Android radio vs. komputer pokładowy

Mazda3 2008–2013

Postprzez Wolarz94 » 30 wrz 2018, 20:12

Cześć wszystkim!

Niedawno nabyłem Mazdę 3 BL 2.0 AT. Jest to już moja druga Mazda (po BK 1.6 HDI). Autko udało się dostać w fajnych pieniądzach, w związku z czym mam teraz duży budżet "rezerwowy" żeby swoją furkę podrasować. Niedługo założę o tym nowy wątek w sekcji Nasze Mazdy – kompletuję właśnie elementy.

Moja wersja to niestety bieda edyszyn. Jest automat, klima (manualna), tempomat, bluetooth.

Rzeczy której obecnie najbardziej mi brakuje to komputer pokładowy (nie mam ekranu komputera, mam jedynie zegar – ten czerwony). W związku z czym pierwszą rzeczą jaką chciałbym zrobić jest integracja z komputerem pokładowym. Myślałem o tym na dwa sposoby.

1. Kupić element deski rozdzielczej z dodatkowym wyświetlaczem, taki jak np. tutaj:
https://allegro.pl/panel-wyswietlacz-ek ... 57920.html
pytanie tylko czy montaż tego elementu będzie wymagał jeszcze jakichś dodatkowych elementów/kostek/kabli aby wszystko razem działało, czy wystarczy po prostu wpiąć nowy?
W tym wypadku dodatkowo trzeba będzie dokupić kierownicę z obsługą tego komputera – moja niestety nie posiada przycisków pozwalających ją obsługiwać.

2. Nie bawić się w rozbieranie deski, tylko kupić Radio z systemem Android. Do tego podpiąć pod slot OBD mikro komputer na bluetooth który byłby stale podłączony z radiem i wysyłał sygnał. Do tego można dobrać fajną apkę. Pytanie tylko czy lepiej kupić dedyka do mazdy czy kupić ramkę i zakupić do tego radyjko 2DIN? Dedyki pod Mazdę z tego co widzę są dużo droższe, dodatkowo mają słabsze parametry i często działają na przestarzałych androidach (4/5/6), można kupić oczywiście na andku 8 przy czym koszt 1500 zł można sobie zrekompensować Niededykiem za troszkę ponad 1/3 tej wartości + koszt ramki.

Czy Waszym zdaniem punkt 1 ma jakiś sens i nie będzie bardzo czasochłonny przez co koszto-chłonny? Czy wystarczy mi jedynie panel czy to będzie zabawa z podpinaniem kilkunastu kabelków?

Czy polecacie jaką stronę gdzie tanio można dorwać dedyka, ewentualnie czy ktoś używa jakiegoś niededyka który mógł by zarekomendować? Koniecznie z Androidem! :)
Początkujący
 
Od: 30 wrz 2018, 01:31
Posty: 2
Auto: Mazda 3 BL 2010 2.0 151KM

Postprzez petros99 » 10 paź 2018, 11:30

Forumowicz
 
Od: 10 lut 2015, 17:52
Posty: 78
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 3 BM 2.0 120 KM SkyPassion
Mazda 3 BL 2.0 151KM
Mazda 3 BK 1.6 CD 109 KM
Winning Blue 27B

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323