Kontrolki RVM w lusterkach bocznych świecą się cały czas

Mazda3 2008–2013

Postprzez Matheo » 17 wrz 2018, 22:34

Witajcie Forumowicze,

założyłem nowy wątek w nadziei, że ktoś z Was może spotkał się z podobnym problemem i będzie w stanie mi pomóc, mianowicie:

W ubiegłym tygodniu oddałem moją Mazdę 3 BL 2012 na montaż instalacji LPG, następnego dnia odebrałem auto. Wydawało mi się, że wszystko działa poprawnie do momentu gdy przejechałem się autem po zmroku i zauważyłem, że w obu bocznych lusterkach tlą się delikatnie kontrolki ostrzegawcze od systemu monitorowania martwego pola RVM i to bez względu na to czy system jest włączony czy nie oraz bez względu czy w martwym polu znajduje się jakiś pojazd i czy jadę powyżej 60km/h (system aktywuje się dopiero powyżej tej prędkości).
Serwis LPG umywa ręce od tej usterki twierdząc, że oni w żaden sposób nie ingerowali w ten system i to na pewno nie z ich winy RVM zaczął szwankować, bo podpinali się z instalacją LPG bezpośrednio do akumulatora (który w trakcie montażu LPG był odłączany).
Dodam, że system ostrzegania o pojeździe w martwym polu nadal działa, bo gdy mija mnie jakiś pojazd przy prędkości ponad 60km/h, te kontrolki w lusterkach z lekkiego podświetlenia przechodzą w intensywny pomarańczowy kolor ale gdy pojazd już mnie minie, kontrolki nie gasną całkowicie jak dotychczas to było, tylko tlą się w obu lusterkach przez cały czas, co na dłuższą metę jest irytujące.

Czy ktoś z Was miał kiedyś taki problem?
Czy powinienem szukać elektromechanika ?
Czy serwis LPG mógł zawinić ?
Początkujący
 
Od: 17 wrz 2018, 21:25
Posty: 10 (0/1)
Auto: Mazda 3 BL 1.6 16V MZR Z6 2012

Postprzez Matheo » 23 wrz 2018, 17:41

PROBLEM ROZWIĄZANY !!

Tak jak sądziłem, winna była instalacja LPG a konkretnie za wysoka czułość sygnału obrotów silnika zczytywana z cewki zapłonowej przez komputer gazowy, który posiada tzw. filtr obrotów.
Po wyłączeniu funkcji ,,filtra obrótów" przez montażyste LPG problem tlących się w lusterkach lampek systemu RVM zniknął. <jupi>
Początkujący
 
Od: 17 wrz 2018, 21:25
Posty: 10 (0/1)
Auto: Mazda 3 BL 1.6 16V MZR Z6 2012

Postprzez Dice » 22 sty 2019, 17:39

Witajcie,

Jestem nowym posiadaczem CX-7, tydzien temu zalozylem instalacje gazowa i mam podobny problem o ktorym mowa z swiecacymi kontrolkami RVM w lusterkach, Matheo podal rozwiazanie ale montazysci nie moga dojsc gdzie lezy problem.
Chcialbym zapytac Matheo jakej firmy instalacje zakladales? Ja mam z BRC i nie wiem czy ma to jakies znaczenie.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 22 sty 2019, 17:34
Posty: 1
Auto: Mazda CX-7 (ER) 2010r.
2,3 MZR DISI TURBO, 260KM
Mazda CX-9 (TB), 2015r.
3.7 V6, 277KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323