Wymiana pompy ABS – Mazda 3 BL

Mazda3 2008–2013

Postprzez Blader111 » 29 paź 2020, 15:31

Witam. Jestem tutaj nowy, ale od razu zacznę od pytania. Od jakiegoś czasu zapalają mi się kontrolki od ABS i kontroli trakcji. Czasem nie świecą się kilka dni, czasem nie gasna przez kilka kolejnych. Po zostawieniu auta na diagnostykę w warsztacie, mechanik stwierdził, że uszkodzona jest pompa ABS i ze mogą ją oddać do regeneracji, jednak auto musiało by zostać u nich na około tydzień a poza tym cena takiej usługi była dość spora. Znalazłem używaną pompę ABS z tymi samymi numerami co moja i ogólnie wszystko praktycznie sie zgadza odnośnie aut to jest Mazda 3 BL 2009r. Silnik 1.6 w obu, z tym ze u mnie benzyna a w aucie z którego wymontowano pompe byl diesel. Czy jeśli zamontuję taką pompę wraz ze sterownikiem u siebie w aucie to będzie potrzebne jej kodowanie (przyuczenie) czy powinno się obyc bez tego? Jeżeli było by potrzebne, to czy ktoś mógłby wyjaśnić mi w jaki sposób to zrobić, albo ma jakiś poradnik odnośnie tego?

Z góry dziekuje za pomoc.

Dominik
Początkujący
 
Od: 29 paź 2020, 06:32
Posty: 1
Auto: Mazda 3 BL
2009R
MZR 1.6 PETROL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323