Mazda 3 BL fabryczne czujniki parkowania

Mazda3 2008–2013

Postprzez Contador6 » 19 gru 2020, 14:48

Witam,
jestem posiadaczem Mazdy 3 II BL z roku 2011 silnik 1.6 z wersją Kirei, która nie miała fabrycznie zamontowanych czujników parkowania.
Ostatnio wymieniałem tylny zderzak, który akurat udało mi się kupić z fabryczną instalacją czujników parkowania.
Niestety wiązka wyjściowa jest ucięta, dlatego musiałem dokupić sterownik PDC.
Czy ktoś może mi doradzić gdzie mogę znaleźć schemat podłączenia sterownika PDC do tej instalacji oraz do światła cofania, ewentulanie podesłać zdjęcia jak wygląda podłączenie?
Załączniki
IMG_20201216_221458.jpg
Początkujący
 
Od: 25 maja 2020, 21:19
Posty: 2
Auto: Mazda 3 II HB

Postprzez marfa » 7 maja 2021, 22:03

pytanie aktualne? Może znajdę chwile.. poszperam..
Początkujący
 
Od: 11 maja 2019, 09:58
Posty: 28 (0/1)
Auto: Mazda 3 BL sedan
1,6l; 105 KM; benz.
rok 2009

Postprzez Teq » 11 maja 2022, 12:22

Miałem dokładnie taką samą sytuację. Jednak temat odpuściłem. Wiązka w zderzaku nie wystarczy. Potrzebna jest dodatkowa wiązka łącząca zderzak z nadwoziem. Kupiłem ją i w razie czego mam na sprzedaż. Sterownik, który pokazałeś należy zamontować w okolicy schowka po prawej stronie deski. Niestety jak zdemontowałem schowek to okazało się, że nie ma tam możliwości podłączenia sterownika, brak wtyczki. Więc domyślam się, że wiązka w aucie z czujnikami jest inna. Co dziwne, po lewej stronie kierownicy jest zaślepka włącznika do ręcznego włączania/wyłączania czujników parkowania i tam jest wtyczka. Pomyślałem, że wykorzystam fabryczne czujniki i podłączę je do sterownika z czujników kupionych na Allegro ale tym razem okazało się że fabryczne czujniki są na wspólnej masie czego nie ogarnia sterownik z Allegro. Zdemontowałem fabryczne czujniki i na ich miejsce zamontowałem te z Allegro, instalację puściłem fabrycznymi otworami. Moduł przykleiłem pod tapicerką w prawym nadkolu. Jest tam masa, bliżej drzwi, możliwość wpięcia się w światło cofania, które jest również po prawej stronie w wiązce idącej z tylnej klapy. Szukaj żółtego przewodu, jest tylko jeden. Kable do buzera/wyświetlacza poprowadziłem po lewej stronie i po lewej stronie, na desce przykleiłem wyświetlacz. Nie wiem dokładnie ile mi to zajęło czasu bo robiłem to przy okazji montażu haka. Myślę, że spokojnie 2 godziny wystarczą.
Początkujący
 
Od: 15 sty 2020, 10:09
Posty: 13
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BL 1.6 2012

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323