Problem z ogrzewaniem

Mazda2 2002–2007

Postprzez drejsd » 4 sty 2010, 18:51

Przyszła zima i zaczęły się problemy.... z ogrzewaniem :(.
Po pierwsze prosiłbym żebyście napisali jak u was grzeje.
U mnie jest ciepło odkręcone na max a grzeje tylko lekko. Dystans 160 km, ogrzewanie cały czas na max, dmuchawa skierowana na szyby, temperatura silnika w normie (około 2/3 wychylenia wskazówki) a szyba boczna kierowcy i pasażera w połowie zamarznięte :(. Na domiar złego mam wrażenie, że ubywa mi płynu chłodzącego w układzie kiedy włączę ogrzewanie.
Wie ktoś co jest tego przyczyną?
Zanim pojadę do ASO wolę wiedzieć co jest grane...
Początkujący
 
Od: 22 gru 2009, 21:03
Posty: 9
Skąd: Włodawa
Auto: Mazda 2 1.4 Diesel, rok 2005

Postprzez zandarm1 » 5 sty 2010, 19:58

mam ten sam problem z tym ze płyn jest ok a może to wina filtra kabinowego? co prawda nie mam autka zbyt długo(kupiłem w sobotę)i zacznę od wymiany filtra z tym ze najpierw muszę znaleźć instrukcje obsługi ;)
zandarm1
 

Postprzez drejsd » 6 sty 2010, 22:56

Nie mam obiegu zamkniętego włączonego. Jest bez różnicy gdzie puszczę nadmuch, grzeje dokładnie tak samo kiepsko. Zaledwie lekko ciepłe powietrze leci z nawiewów.
Nie jest to filtr raczej ani nic z tych rzeczy bo jak włączę dmuchawę na maxa to wieje dość mocno.
Filtru nie sprawdzałem więc dobrze byłoby sprawdzić tylko powiedzcie gdzie on jest?

Co do płynu to jest tak. Jak włączę ogrzewanie to ubywa go dużo. Jak ogrzewania nie włączam stoi w miejscu czyli ani nie przybywa ani nie ubywa.
Początkujący
 
Od: 22 gru 2009, 21:03
Posty: 9
Skąd: Włodawa
Auto: Mazda 2 1.4 Diesel, rok 2005

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121