Gotuje Się woda. Obroty

Mazda 121 1996–2001

Postprzez adamecik » 28 mar 2014, 23:10

Witam jestem nowy na forum lecz obserwuję je od dawna :)

A więc mam mazde 121 1,3l 97r. Silnik endura.
Mam 2 problemy a wiec :

1. Przy dodawaniu gazu silnik się dławi i dopiero po chwili wchodzi na obroty i traci moc np. Jak jadę 50km/h to nie mogę przyspieszyć tylko obroty spadają na "jałowe" i nic nie mogę z tym zrobić, co do tego dławienia byłem dzisiaj u mechanika i próbował go podpiąć do komputera lecz nic ;/ ale pokombinował trochę i stwierdził że to coś w silniku jakieś zawory czy coś takiego i że to jest do regulacji.

2. Nagle z dnia na dzień zaczęła Mi się gotować woda z chłodnicy (mam ok 1l płynu zimowego i reszta wody), Jeździłem kilkadziesiąt kilometrów i nic się nie działo temp była w połowie a pojechałem tylko do sklepu i z powrotem, i pod samym domem( ok 3km w dwie strony) zaczęła się gotować, od razu mówię że termostat został wymieniony 8 dni temu, były właściciel dolał jakiegoś uszczelniacza do chłodnicy i miałem cały termostat zawalony, i podejrzewam że to wina chłodnicy lecz zanim ją wymienię chcę się dowiedzieć czy to wina chłodnicy.


Ad 1. I własnie jestem po wymianie silnika cały osprzęt jest ze starego a został wymieniony tylko i wyłącznie silnik a reszta jest od starego silnika więc podejrzewam że to nie jakieś zawory ani uszczelka pod głowicą lecz coś z osprzętu ale nie jestem pewien :) więc proszę o dobre rady :) Pozdrawiam.
adamecik
 

Postprzez People_Hate_Me » 29 mar 2014, 14:45

Powinienes zalozyc dwa tematy. Prosze zrobic z tym pożądek:)
Psssssssssssssst
Moderator
 
Od: 16 lip 2008, 14:26
Posty: 6441 (5/20)
Skąd: Trn
Auto: Mazda MX-6 (GE) 2.0 FS-T 93r
Subaru Impreza (GC) 2.0 Combi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121