Silnik się nie nagrzewa, gaśnie na jałowym, miga airbag, skoki obrotów.

Mazda 121 1996–2001

Postprzez snusmumriken » 19 sie 2012, 13:48

Witam wszystkich!

Przeszukałem całe forum jednak nigdzie nie znalazłem podobnej usterki.

Mam mazdę 121 1.3 na benzynę z 96 roku. Mazdę kupiłem... wczoraj i w momencie kupna działa, paliła się tylko kontrolka airbag, co zlekceważyłem (niestety). Doczytałem, że kontrolka sygnalizuje kod błędu, więc od razu mówię – miga 4 razy szybko, potem przerwa i znowu 4 razy szybko i tak w kółko. Nie wiem czy ma to związek z resztą usterek.

Kolejnym problemem (najpoważniejszym) jest gaśnięcie na jałowym biegu, oraz na sprzęgle. Mazda gaśnie na każdym skrzyżowaniu, zaraz po odpaleniu. Od pala bez problemu. Wczoraj jak kupiłem auto, jeździła bez zarzutu. Wskazówka temperatury po przejechaniu 50(!) km nadal pokazywała, że silnik jest zimny. Wskaźnik nie jest chyba uszkodzony, bo jak zgaszę silnik to spada całkiem w dół. Dodam, że jeszcze wczoraj wskaźnik utrzymywał się na polu normal.

Zdażają się nietypowe skoki obrotów, np. wrzucam dwójkę zdejmuję nogę z gazu, i auto się toczy na dwójce spokojnie przez jakieś sto metrów i nagle albo gaśnie, albo zaczyna przyspieszać (po silniku słychać, ze wchodzi na wyższe obroty).

Niestety nie wiem dokładnie na jakich obrotach pracuje silnik ani jak bardzo skacze, bo nie mam obrotomierza, ale słysze po silniku że skacze.

Mam nadzieję, ze ktoś będzie mi w stanie pomóc;)


Edit:

Zapomniałem dodać, że silnik cały czas wydaje z siebie jakiś dziwny... syk. (chyba, że to normalne?)
snusmumriken
 

Postprzez snusmumriken » 20 sie 2012, 18:23

Problem obrotów oraz grzania silnika rozwiązany – wystarczyło wyczyścić przepustnicę.

Niestety dalej nie mam pojęcia co oznacza paląca się lampka airbag...
snusmumriken
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121