Wymiana odblasku zderzaka tył + Oprawka kierunkowskazu (2009 HB) [DODANE ZDJĘCIA]

Mazda3 2008–2013

Postprzez Artanis02 » 18 kwi 2018, 01:46

Witam. Małe info ode mnie.
Ostatnio przy myciu auta zauważyłem, że ktoś/ja uszkodził mi prawy odblask z tyłu na zderzaku. Co ciekawe, zostało to tak uderzone, że wgniótł się sam odblask i pękł (jakby ktoś uderzył wystającym hakiem?), odeszło trochę farby no i przy kontroli drogowej miałbym problem. Postanowiłem sprawę od razu załatwić.

Odblask (nowy zamiennik) kosztował mnie 59 zł, pasuje ok, nie widać różnicy. Oryginał coś koło 80 – 90.
Montaż niestety wiązał się ze zdjęciem zderzaka, ponieważ zdjęcie zatrzasków jest od wewnętrznej strony.
Usterki nie widać, chociaż z bliska można dostrzec brak farby, ale na plastiku raczej nie będę malował :)
Przy okazji zmieniałem oprawkę kierunkowskazu (plastikowy element, w którym osadza się żarówkę i zatrzaskuje w oprawie lampy). Uważajcie tutaj, bo są co najmniej 2 różne (ale bardzo podobne) takie elementy, nie są one wymienne (może są różne do sedana vs HB?)! Koszt – 38 zł.

Pozdrawiam

EDIT: Załączam fotki.
Załączniki
DSC_0648.JPG
DSC_0649.JPG
DSC_0682.JPG
DSC_0683.JPG
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 sty 2017, 12:23
Posty: 113 (4/4)
Auto: Mazda3 BL 2009 2.0 151KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323