Mazda 2 I (Easytronic) problem z elektryka.

Mazda2 2002–2007

Postprzez Fallinmonkey » 29 sty 2019, 15:40

Dzień dobry,

Chciałbym prosić o pomoc przy mojej Maździe.

Otóż posiadam Mazde 2 (I) w automacie (Easytronic). Po ostatniej jeździe normalnie zaparkowałem samochód i wszystko było elegancko.

Na drugi dzień ku mojemu zdziwieniu samochód nie odpala a do tego świeca się wszystkie kontrolki, przy czym czerwona kontrolka w kształcie samochodu z kluczykiem w środku migala jak szalona.

Po pracy tego samego dnia już żadna kontrolka się nie palila ale samochód po włożeniu kluczyka do stacyjki nie dawał zadnej rekacji. Nic, zero.

Wyjalem akumulator i go naładowałem.

Po zamontowaniu, kontrolki dalej się palą ale zero rekacji na kluczyk, nie odpala.

Zauważyem jednak że kontrolki gasną jak naciskam przycisk opuszczania tylnej szyby po stronie kierowcy.

Po 6 próbie samochód odpalil, kontrolki się nie świecą ale za to chodzi dalej nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki !!!

Zgasł dopiero w chwili kiedy nacisnąłem przycisk opuszczania szyby z tylu. (Przycisk od strony kierowcy).

Jak temu zaradzić? Kwestia bezpieczników ? Gdzie ich szukać ??

Aha, jeszcze zauwazylem że jak przyyrzymuje przycisk opuszczania szyby to słychać takie jakby delikatne trzeszcenie.

Prosze o pomoc..
Początkujący
 
Od: 29 sty 2019, 15:26
Posty: 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 2 / 121