Sygnał biegu wstecznego

Mazda3 2008–2013

Postprzez piotrek8x » 17 wrz 2018, 14:45

Witam wszystkich, zamontowałem do swojej Mazdy 3 z 2010r 2.0 AT stacje multimedialną 2 din Pioneer wraz z kamerą cofania :D
Problem polega na tym, że chce aby mi się ta kamerka włączała przy włączeniu biegu wstecznego. Póki co mam podpiętą do zasilania tylnych lamp – kamera jest zasilona przy włączonych światłach, i włączam ją gdy potrzebuję.
Radio ma sygnał sterujący, więc wystarczy podpiac do niego sygnał biegu wstecznego, a dodatkowo zostanie mozliwość włączenia jej w dowolnym momencie – no przynajmniej tak mi się wydaje <oczy>
Nie chciałbym jednak "ciągnąć" sygnału z bagażnika auta – wydaje mi się to dość inwazyjne (światła cofania w klapie, później wiązki schodzą gdzieś bokiem – dużo rozbierania)

Auto ma natomiast lusterko fotochromatyczne, które musi się rozjaśniać przy włączeniu wstecznego – więc gdzieś tam ten sygnał jest dociągnięty <jupi>

Moje pytanie, czy któryś z kolegów jest w posiadaniu schematów, bądź informacji skąd lusterko bierze sygnał o włączonym biegu wstecznym? Wydaje mi się że musi "przechodzić" gdzieś w okolicy radia.
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki papa
Początkujący
 
Od: 6 wrz 2018, 14:32
Posty: 1
Auto: Mazda 3 BL, 2.0 150km AT, 2010r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323