinie dotyczyły modelu BL a nie BK? Mam wprawdzie silnik 1,6 ale uważam że w tej klasie trudno o lepiej wyciszone auto niż BL.


Fakt – opisy dotyczyły głównie BK, negatywne opinie o BL słyszałem głównie od kolegów z aut z segmentu wyżej.

marcar napisał(a):Tak naprawdę to bez sensu jest pozycja Auto, bo co Ci po czujniku zmierzchu który automatycznie zapala światła po zmroku, skoro przepisy każą na nich jeździć przez całą dobę?


A ja bym to skonfigurował tak, że w trybie Auto światła świecą się stale (do wyłączenia silnika) nie korzystając z czujnika, w pozycji Off są zawsze wyłączone a w pozycji >D są zawsze włączone. Wydaje mi się to najbardziej intuicyjnym rozwiązaniem.

marcar napisał(a):Wystarczy oryginalny kluczyk. Ja znam nazwę swojego, ale podawanie jej na publicznym forum nie wydaje mi się najlepszym pomysłem język


Racja :–)
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2009, 22:26
Posty: 38 (1/0)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 3 BL 2.0 HB 2009

Postprzez marcar » 31 gru 2009, 17:02

VHD napisał(a):Fakt – opisy dotyczyły głównie BK, negatywne opinie o BL słyszałem głównie od kolegów z aut z segmentu wyżej.


Jest to trochę zaskakujące. Poniżej 3 tys obrotów naprawdę trudno w ogóle usłyszeć silnik. Nie wiem w jaki sposób można lepiej wyciszyć auto niż zrobiono to w przypadku BL :)

VHD napisał(a):A ja bym to skonfigurował tak, że w trybie Auto światła świecą się stale (do wyłączenia silnika) nie korzystając z czujnika, w pozycji Off są zawsze wyłączone a w pozycji >D są zawsze włączone. Wydaje mi się to najbardziej intuicyjnym rozwiązaniem.


Zgadzam się, to by było rzeczywiście intuicyjne. W wersjach na Polskę można by po prostu nie dodawać tego czujnika zmierzchu.

Mnie się nie podoba jedna rzecz w tym sterowaniu światłami – to że światła w pozycji Off są zapalone już w momencie kręcenia rozrusznikiem. Moim zdaniem szkoda akumulatora, światła są dla niego dodatkowym obciążeniem.

Jeździłem przez 10 dni serwisowym Peugeotem 308, który też miał automatyczne zapalanie świateł, ale one zapalały się dopiero chwilkę po uruchomieniu silnika, gdy rozrusznik już zrobił swoje. Tak właśnie powinno być. Mazda tego nie przemyślała do końca.
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2009, 12:20
Posty: 33
Skąd: Śląsk
Auto: Mazda 3 BL 1.6 MZR 2009

Postprzez CezaR83 » 31 gru 2009, 17:12

VHD napisał(a):Czytałem opinie użytkowników narzekających na poziom hałasu podczas jazdy. Moim zdaniem auto jest dobrze wyciszone – oczywiście kiedy mocniej przycisnąć pedał gazu, we wnętrzu robi się głośniej

marcar napisał(a):A na pewno te opinie dotyczyły modelu BL a nie BK? Mam wprawdzie silnik 1,6 ale uważam że w tej klasie trudno o lepiej wyciszone auto niż BL.

marcar napisał(a):est to trochę zaskakujące. Poniżej 3 tys obrotów naprawdę trudno w ogóle usłyszeć silnik. Nie wiem w jaki sposób można lepiej wyciszyć auto niż zrobiono to w przypadku BL :)

W BK nie chodziło o to że głośny jest silnik bo komora to i w dieslu jest dobrze wyciszona, chodziło bardziej o odgłosy toczenia opon (nadkola) i szumu powietrza w kabinie pow. pewnej prędkości... na to zwróćcie uwagę jeżdżąc wersją BL.

Jeśli chodzi o światła to widzę że jest gorzej niz w BK :P
Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha, należy
odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która
brzmi "Pies To Je*ał"
Zawsze kiedy piszesz głupie posty, Bóg zabija Kotka!

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 17:47
Posty: 2103 (47/10)
Skąd: 100lica
Auto: Jest: M3 BK A+ 1.6 MZCD
Bedzie: BP eSkyX AT FWD

Postprzez buczos » 5 sty 2010, 21:19

Madzia już gotowa do odebrania <wreszcie...> :) a obiecywali przed nowym rokiem... baa, nawet przed świętami !! ale najważniejsze że JEST :) <jupi>
Kamil
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 16:20
Posty: 3447 (23/39)
Skąd: Rzeszów
Auto: 2019 Mazda 6
2008 Peugeot 107
Było:
Laguna 3 GT
Mazda 3 Sedan BK Top Sport 323F BA

Postprzez amichu » 5 sty 2010, 22:24

Co do poziomu hałasu w środku – może nie mam wielkiego porównania, ale moim zdaniem nie ma najmniejszych powodów do narzekania. To dotyczy oczywiście benzyny, nie wiem jak to jest w dieslu.

A co do świateł – to faktycznie opcja całkowitego ich wyłączenia przydałaby się, czasem lepiej pozostać niezauważonym. ;)


pzdr
Początkujący
 
Od: 22 gru 2009, 12:46
Posty: 9
Auto: Mazda 3 1.6 BL '09

Postprzez marcar » 7 sty 2010, 21:41

CezaR83 napisał(a):W BK nie chodziło o to że głośny jest silnik bo komora to i w dieslu jest dobrze wyciszona, chodziło bardziej o odgłosy toczenia opon (nadkola) i szumu powietrza w kabinie pow. pewnej prędkości... na to zwróćcie uwagę jeżdżąc wersją BL.


Szumu powietrza nie słychać, jest bardzo dobrze. I żeby nie było że jeżdżę tylko po mieście, to dodam że mam 20 km do autostrady A4 więc przetestowałem przy większych prędkościach.

Opony? Czasem mam wrażenie że słychać tylko je (o ile nie jadę z żoną lub teściową lub włączonym radiem), ale nie jest to poziom który przeszkadza, czy irytuje. Z resztą opony same w sobie dzielą się na ciche i głośne, niezależne od fury do której są przypięte...

CezaR83 daj sobie wreszcie powiedzieć, że BL jest w tym znacznie lepsza od BK <lol>
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2009, 12:20
Posty: 33
Skąd: Śląsk
Auto: Mazda 3 BL 1.6 MZR 2009

Postprzez Globy » 7 sty 2010, 22:04

marcar napisał(a):CezaR83 daj sobie wreszcie powiedzieć, że BL jest w tym znacznie lepsza od BK

Potwierdzam. W Maździe się bardzo przyłożyli do tego, bo w BK to efekt przesadnego oszczędzania na kilogramach.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez CezaR83 » 7 sty 2010, 22:17

No To dobrze, tylko sie cieszyć zostało :D ale BK i tak ładniejsza ;) (bynajmniej z przodu)
Kiedy wszystko układa się naprawdę źle, aby zyskać spokój ducha, należy
odnaleźć w swym sercu Najwyższą Formę Akceptacji Stanu Rzeczy, która
brzmi "Pies To Je*ał"
Zawsze kiedy piszesz głupie posty, Bóg zabija Kotka!

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 17:47
Posty: 2103 (47/10)
Skąd: 100lica
Auto: Jest: M3 BK A+ 1.6 MZCD
Bedzie: BP eSkyX AT FWD

Postprzez Krisek » 8 sty 2010, 01:00

amichu napisał(a):Co do poziomu hałasu w środku – może nie mam wielkiego porównania, ale moim zdaniem nie ma najmniejszych powodów do narzekania. To dotyczy oczywiście benzyny, nie wiem jak to jest w dieslu.

A co do świateł – to faktycznie opcja całkowitego ich wyłączenia przydałaby się, czasem lepiej pozostać niezauważonym. ;)


pzdr


Nowa jest duzo Cichsszzaaa duzo duzo ...
Od Mojej 04 ....
Forumowicz
 
Od: 20 sty 2008, 07:24
Posty: 1353 (0/2)
Skąd: Canada

Postprzez myManArm » 8 sty 2010, 09:14

CezaR83 napisał(a):...ale BK i tak ładniejsza ;) (bynajmniej z przodu)


Opinia super subiektywna ;)
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2008, 16:52
Posty: 107
Skąd: Olsztyn
Auto: Mazda3 BL 1.6 2009

Postprzez N1CO » 9 sty 2010, 11:43

myManArm napisał(a):
CezaR83 napisał(a):...ale BK i tak ładniejsza ;) (bynajmniej z przodu)


Opinia super subiektywna ;)


No ja już mu mówiłem żeby uciekał do wątku o BK :P

Ostatnio zaprezentowałem maździorkę szefowi (jeździ evo x), no to był w szok :D W ogóle ludzie się oglądają co to jedzie :D Pełen lans :P
Forumowicz
 
Od: 30 wrz 2009, 12:16
Posty: 39
Skąd: Gliwice
Auto: Mazda 3 BM 2014 2.0 120 SkyMOTION HB
Mazda 6 GJ 2015 2.0 165 SkyMotion SDN

Postprzez Tomek.Gdynia » 9 sty 2010, 17:10

Witam.

Za dwa tygodnie odbieram moją Mazde 3 Exclusive Plus. Silnik to tylko 1.6 benzyna, ale patrząc na obecną Mazde powinno wystarczyć. Możecie mi powiedzieć które silniki Mazdy 3 mają turbine?

Co do jazd testowych nie mam temu silnikowi nic do zarzucenia, wiadomo że to nie to samo co wersja Sport, ale nie jest tragicznie.

A propos materiałów wykończeniowych, to mam lekkie obiekcje do plastiku na desce rozdzielczej... Wygląda jakoś niemrawo.;–)
Pozdrowienia,
Tomek.
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2009, 22:45
Posty: 79 (1/0)
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda 3; 1.6 benzyna ; 2009 rok (sprzedane)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323