Problem ze złozeniem oparacia kanapy

Mazda2 2002–2007

Postprzez Jonks » 23 kwi 2009, 13:24

Witam

Niedawno stałem sie posiadaczem Mazdy 2,chyba jedynej w miescie :)
jednak nabylem ja z małym problemem.

Oroóz oparcie kanapy dzielonej za zapsuty mechanizm odblokowujący który lata luźno
z drugiej strony jest ok

chciałbym przystapić do naprawy bo moze spadłą jakas linka czy cos i mam pytanie

jak sie do tego zabrac :)
ktos moze wie czy nalezy odkrecic oparcie i od tyłu postarac sie jakos zdjac obita deske, zeby uwidocznic mechanizm

i postarac sie cos pogrzebać.
chetnie posłucham jakis podpowiedzi
:)
Jonks
 

Postprzez qube » 13 cze 2010, 19:25

Mam dokładnie ten sam problem. Nie mogę złożyć kanapy po "większej" stronie. Mechanizm "lata luźno".
Kupiłem Mazdę 2 z roku 2005.

Jeżeli ktoś wie co z tym fantem można zrobić to bardzo proszę o info.
Dzięki!
qube
 

Postprzez Jonks » 14 cze 2010, 09:16

jest na forum forda ( bo to fordowskie kanapy) jak sobie z tym poradzic
jezeli masz sprawny zamek z drugiej strony to mozna przemienic te rolki otwierajace i bedzie działało
ja tego nie zrobilem bo jak pęcnie drugie to juz w ogle bedzie malinowo

nie moge sie wybrac do zadnego złomowiska zeby sie za czescia rozejrzec
aktualnie zeby dział mechanizm zdjałem ta luzna rolke a przez dzwignie otwierajaca kanape pociagnałem sznurek
coz nie wyglada to zachwycajaco ale przynajmniej działa
Jonks
 

Postprzez qube » 14 cze 2010, 18:30

Dzięki serdeczne za szybką odpowiedź. Pozdrawiam
qube
 

Postprzez drejsd » 7 maja 2011, 11:46

Niestety to przypadłość tych Mazd. Oczywiście nie da się kupić samego plastikowego uchwytu sworznia bo to właśnie on pęka. Wystarczy jednak przełożyć (chyba z lewej do prawej te uchwyty, lub odwrócić ten złamany, trochę już nie pamiętam) i będzie ok. Ja tak zrobiłem.
Czasami też wypada sworzeń z plastikowego uchwytu i wystarczy go włożyć. Mój oryginalny oczywiście wpadł w fotel więc radze najpierw zatkać dziurę. Musiałem wkładać zwykły nit bo dokupić tego nie idzie.

Rozbiera to się od góry. Nie trzeba rozkręcać kanapy. Nie ma żadnych śrub, wystarczy delikatnie podważać śrubokrętem.
http://japancars.ru/cat/mazda/?cat=AEDM04&_grp=Y4&blk=5750A
Najpierw część 88-717A
Potem odsłoni się uchwyt 88-469
Z resztą myślę, że sobie poradzicie.
Początkujący
 
Od: 22 gru 2009, 21:03
Posty: 9
Skąd: Włodawa
Auto: Mazda 2 1.4 Diesel, rok 2005

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121