Zbiornik paliwa problem – Mazda 3 2010 sedan wersja USA

Mazda3 2008–2013

Postprzez wali7 » 19 lip 2019, 11:46

Witam wszystkich – to mój pierwszy post na forum, więc krótko opisze moją Mazdę – jest to rocznik 2010, sedan, kupiony jako nowa, od dealera w USA (mieszkałem tam jakiś czas). Wersja oczywiście USA, silnik 2.0 150 km benzyna (producent Ford), skrzynia automatyczna. Zarówno w USA, jak i w Polsce samochód sprawował się super.... do czasu.
Od kilku miesięcy przy ruszaniu i stawaniu słychać, że z tyłu samochodu jakiś element metalowy się przesuwa, jakby pływa w cieczy. Podejrzany był zbiornik paliwa, co potwierdził mechanik (urwane jakieś elementy zapobiegające przelewaniu się paliwa w środku). Czyli najprawdopodobniej wymiana zbiornika, bo spawanie odpada.
I tu zaczął się problem, bo według zdjęć na "znanym portalu aukcyjnym" wszystkie zbiorniki dla tego rocznika wyglądają zupełnie inaczej. Nawet jeden kupiłem, ale mechanik przymierzył – zupełnie inny kształt, nie da się. Zresztą w mojej Mazdzie zbiornik jest metalowy, wszystkie znalezione są plastikowe.
Najbardziej podobny w kształcie jest zbiornik od Mazdy 5... ale nie identyczny. Ma ktoś z nim doświadczenia? Da się upchnąć w trójce?
Ewentualnie gdzie można kupić do mojej wersji trójki. Poza ebay, gdzie za nówkę trzeba wydać $650 plus transport zza oceanu.
Jako że jestem pierwszym i jedynym właścicielem, na pewno nikt przy samochodzie nie robił dziwnych przeróbek.

Pozdrawiam
Piotr
Załączniki
zbiornik2.jpeg
oryginalny zbiornik od mojej trójki
zbiornik1.jpeg
etykieta z numerem zbiornika
Początkujący
 
Od: 15 lip 2019, 10:36
Posty: 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323