Mazda 121 '92. Brak zasilania na pompę paliwa

Mazda 121 1991–1996

Postprzez daniel-maks » 18 sty 2013, 15:59

Witam, mam problem z brakiem zasilania na pompę paliwa.
Zacznę od tego, że problem zaczął się gdy jej poprzedniczka (pompa) "spaliła" się pomimo, że jest pół baku paliwa. Dodając- autko jest zgazowane i na szczęście na samym gazie pali bez problemu.
Po wymianie zdawało mi się, że jest OK, niestety nie sprawdziłem i po przełączeniu z gazu na benzynę autko gaśnie. Sprawdziłem samą pompę z oddzielnego zasilania i działa. Wcześniej gdy mi się pompa spaliła to również do wymiany był bezpiecznik 30A, przez który także szło zasilanie na układ zapłonowy.
Nie wiem gdzie szukać przyczyny i powodu tej usterki- czy powodem może być przełącznik z gazu na benzynę? Lub gdzie zacząć szukać usterki, aby najszybciej ją znaleźć?

Z góry dzięki za wszelkie informacje, które pomogą rozwiązać mi ten problem
Pzdr
daniel-maks
 

Postprzez Buldi » 29 sty 2013, 15:39

Sprawdź podłączenie owego przełącznika. Sprawdź także czy kable nie zostały gdzieś przetarte lub urwane. Różnie to bywa. Podstawą rozwiązania problemu z elektryką, jest prześledzenie całego podłączenia od elementu który daje energię, do elementu który ją pobiera. :P

Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 14 cze 2011, 20:55
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Auto: Niebieskie BG w Sedanie

Postprzez luukkas » 10 mar 2013, 20:30

Mam identyczny problem, jak zalozyciel tematu.
Daniel-maks, jezeli juz wiesz, co bylo przyczyna problemu?
luukkas
 

Postprzez daniel-maks » 13 mar 2013, 17:29

Niestety dalej tkwię z problemem. Jedyny plus to taki, że sprawdziłem pompę przez gniazdo serwisowe i pompuje bez zarzutu. Czekam na lepszą pogodę, to zajrzę do przełącznika gaz-benzyna, bo już tylko tam może być problem.
Chyba, że ktoś podsunie mi jeszcze inny pomysł...
daniel-maks
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121